Festival'e katılan yöre derneklerine teşekkür!

Beykoz Belediyesi, Geleneksel Çayır Festivali’ne katılan yöre derneklerine bir teşekkür kahvaltısı düzenledi.

Beykoz Belediyesi, Geleneksel Çayır Festivali’ne katılan yöre dernekleri için bir teşekkür kahvaltısı tertip etti. Kahvaltıda, B

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Geleneksel Çayır Festivali’ne katılan yöre derneklerine bir teşekkür kahvaltısı düzenledi.

Beykoz Belediyesi, Geleneksel Çayır Festivali’ne katılan yöre dernekleri için bir teşekkür kahvaltısı tertip etti. Kahvaltıda, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Başkan Yardımcıları Metin Torun, Nevin Çalışkan, Hanefi Dilmaç, Av. Yüksel Baki ve Suphi Uçak hazır bulundu.

Çelikbilek’ten, festivalde emeği geçen herkese teşekkür

Beykoz Belediyesi Beytaş Restoran’da gerçekleşen kahvaltıya Çayır Festivali’nde stant açan ve yöresel gece düzenlemiş bulunan derneklerin başkan ve yöneticileri katıldı.

Kahvaltının ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, katılımcı derneklere teşekkürlerini sundu ve “ 23 Haziran- 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen 15 günlük Çayır Festivali’ne katılımın en az olduğu akşamlarda dahi sayının 5 binleri bulduğunu” belirtti.

Beraber üzülmeye ve sevinmeye başladığımızın bir göstergesi

Çayır Festivali’nin herhangi bir sıkıntı yaşanmadan ve kimsenin burnu kanamadan geçtiğini hatırlatan Belediye Başkanı, “beni en çok sevindiren taraf da burası. İlk başladığımız senelerde zaman zaman olayların olduğu, farklı yaklaşımların olduğu bir ortam yaşıyorduk. Bu da şunu gösteriyor ki, vatandaş artık olgunlaşıyor. Bu, yapılan etkinliklerin normal karşılanmaya başladığının, beraber üzülmeye ve sevinmeye başladığımızın bir göstergesi. En büyük sevincimiz de doğrusu bu. Önemli bir sevinç de, ortak bir çalışmayı beraber yapmış olmamız” dedi.

Gerek Belediye olarak, gerekse yöre dernekleri olarak Festival süresince Beykoz halkını iyi bir şekilde ağırlamaya çalıştıklarını kaydeden Çelikbilek, emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Ali Kemal Kılıç: Önümüzdeki sene inşallah daha güzel şeyler yaşanacak

Çelikbilek’in konuşmasının ardından söz alan Yöre Dernekleri Birliği Başkanı Ali Kemal Kılıç da, başta Yücel Çelikbilek olmak üzere, en alt kademedeki çalışanına kadar tüm belediye görevlilerine teşekkür etti.

Beykoz Çayırı’ndaki festival süresince farklı yöresel kültürlerin tanıtıldığını ve yaşatıldığını kaydeden Kılıç, konuşmasını, “önümüzdeki sene inşallah daha güzel şeyler yaşanacak” sözleri ile sonlandırdı.

Yöresel derneklere ve yerel basına “teşekkür belgesi” sunuldu

Yapılan bu konuşmaların ardından, yöre derneği temsilcilerinin, Festival ile ilgili değerlendirmelerini hazırlayacakları bir rapor ile Belediye Başkanı’na sunacaklarını ifade etmeleri üzerine ise, Çayır Festivali’nde emeği geçen derneklere ve yerel basın mensuplarına Belediye Başkanı Çelikbilek tarafından teşekkür belgesi verildi.

Hanefi Dilmaç’ın doğum günü

Kahvaltı sonrasında ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’a sürpriz yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “bir günlük gecikme ile de olsa” Başkan Yardımcısı’nın doğum gününü tebrik ettiğini belirterek, misafirlerin huzurunda kendisine doğum günü pastası ikram etti ve bir hediye sundu.

Haber: Arzu Başlantı

Festival'e katılan yöre derneklerine teşekkür!
Bizi Takip Edin