Engelsiz Umutlar Derneği Beykoz’da iyiliği bulaştırıyor!

Beykoz’da Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle gönüllerin katıldığı kahvaltı programı birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık etkinlikleri düzenlenmeye başladı.

Engelsiz Umutlar Derneği Beykoz’da iyiliği bulaştırıyor!

Bu kapsamda, Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programı ile gönüllüleri bir araya getirdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

İyilik Bulaşıcıdır Platformu sponsorluğunda düzenlenen programa, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ve Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Akın ile sivil toplum kuruluş temsilcileri, iş insanları, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri,  ilçe birim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği

“YANIMIZDA OLDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Açılış konuşmasını yapan Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Akın, “Farkımızın farkında olduğunuz için yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bugün bizlere destek olan Engelsiz Umutlar Derneği ailemizin üyesi ve İyilik Bulaşıcıdır Platformu Başkanı Melek Candan Kahraman’a ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

“BİR GÜN DEĞİL HER GÜN YANINIZDAYIZ”

İyilik Bulaşıcıdır Platformu Başkanı Melek Candan Kahraman ise “Engelsiz Umutlar ailemle birlikte yollarımız kesiştikten sonra şimdiye kadar farkında olmadığım birçok şeyi farkına vardım ve insan olarak farkındalık yaratmayı seçtim. Hiç deneyimim olmayan bu yolda sevgiyle her şeyin üstesinden gelebilmeyi öğrendim. Her şeye rağmen gülümsemenin en iyi ilaç olduğunu fark ettim. Eğer iyilik bulaştırmayı seçtiysem bu o kadar kolay olmuyor. Gülümsemenin, sevmenin, saygı duymanın, fırsat eşitliği sağlamanın önünde engel olamaz. Herhangi bir aralıkta değil her zaman farkında olalım. Güneş, onların yüzündeki masum gülümsenin hatırına doğuyor. Bir gün değil her gün yanınızdayız.” diye konuştu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Çok güzel bir ortamın olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, “Bugünün sloganı “İyilik Bulaşıcıdır”. Allah hepinizden razı olsun. Bu konuda üzerimize düşen her konuda yanınızdayız. Onlar bizim evlatlarımız.” dedi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de “Bu konuşmayı her şeyden önce masasında bulunduğum koca yürekli Mustafa’nın annesine ithaf ediyorum. Biz engelli aileleri ile ne kadar çok birlikte olursak, ne kadar çok bu farkındalığı artırırsak o kadar hayatın daha güzel geçeceğine, engellerin beraber aşılacağına inanıyorum. Geçen seneki toplantının üç dört katı kişi ile beraberiz. Burada gönüllü olarak bulunan cesur yüreklere çok teşekkür ediyorum. Ailelere destek olan, çocukları kendi çocukları gibi benimseyip onlarla hemhal olan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.

Program, teşekkür plaketleri ve çiçek takdiminin ardından farkındalık etkinliği ile devam etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

BİR DAKİKALIĞINA ENGELLİ OLDULAR

Gönüllülerden DEVA Partisi İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mikail Akyıldız, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Ayhan Uzunyayla, engelli vatandaşların yaşadıkları zorlukları anlamak ve empati yapmak için tekerlekli sandalye kullandı, gözleri kapatıldı ve kulaklık ile sessiz ortam oluşturarak 1 dakikalığına engelli oldu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Konukların duygu ve düşüncelerin ardından, sahne özel çocuklara bırakıldı.

Engelsiz Umutlar Derneği

Öğrenciler tarafından hazırlanan dans gösteri, katılımcılarında eşliğinde renkli görüntülere sahne oldu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Beykoz Müzisyenler Derneği Başkanı Orhan Önal’ın birbirinden eğlenceli müzikleriyle ile devam eden program, hatıra fotoğrafları eşliğinde son buldu.

.

.

Engelsiz Umutlar Derneği Beykoz’da iyiliği bulaştırıyor!
Bizi Takip Edin