En iyi fikirler ödüllerini aldı!

Beykoz Belediyesi'nin ilçe sakinleri arasında düzenlediği “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması sonuçlandı.

Beykoz Belediyesi'nin ilçe sakinleri arasında düzenlediği “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması birincisi yerel ürünlerin e-ticaret aracılığıyla pazarlan

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin ilçe sakinleri arasında düzenlediği “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması sonuçlandı.

Beykoz Belediyesi’nin ilçe sakinleri arasında düzenlediği “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması birincisi yerel ürünlerin e-ticaret aracılığıyla pazarlanmasını ve bu yolla ilçe ekonomisinin  canlanmasını amaçlayan“Beykozalışveriş.com” Projesi oldu.

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin gelişen kültür, turizm, eğitim,  sağlık ve spor vizyonuna ilçe sakinlerinin katılımını sağlamak amacıyla açtığı Bir Fikrim Var” Proje Yarışması’na 111 ilçe sakini başvuruda bulundu.

Kurumsal Gelişim Projeleri, Çevre ve Alt Yapı Projeleri, Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Projeler, Yapı İşleri Mimari Projeler ve Ulaşım Hizmetleri, AB ve Uluslararası İlişkiler, Basın-Yayın ve Tanıtım İşleri başlıklarında açılan yarışmaya katılan projeler jüri tarafından titiz bir değerlendirmeye alındı. 

Kent hizmetleri konusunda uygulanabilir fikir ve projeleri tespit etmek ve hayata geçirmeyi de amaçlayan yarışmada Sezai Emre ERKAN ‘ın “Beykozalışveriş.Com”  Projesi birinci olurken, Mehmet Yavrutürk’ün hazırladığı “Geriatri Merkezi ve İkinci Bahar Köyleri” Projesi ikinci Betül Dinçer’in hazırladığı Bisiklet Yolu Projesi ise üçüncü oldu. 

Beykoz Belediyesi tarafından birinci olan proje sahibine 10 bin TL, ikinci olan projenin sahibine 7 bin 500 TL, üçüncü olan eser sahibine ise 5 bin TL ödül verildi.

Yarışmada dereceye girenler için Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Jüri Üyelerinden Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu ve Prof. Dr. Faruk Şen ile belediye başkan yardımcıları,  proje sahipleri ve ilçe sakinleri katıldı.

İstanbul’da bir ilk  

Ödül törenindeki konuşmasında  “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması’nın İstanbul’un ilçeleri arasında ilk kez Beykoz ilçesi tarafından düzenlendiğini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bu proje yarışmasıyla  Beykoz’a duyarlı, ilçeye dair düşünce, fikir sahihi olan ilçe sakinlerimize kendilerini ifade etme imkanı vermiş olduk. Bu yarışmayı düzenlemeseydik onlara haksızlık yapmış olurduk. Her bir proje bizim için değerli ve kıymetli. Fakat içlerinde bazıların seçmemiz gerekiyordu. Bu işi de jürimiz en titiz şekilde yaptı. Projelere emek veren cesurca fikirlerini dile getiren tüm katılımcıları canı gönülden kutluyorum” dedi.

Sözlerinin devamında ilçeyi içinde yaşayan sakinleriyle birlikte güzelleştirmeyi amaçladıklarına değinen Yücel Çelikbilek Beykoz’a biri belediye binası arkasında 800 koltuk kapasiteli diğeri Rüzgarlıbahçe’de 600 koltuk kapasiteli olmak üzere 1400 koltuk kapasiteli 2 yeni kültür merkezi kazandıracaklarını müjdeledi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve belediye başkan yardımcıları tarafından ödül kazanan proje sahiplerine ödülleri verildi.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ:

Sezai Emre ERKAN

Beykozalışveriş.com Projesi 

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ:

Mehmet YAVRUTÜRK

Geriatri Merkezi ve İkinci Bahar Köyleri Projesi

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ:

Betül DİNÇER

Bisiklet Yolu Projesi

MANSİYON ÖDÜLLERİ:

Oktay SEÇGİN :

Biz Okuyoruz Projesi 

Gökçen İRGİN:

Çocuklar Geleceğimiz Projesi

Emre Sefa APAYDIN:

Biogaz Üretim Tesisi Projesi

Betül ÖZTÜRK:

Permakültürün Entegrasyonu Projesi

Sema ÇINAR:

Beykoz Afet Yönetim Merkezi (BAYÖM) Projesi 

En iyi fikirler ödüllerini aldı!
Bizi Takip Edin