Erdoğan'dan uyarı 'Gıda Güvenliği' ne dikkat!

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, gıda terörünün önüne geçmek amacı ile yazdığı kitabını, imza gününde Beykozlularla buluşturdu.

Sosyal bir konuyu ele alan ‘Gıda Güvenliği' isimli kitabın yazarı ve aynı zamanda Beykoz Kaymakamı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, gıda terörünün önüne geçmek amacı ile yazdığı kitabını, imza gününde Beykozlularla buluşturdu.

Sosyal bir konuyu ele alan ‘Gıda Güvenliği’ isimli kitabın yazarı ve aynı zamanda Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda düzenlediği imza gününde eserini ilk kez Beykozlularla buluşturdu.

Kaymakam Erdoğan kitabında, meslektaşlarını ve tüketicileri gıda tüketiminde duyarlı olmaya çağırıyor. Eser, insan sağlığı riske atan gıda tüketimlerine dikkat çekerek topluma ışık tutuyor.

Kaymakam Erdoğan’ın imza gününe; Beykoz’un siyasilerinin yanı sıra pek çok bilindik iş adamı da katıldı. AK Parti ve CHP’li belediye meclis üyeleri, dernek başkanları, muhtarlar ve birçok okur sever aldıkları kitabın yazarı Kaymakam Erdoğan’a imzalattı.

Kaymakam Süleyman Erdoğan, ‘Gıda Güvenliği’ isimli kitabını rasgele çıkarmadığını ve görev yaptığı tüm şehirlerde gıda terörünün önüne geçmek için çaba sarf ettiğini belirtti. Kaymakam Erdoğan, bu konudaki kitabı ‘neden’ yazdığını ise şu cümlelerle gazetemize aktardı: “Bu konudaki ilgim, görev yaptığım ilçede insan sağlığını olumsuz etkileyen çömlek üretimi ile başladı. Gıda güvenliğini incelerken yerli yabancı kaynakları okudukça dehşete kapıldım. Bu konuda toplumumuz bilinçsiz. Denetimde sıkıntı var. Üretimde, hijyende sıkıntı var. İlaç kalıntısı var. Katkılar var. Konuyu inceledikçe insan hakları ihlallerinin en çok buralarda olduğunu gördüm. Tüketicileri ve üreticileri duyarlı olmaya teşvik etmek için bir çalışmaya yapmaya karar verdim”. Görev yaptığı ilçeler de gıda güvenliğine dikkat çeken çalışmalar yaptığını da sözlerine ekleyen Kaymakam Erdoğan, Soma’da yaşanan maden faciasını da örnek vererek denetimin insan yaşamındaki önemini vurguladı. Gelecekteki projelerini sorduğumuzda ise Kaymakam Erdoğan; “Bir bakmışsınız camla da ilgili bir kitap yazmışım” cevabını verdi.

İmza günü, verilen kokteyl sonrasında son buldu.

Erdoğan'dan uyarı 'Gıda Güvenliği' ne dikkat!
Bizi Takip Edin