Engelsiz Beykoz için yarıştılar tabletlerine kavuştular

“Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız. Peki, Ya Siz?” kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen “Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız. Peki,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız. Peki, Ya Siz?” kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen “Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız. Peki, Ya Siz?” etkinliği kapsamında yapılan bilgi yarışmasında dereceye giren 6 engelli öğrenciye tablet bilgisayar hediye edildi. 

Beykoz Kaymakamlığı, İSEM ve Beykoz Belediyesi himayesinde, Beykoz Belediyesi Sosyal Masa Birimi ve TOFD Beykoz Şubesi organizasyonunda R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen programda engelli ilçe sakinleri renkli bir programla taleplerini dile getirmiş, engelli öğrenciler de yarışmada bilgilerini sergilemişti. 

Bilgileriyle takdir toplayan ve dereceye giren öğrencilere Başkan Yücel Çelikbilek tablet sözü vermişti.

Başkan Yücel Çelikbilek, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi (TOFD)’nin Ortaçeşme’deki binasında yapılan törenle öğrencilere tabletlerini teslim etti. Törene TOFD Başkanı Saniye Efe, belediye başkan yardımcıları, bilgi yarışmasında dereceye giren engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.  

Yarışmada dereceye giren öğrencileri kutlayan Başkan Çelikbilek: “Bir gün herkesin engelli olma ihtimali var, bu konuyu herkesin aklının bir kenarına yazması gerekiyor, bizim amacımız toplumu kaynaştırmak ve duyarlı hale getirebilmek, gücümüz yettiği kadar bunu yapmaya çalışıyoruz. Engelli ilçe sakinlerimize elimizdeki imkânların en iyisini sunma gayret ediyoruz. Yarışmada birinci olan yavrularımızı kutluyor, başarılarının devamın diliyorum.” dedi.

Toplumun engellilerin taleplerine artık daha fazla kulak verdiğini söyleyen TOFD Başkanı Saniye Efe: “Niyetimiz sesimizi yükseltmek değil, ama sözümüzü yükseltmek istiyoruz. Allahın izniyle artık sizler de bizlere kulak veriyorsunuz. Buradaki çocuklarımızı 3-4 yaşından beri tanıyorum, her dönemlerine tanıklık ettim. Onların diğer çocuklardan hiçbir farkları yok, bilgi yarışmasında bunları siz de fark ettiniz. Sadece bedenlerindeki bazı uzuvları kullanamıyorlar. Hepsi derslerinde zehir gibi. Burada olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Saniye Efe 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen, “Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız. Peki, Ya Siz?” programına verilen katkı için Başkan Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti.

Başkan Yücel Çelikbilek törenin ardından engelli öğrenciler ve aileleriyle sohbet ederek  taleplerini dinledi.

Bilgi Yarışması’nda Birinci Olan Öğrenciler:

Elif Aslıhan Albayrak, Hacı Numan İlköğretim Okulu, 5/A

Efe Yeşil, Hacı Numan İlköğretim Okulu, 5/C

Nehir Ünver, Saadettin Gökçe Pınar İlköğretim Okulu, 4/A

İnci Erdem Ziya Ünsel İlköğretim Okulu, 7/C

Umut Erdönmez Mehmet Emin Pulatkunak İlköğretim Okulu, 6/D

Selim Ünal, Ferda Turan Takmaz İlköğretim Okulu, 6/A. 

Engelsiz Beykoz için yarıştılar tabletlerine kavuştular
Bizi Takip Edin