Geçmişten geleceğe Beykoz gençliği seçimlere hazır

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, “Geçmişten geleceğe biriz, beraberiz, kardeşiz biz” temalı istişare toplantısı gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, kuruluşundan bugüne gençlik kollarında görev yapmış ilçe yöneticilerini “Geçmişt

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, “Geçmişten geleceğe biriz, beraberiz, kardeşiz biz” temalı istişare toplantısı gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, kuruluşundan bugüne gençlik kollarında görev yapmış ilçe yöneticilerini “Geçmişten geleceğe biriz, beraberiz, kardeşiz biz” temalı istişare toplantısında bir araya getirdi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Çelik, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Çalışkan, Kurucu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nazım Kartbak, Fatih Yılmaz, Fatih Sağlam ve Mehmet Güler ile geçmişten bugüne ilçe yönetimlerinde görev alan gençler katıldı.

Furkan Çeliker: Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker; ‘Sizlerin cefasını çekerek 14 Ağustos 2001’de Erdemliler Hareketi olarak başlattığınız bu hareketi 10 milyon 720 bin üyesi olan dünyanın en büyük STK’sı ve 81 milyon vatandaşın derdiyle dertlenen, ayrıca 780 bin km² vatan toprağında nefes alıp veren hatta rıza-i ilahiyi düstur edinmiş tüm insanlığın yardımına koşan bir dava haline getirdiğiniz için teşekkür ederim. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın‘ ifadelerini kullandı.

Nazım Kartbak: Hanefi Dilmaç bizim için bir şanstır

Konuşma sırası görev yapan gençlik kolları başkanlarına geldiğinde ilk söz Kurucu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nazım Kartbak’a verildi. Kartbak, bu tür organizasyonların daha sık yapılmasının gerekliliğine vurgu yaparak başladığı konuşmasında, ‘Partiyi kurduğumuzda çok zor bir süreçten geçtik. Bugünlere geldik. Özellikle önemsediğim tablo kuruluşlarından bugüne görev alan arkadaşlarımı bir masa etrafında görmeyi önemsiyorum. Hanefi Dilmaç bizim için bir şanstır. Bu zor süreçte ona yardımcı olmalıyız. Ne maksatla ne amaçla siyaset yaptığınızı belirlemelisiniz. Planınız projeniz nedir? Gençler ekonomik bağımsızlığını kazanmamış zor bir süreçten geçiyoruz. Yıllar geçiyor, ciddi eksiklikler oluyor. Bu süreçlerde kendinizi çok etkin süreçte geliştirmelisiniz‘ dedi.

Fatih Yılmaz: Önemli olan siyaset bitince de bir araya gelebilmek

Kartbak’ın ardından söz 2009-2014 döneminde Meclis Üyesi olan eski Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yılmaz’a verildi. ‘Kendi yönetimimde görev alan arkadaşlarla zaman zaman bir araya geliyoruz. Hala görüşebiliyoruz. Eski günleri yad edebiliyoruz. Siyasetin dışında en önemlisi bunu yapabilmektir. Nazım abi ve bizim dönem işin cefasını çekti bizden sonraki dönemler biraz daha rahattı. Bizler sabahlara kadar ipe bayrak zımbalayıp merdivenlerle sokak sokak bayrak asmış, bayraklara sarılarak uyuyakalmış ve araziden işe gitmiş, büyük büyük bidonlar içinde tutkallarla duvarlara afişler yapıştırmış birçok kardeşimiz o dönem bu çalışmalara katıldı. Hiçbir şey beklemediler Allah hepsinden razı olsun. Bizler de bu düşünceden uzaklaşmadığımız sürece AK Parti bayrağı her daim dalgalanacaktır‘ diyerek birlik ve beraberliğin önemine değimdi.

Fatih Sağlam: Aramızdan çıkan arkadaşlar önemli görevler üsteleniyor

Beykoz’da 2009-2015 yılları arasında görev yapan Fatih Sağlam ise, ‘Gençlik kollarındaki güzellik samimiyet hiçbir yerde yok. Biz bu dönem Ana kademede teşkilat Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Bugün nasip oldu ağabeyimiz Hanefi Dilmaç ile beraberiz. Bugün aramızda gençlik kollarında görev yapmış ama çok iyi yerlerde olan arkadaşlarımız var. Allah bozmasın‘ değerlendirmesinde bulundu.

Hanefi Dilmaç:  Bazen gece 2-3’e kadar çalışıyoruz

AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatih çelik’in ardından gecenin kapanış konuşmasını ise AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç gerçekleştirdi. Dilmaç, geçmişte görev alan Gençlik Kolları Başkanlarına teşekkür ederek, ‘İnanılmaz zaman harcıyoruz. Bu teşkilatların çalışması için bizlerden Genel Merkez ve İl Teşkilatımız tarafından bizlerden bir şeyler isteniyor. Bazen 2-3’e kadar çalıştığımız oluyor. Hayal edemeyeceğimiz kadar çok insan bugün bizlerden görev bekliyor. Seçim sonrası teşkilat yapılanmasında yapılacak değişikliklerle ilgili İl Teşkilatımızın bizlerden istekleri oldu. 32 mahalle başkanı, 45 mahalle yönetiminde komple revizyon yaptık. Bu çok kolay bir iş değil, zorlanacağımızı biliyorduk.

İstanbul’a örnek bir teşkilat kuracağız

Ben bu görevi kabul ederken, 47 bin üyesi var. Bu sayıya, arkadaşlarımızın ortaya koyduğu performansa inanarak, bizim yanımızda bu arkadaşların nasıl duracağını düşünerek, İstanbul’a örnek olabilecek bir teşkilat için tereddüt etmeden kabul ettim. Emin olun, şu anda dahi sandıklarımızda görev yapacak olan kardeşlerimizle bire bir görüşüyorum. Her mahallede kaç sandık varsa, o sandıkların başına başkan olarak atadığımız kardeşlerimizle bire bir görüşüyoruz. Hala bize bir teveccüh var ve beklentiler var. Sorduğun zaman ben de varım diyen Beykozlulular var. Bir mahallemize yine bu görüşme için 23.30’a randevu verdik. Arkadaşlarımız 45 kişi gelmeleri gerekirken 70 kişi geldiler ve biz hepsiyle görüşerek görevlendirmelerini yaptık. O gece parti binamızdan gece 3’te çıktım. Çalışmak zorundayız.

Siz olmazsanız olmaz

Biz 24 saatimizi dahi ayırsak bazen bazı şeyler olmayabiliyor. Burada da devreye siz giriyorsunuz. Arkadaşlar bizleri eksik kaldığımızda, yanlış yaptığımızı düşündüğünüz zaman uyaracaksınız. İnanın, siz olmazsanız olmuyor. Kuruluş aşamasından bugüne kadar, üç kademede görev yapan kardeşlerimiz bize omuz atmazsa olmaz, siz olmazsanız olmaz.”

Konuşmaların ardından Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker’in doğum günü nedeniyle protokol ile birlikte pasta kesildi ve ardından geçmiş dönem başkanlarına plaket takdim edildi.

Geçmişten geleceğe Beykoz gençliği seçimlere hazır
Bizi Takip Edin