Gabuğu gırıp Beykoz'dan 60 dönümlük araziyi gaptılar!

Gabuğunu kıran Giresunlular Beykoz Kaynarca Köyü'nde 60 dönümlük mesire alanını gaptı.

Siyasi arenada umduğunu bulamayan Giresunlular sosyal ve kültürel faaliyetlerini sürdürüyor. ‘'Giresun Gabuğunu Gırdı'' sloganı ile Feshane'de bir organizasyon

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gabuğunu kıran Giresunlular Beykoz Kaynarca Köyü’nde 60 dönümlük mesire alanını gaptı.

Siyasi arenada umduğunu bulamayan Giresunlular sosyal ve kültürel faaliyetlerini sürdürüyor. ‘‘Giresun Gabuğunu Gırdı” sloganı ile Feshane’de bir organizasyon yapan Giresun Federasyonu, Orman ve su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’ndan Beykoz Kaynarca’da 60 dönümlük mesire alanının müjdesini aldı.

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Beykoz’da bulunan ormanlık alanın 60 dönümlük bölümünün mesire alanı olarak vatandaşların kullanımına uygun hale  getirmek için çalışmalara başlayacaklarını ifade ederek şunları söyledi. “3 yıl evvel Giresun günlerine davet ettiğimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’ndan Beykoz’da sosyal donatı olarak hemşerilerimiz ile birlikte kullanmak sureti ile ihtiyacımız olan bir yer talep etmiştik. Bakanımızda talimat vererek bu alanı elde etmiş olduk. İnşallah önümüzdeki günlerde Beykoz Kaynarca’da 3.köprü ayağına yakın bu alanda alt yapı çalışmalarına başlayacağız. Bunun dışında Afyon’da bulunan Giresun şehitliğinin yeniden çok daha geniş ve yaşam alanına dönüştürülecek şekilde imarını arzu etmiştik. Bu da inşallah bu sene gerçekleşiyor. Bu sene 29 Ağustos tarihinde 10.000 kişilik tören yapacağız, burayı Giresun kültürüne uygun istirahat yerleri, şehitliği, siperleri ve müzesi ile birlikte diğer sosyal alanları inşa edeceğiz.” dedi.

Gabuğu gırıp Beykoz'dan 60 dönümlük araziyi gaptılar!
Bizi Takip Edin