Öğretmenler eğitimin geleceği için söz aldı!

Beykoz Kaymakamlığı 2 bini aşkın öğretmeni bir araya getirerek eğitim önerileri, temenni ve dileklerini dinledi.

Beykoz'daki okulların durumu ve eğitim öğretim sorunlarını değerlendirmek, kalıcı eğitim projeleri geliştirebilmek amacıyla ilçedeki öğret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kaymakamlığı 2 bini aşkın öğretmeni bir araya getirerek eğitim önerileri, temenni ve dileklerini dinledi.

Beykoz’daki okulların durumu ve eğitim öğretim sorunlarını değerlendirmek, kalıcı eğitim projeleri geliştirebilmek amacıyla ilçedeki öğretmenlere yönelik düzenlenen toplantılarda 2 bini aşkın öğretmen bir araya gelerek eğitim önerileri, temenni ve dileklerini dile getirdi.

Beykoz Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği eğitimde dayanışma toplantılarında eğitim neferi öğretmenler, okullarda yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini aktardılar.

İlçede eğitim kalitesini artırmak üzere yeni okulların yapımından eğitim kampusu projelerine,  ilçeye yeni okul alanlarının kazandırılmasından okullara boya ve temizlik malzemesi desteğine kadar eğitim her aşamasına destek olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, düzenlenen programda öğretmenleri dinledi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programlara Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Kaymakam Süleyman Erdoğan ve Başkan yardımcıları, okul idarecileri ve öğretmenler ile ailelerinin katılımıyla yapıldı. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri olarak ayrı zamanlarda yaklaşık bir haftadır bir araya gelinen toplantılarda ilçedeki okulların sorunları ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında :“ Beykoz Belediyesi vefalı bir belediyedir. Bizim katkımız, sizin çalışmalarınıza destek niteliğindedir.  Bu anlamda asıl eğitimin kaynağı sizlersiniz ve hepiniz ayrı değerlersiniz. Biz ne kadar hizmet edersek edelim, sizin Beykozlu gençler adına yaptıklarınız çok önemlidir. Sizler, evlatlarımızı manevi anlamda yetiştiren insanlarsınız. Rabbim emeklerinizi zayi etmesin. Hizmet anlamında biz, yeni okulların yapımına özen gösterdik. Mevcut okulların boya badana işlerini yaptık. Bugün 40 derslik Celal Aras Lisesinin ve spor komplekslerinin yapımını sağladık. Soğuksu ve Çubuklu’nun altında yeni okul yapımına başladık. İl özel idaresi desteğiyle Beykoz Arena stadyumu hayata geçiriyoruz. Beykozlu çocuklarımızın sporla tanışması için Beykoz Çayırı ve Paşabahçe stadı yapımına başladık. Yenimahalledeki sağlık binasını yıkarak yeni okul kazandırdık” diyerek eğitim ve ilçe için yapılan çalışmaları aktardı.

Başkan Çelikbilek konuşmasının devamında başarılı öğrencileri belediye olarak destekleyeceklerini söyledi.

Sağlıklı Birey Mutlu Yuva Huzurlu Toplum Projesi

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’da yaptığı konuşmasında,“Geleceğimizin teminatı, siz öğretmenlere emanettir. Öğrenciler, madene benzer. Onların gizli kalmış yeteneklerini keşfedip gün yüzüne çıkaralım. Bizler de her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Yine İlçe milli Eğitim ve Kaymakamlık olarak, Beykoz’da yürüteceğimiz bir proje var: Sağlıklı Birey Mutlu Yuva ve Huzurlu Toplum Projesi. Bu projemize siz değerli öğretmenlerimizden de katkı bekliyoruz. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

Programın sonunda programa katılan öğretmenler eğitime yönelik görüş ve önerilerini ilettiler ve Başka Yücel Çelikbilek’e çiçek takdim ettiler.

Öğretmenler eğitimin geleceği için söz aldı!
Bizi Takip Edin