Esengül Yılmaz, CHP Kadın Kolları adaylığını açıkladı

CHP Beykoz İlçe örgütünde Gençlik Kolları yönetiminin belirlenmesinin ardından şimdi de sıra Kadın Kolları yönetiminin belirlenmesinde. İlk adaylık açıklaması Esengül Yılmaz’dan geldi.

CHP Beykoz İlçe örgütünde yeniden yapılanma devam ediyor. Hı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe örgütünde Gençlik Kolları yönetiminin belirlenmesinin ardından şimdi de sıra Kadın Kolları yönetiminin belirlenmesinde. İlk adaylık açıklaması Esengül Yılmaz’dan geldi.

CHP Beykoz İlçe örgütünde yeniden yapılanma devam ediyor. Hızır Yılmaz’ın ilçe kongresinde başkanlığı kazanmasının ardından, yeni tüzük gereği önce Gençlik Kolları kendi yönetimini seçim ile belirledi. Şimdi sıra Kadın Kolları’nda. Uzun yıllardan beri parti içerisinde görev yapmış tecrübeli bir isim olan Esengül Yılmaz, CHP’li kadınların başkanlığına adaylığını açıkladı.

Esengül Yılmaz’ın adaylık açıklaması
CHP İlçe binasında gerçekleşen adaylık açıklamasına çok sayıda partili katıldı. Esengül Yılmaz, aşağıdaki basın açıklamasını yaptı:  
“1984 Beykoz doğumluyum. Kendimi bildim bileli partinin içerisindeyim. Emekçi bir babanın çocuğu olduğumdan, parti sandalyelerinde uyuyarak büyüdüm ve yıllar geçti artık bir gençtim ben. Bu çalışma azmi ile Gençlik Kolları yönetimine girdim. Ardından Gençlik Kolları Başkanlığı ve iki dönem rahmetli Mahmut Yavuz ve İsmet Konca’nın Başkanlığı sürecince esnaflardan sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptım.

Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında sürdürdüğüm her kademesinde gururla görev aldığım partimizde Kadın Kolları Başkanlığı’na adayım.

Bugün Partimizde Demokrasi işlemeye başladı, Her örgüt kendi iradesini kullanarak kendi seçimini yapıyor; kadın ve genç kotaları yükseltildi. Sorumluluk noktasında olursam, hiçbir partili arkadaşımızı dışlamadan, hiçbir şahsi menfaat gözetmeden oluşturacağımız kadromuz ile güven ve güç vereceğiz. Güçlü yönetimimizle İktidarın faşizan baskısına kalkan olacağız.

Hukuk’un üstünlüğünün kalmadığı, Yürütme’nin Yasama’yı kontrol ettiği, basın özgürlüğünün yok edildiği, yoksulluğun ve yolsuzluğun arttığı, çağdaş eğitimin yozlaştırıldığı, insan haklarının hiçe sayıldığı, KADINLARIMIZIN hak ve özgürlüklerinin ellerinden alındığı günleri yaşıyoruz. Ülkemizi bu süreçten çıkaracak yegâne güç Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi olan kadınlardır.

Eğer ekibim ile beraber göreve gelirsek,  ilk amacımız partimizdeki tüm kırgınlıklara ve küskünlüklere  son vererek barışı sağlamak olacaktır. Ben değil biz olacağız örgütümüzle birlikte. Bize düşen görevde birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak, partimizi yerel ve genel seçimlerde iktidar yapmak ve Beykoz Belediyesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dikmek olacaktır. Bu görev kurtuluş savaşında cepheye mermi taşımak kadar kutsaldır.

İçerisinde büyüdüğüm ve her kademesinde gönüllülük çerçevesinde yılmadan, bıkmadan çalıştığım partimde, şimdi daha azimli ve toparlayıcı bir partiliniz olarak sizlerle birlikte partime hizmet etmek istiyorum. Bu ailenin bir parçası olmaktan mutluyum.

Cumhuriyet Halk partisi içerisinde her dönemde olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de hizmet etmek en büyük idealim ve onurum olacaktır.”

Haber: Arzu Başlantı

Esengül Yılmaz, CHP Kadın Kolları adaylığını açıkladı
Bizi Takip Edin