Eski ve yeni meclis üyeleri buluştu

Beykoz Belediye Meclisi'nin 6. ve 7. Dönem Meclis üyeleri ile eski İl Genel Meclisi üyeleri, akşam yemeğinde bir araya geldi.

Beykoz Belediye Meclisi'nin 6. ve 7. Dönem Meclis üyeleri ile eski…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi’nin 6. ve 7. Dönem Meclis üyeleri ile eski İl Genel Meclisi üyeleri, akşam yemeğinde bir araya geldi.

Beykoz Belediye Meclisi’nin 6. ve 7. Dönem Meclis üyeleri ile eski İl Genel Meclisi üyeleri, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde akşam yemeğinde bir araya geldi.

Programa ev sahibi Başkan Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu, 6. ve 7. dönem Beykoz Belediyesi ve İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde akşam yemeğinde ilk konuşmacı olarak CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu konuştu. Geceyi düzenleyen Başkan Çelikbilek’e ve 6. Dönem Meclis üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Sonrasında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer söz alarak, Başkan Çelikbilek ve 6. Dönem Belediye Meclis üyelerine teşekkür etti. Sefer, ‘Ben İlçe Başkanlığı yaptığım dönemde çok haz duydum, mutluluk duydum. Burada iktidarıyla muhalefetiyle güzel işler gerçekleştirdik. Şunun da altını çizmek istiyorum: Yapılacak her hizmet Beykoz için yapılmaktadır. Bu anlamda emeği geçen herkese Allah razı olsun diyorum. Allah yâr ve yardımcımız olsun‘ dedi.

Gecenin ev sahibi ve son konuşmacı Başkan Çelikbilek ise, dünya işleri ve mevkiinin gelip geçici olduğunu vurgulayarak, önemli olanın öldükten sonra cemaate sorulduğunda herkesin ‘iyi bilirdik’ demesi olduğunu söyledi. Başkan Çelikbilek, ‘Dünyanın çok zengin insanlarının hiçbirisinin hatırlandığını zannetmiyorum ama sanatıyla edebiyatıyla ya da düşünceleriyle insanlara yön veren insanlar hep anılırlar’ diye konuştu. Bu sırada Hindistan’ın dünyaca ünlü siyasi ve ruhani lideri Mohandas Gandi’yi örnek veren Başkan Çelikbilek, ‘Giderken bir keçisi bile yoktu ama tüm Afrika kıtasını düşünceleriyle etkiledi. O uyuyan bütün tembel insanları harekete geçirdi. İyi iz bırakmak gerekiyor arkada…’ şeklinde sözlerini sürdürdü.

Başkan Çelikbilek, ‘Biz 5. Dönem’den gelenlerle birlikte 6. Dönemle birlikte bu bölgede önemli işler gerçekleştirdik. Burada birileri de çıkıp farklı şeyler söyleyecektir, gayet normal. Sonuçta teraziye çıkıyorsunuz, vatandaş da sizi değerlendiriyor. İltifat edenler de oluyor, kızanlar da oluyor. Ancak önemli olan nedir bilir misiniz? Bizler ve sizler sahada başı dik olarak dolaşıyoruz. İnsanlar size güzel gözlerle bakabiliyorsa, güzel sözler söylüyorsa, en büyük sermaye budur diye düşünüyorum. Beykoz’un tarihini yazanlar, bu dönem için bizden güzel bahsedecekler, bundan emin olun. Beykoz’da biz bilboardlara ‘Tarih yazan Beykoz Halkı’na teşekkür ederiz’ diye yazdık. Çünkü Beykoz Halkı tarih yazdı. Beykoz’da ilk defa bir parti 3 dönem üst üste seçildi. Ben 2004 yılında bir şey söylemiştim: ‘Beykoz’da hep 5 yılda bir farklı siyasi partiler başa geliyor. Gelen kişi ne yapsa bir türlü yaranamıyor. Yeni gelen kişi Beykoz’a alışana kadar 3 yıl geçiyor’ diye. Beykoz’da 3 bin 300 sokak var, 252 cadde var. 45 mahallesi oldu şimdi, İstanbul’da en çok mahallesi olan ilçelerden birisi oldu. Yine İstanbul’un en büyük 5. ilçesi 313 kilometrekare alanı var. Maliyet çok pahalı, işçilik çok pahalı… Birim başına böldüğünüz zaman müthiş fazla! Bir başka ilçede böldüğünüzde maliyet çok düşük ama biz de ise korkunç. Dolayısıyla böyle bir yerde iş yapmak çok zor… Yeni gelen ise tanıyana kadar zaten 5 yıl geçiyor. Bunun sıkıntısını ise hep Beykoz çekti.’

