Gecenin ardından

Değerli Dostlar;

11 Ekim gecesi Beykoz Güncel gazetesi olarak Beykoz’un Enleri ödül törenini gerçekleştirdik. Beykoz’da bir ilki yaşamanın ve yaşatmanın haklı gururunu paylaştık.

Katkı sunan emeği geçen başta gazetemizin imtiyaz sahibi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli Dostlar;

11 Ekim gecesi Beykoz Güncel gazetesi olarak Beykoz’un Enleri ödül törenini gerçekleştirdik. Beykoz’da bir ilki yaşamanın ve yaşatmanın haklı gururunu paylaştık.

Katkı sunan emeği geçen başta gazetemizin imtiyaz sahibi Fatih YILMAZ olmak üzere herkese müteşekkirim.

2010 yılında internet üzerinden yayına başladık. 2011 yılında yazılı olarak yayına geçmiş olduk. Gazetemiz çok farklı tepkiler aldı, olumlu ve olumsuz noktada, fakat doğru bildiklerimizi yapmaktan ve yazmaktan imtina etmedik.

Büyük iddialar taşımıyoruz. Bir yarış içinde de değiliz. Mütevazı şartlarda hem kişisel hem de toplumsal gelişimimize katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Beykoz’da yerel seçim rüzgârları esmeye başladı. Seçim tarihi netleştikten sonra daha da hızlı esecek gibi görünüyor. Son iki dönemdir seçimler CHP ve Ak Parti arasında geçmekte ,dolayısıyla düşen haberlerde bu iki partinin mücadelesini gösteriyor. Hava yeni yeni ısınıyor ancak CHP İlçe Başkanı çok hızlı başladı “ismi gibi”

Her ortamı siyasi bir alana dönüştürmekte çok mahir.

Siyasette oto kontrol çok önemli, sadece kendinizin oto kontrolünü değil, ekibinizin de sağlamak gerekiyor.

AK Parti İlçe Başkanı Âdem SEFER bireysel anlamda pek öne çıkmayıp aktivitesinin teşkilat içerisinde yoğunlaştırıyor. Basında demeçleriyle değil teşkilat çalışmalarıyla öne çıkıyor.

Beykoz’da siyaset diyalektik, estetik, keyfiyet üzerinden değil, rakibin boşlukları üzerinden yapılıyor.

Avcı mantığıyla siyaset olmaz.

 “ Ava giden avlanır “ diye kadim bir atasözümüz var. Sadece rakip olanların izlemiş olduğu bir strateji değil, parti içinde de aynı angajmanlar kullanılıyor. Başkalarının eksiklikleri üzerine inşa edilen başarılar kartondan kaleler gibidir.

Beykoz’da siyaset kültürünün değişeceğini umut ediyorum. Alan hâkimiyetine sahip olanlar veya olmaya çalışanlar, hâkimiyette gücün ve nüfusun yeterli olmadığını görecekler.

Beykoz’un seçmen algısı değişiyor. Aynı nispette siyasetçi profili de değişecektir.

Analitik ve stratejik düşünen, gelenekle modernizeyi buluşturan, tüm iletişim yollarını kullanan, samimi bir dil geliştiren, yönetmeye talip olduğu topluma projeksiyon sunan, ufuk açan, gelişmeleri yakından takip eden, topluma yön verebilen, uzun soluklu mücadelenin içinde bulunabilecek sabıra sahip.

Siyasetçi rol model olacaktır.

Artık hiç kimse “ istisnalar hariç ” Babasının partisine oy vermiyor,

Kalın Sağlıcakla…

Gecenin ardından
Bizi Takip Edin