Bu dönem Beykoz’da daha büyük işlerin olacağına inandığını vurgulayan Başkan Çelikbilek, Kılıçlı’daki Film Platosu ve Riva Kanalı Projesi’nin tamamlandıktan sonra Beykoz’un çehresini değiştireceğini belirtti. Sabah gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısı’nda CHP’nin ‘maket’ eleştirisine de yanıt veren Başkan Çelikbilek, ‘Arkadaşlar maketi yapmasını bilmeyen, iş yapmasını bilemez‘ dedi. Bu sırada gülen Yücel Çelikbilek’e CHP’li eski ve yeni Meclis Üyeleri de katılınca, ortamda bir süre gülüşmeler devam etti. Başkan Yücel Çelikbilek, mali müşavir olsa da yanı sıra inşaat projeleri de çizdiğini ve maket yapmaktan biraz anladığını ifade ederek, ‘Ozalit kokusunu içinize çekmeden bu işi anlayamazsınız. Biz içimize çektiğimiz için, o kokuyla büyüdüğümüz için biliriz’ diye konuştu.

Belediye Başkanlığı’nın çok güzel bir mevki olduğunu anlatan Başkan Çelikbilek, ‘Allah herkese Belediye Başkanı olmayı nasip etsin‘ dedi. Yeniden dünyaya gelse, tüm zahmetine karşın yine Belediye Başkanı olmak isteyeceğini ifade eden Yücel Çelikbilek, ‘İnsanlara yakınlığı dolayısıyla ve hayır yapma şansı çok olduğu için yine belediye başkanı olmak isterdim. Ama bilirim ki, en ağır maden işçiliğinden daha ağırdır belediye başkanlığı… Meclis üyeliği de aynıdır, fark etmez. O da onun ufak bir versiyonudur. Herkes sizin karşınıza dikilir: ‘Oy verdim, şunu yaptım, bunu yaptım’ derler. Haklıdır ya da haksızdırlar ama her şeyi söylerler. Siz ise dinlemek zorundasınız, yutkunmak zorundasınız. Asla ağzınızdan yanlış bir şey çıkmayacak çünkü günün birinde sizin önünüze koyarlar faturayı. Bazen de yapmasanız da getirirler önünüze faturayı. Bu işler böyledir‘ şeklinde konuştu.

Beykoz Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında dile getirdiği ‘BEYMEZ’deki kişiler Beykoz’un akil insanları olsun’ önerisini yineleyen Başkan Yücel Çelikbilek, geçmişte meclis üyeliği yapmış kişilerden oluşan derneği önemsediklerini söyledi. Refah Partisi, Fazilet Partisi, Anavatan Partisi, Demokratik Sol Parti, Doğru Yol Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden geçmişte Beykoz’da Meclis Üyeliği yapmış olan kişilerin bir araya geldiği BEYMEZ’in İstanbul’da bir ilk olduğunun altını çizen Yücel Çelikbilek, buradaki faaliyetlerin artmasını istediklerini belirtti. Kavacık’ta bulunan BEYMEZ ofisinin son derece güzel tasarımlandığını anlatan Başkan Çelikbilek, geçmiş dönem meclis üyelerine kahvehaneler yerine buraya gelinebileceğini dile getirerek, proje üretmelerini önerdi.

Beykoz Belediyesi’nin 1984 yılından bu yana çalışmış ve emekli olmuş, işçi ila memurlarını yılda bir kez bir araya getirdiğini ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek, bunun da yine ilçe için ‘bir ilk’ olduğunu anlattı. Başkan Çelikbilek, ‘Yine ilk defa Beykoz’da 1994 yılında Çayır Festivali’ni bu kardeşiniz başlattı. O zamana kadar sivil toplum dernekleri birbirlerini tanımıyorlardı. Beykoz Belediyesi envanterinde ilçede kaç tane dernek var bilinmiyordu. İlk defa Beykoz’da derneklere Çayır’da stant verdim, tüm dernekler hem birbirlerini tanıdı hem de Beykoz’a kendilerini tanıtma fırsatını buldu‘ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Beykoz Belediyesi 6. Dönem Meclis Üyeleri ve eski İl Genel Meclis Üyelerine, hatıra olarak birer fincan takımı hediye edildi. Bu sırada Başkan Çelikbilek, hediye taktimini Şeref Konukları olan Adem Sefer ve Musa Aksu’nun yapmasını önerdi. Her iki ilçe başkanına da hediyeler verilirken zaman zaman eşlik etse de CHP’li Hayrullah Usta ve yine CHP’li Erdal Öztürk’e Başkan Çelikbilek, hediyelerini bizzat kendisi taktim etmek istedi. Bu sırada Meclis eski Üyeleri’nden Nusret Yılmaz, Hayrullah Usta ve Erdal Öztürk kısa konuşmalar yaparken, en çarpıcı açıklama ise Erdal Öztürk’ten geldi. Nusret Yılmaz ve Hayrullah Usta, geçmiş dönemde yaptıkları işleri unutmayacaklarını ve güzel anılarla ayrıldıklarını dile getirirken, Erdal Öztürk, ‘Bu aldığımız hediyede alın terimiz var. Bize helaldir bu hediye‘ diye konuştu.

Program sonunda Başkan Çelikbilek tarafından 6. Dönem Meclis üyelerine fincan takımı hediye edilirken, toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Eski ve yeni meclis üyeleri buluştu
Bizi Takip Edin