Gelecek 4 yıl'da Beykoz'u çok daha farklı göreceksiniz!

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı olan İdris Güllüce Beykoz'a geldi.

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı ve aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı olan İdris Güllüce Beykoz’a geldi.

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı ve aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz’da ilk adımını Beykoz Gümüşhaneliler Derneği’ne attı.

İstanbul 1.Bölge 1.sıradan milletvekili adayı olan İdris Güllüce’yi; derneğin kapısında Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, SKM Başkanı Tuncer Dede, Dernek Başkanı Şinasi Ata ve yönetimi, teşkilat mensupları ve mahalle sakinleri karşıladı.

İdris Güllüce, konuşmasında 7 Haziran seçimlerinin Türkiye’nin ilerlemesi ve gelişmesi açısından önemine dikkat çekti. Ana Muhalafet Partisi’ni de sık sık AK Parti’nin projelerini engellemekle eleştiren Güllüce, AK Parti’nin yeniden ve daha güçlü iktidar olacağına vurgu yaptı.

Mustafa Gürkan: Türkiye’nin dört bir yanında milletvekili adaylarımızla beraber sahadayız!

Programın açılış konuşmasını AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi. Kısa bir selamlama konuşması yapan Gürkan; “7 Haziran seçimlerinin startını, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı olarak bu  hafta vermiş bulunmaktayız. Geçtiğimiz günlerde önce Ankara’da, akabinde İstanbul’da aday tanıtım programlarımız yapıldı. Ve şu anda Türkiye’nin dört bir yanında tüm milletvekili adaylarımızla beraber sahadayız. Bugün bölgemizin bir numaralı adayı, bizim ağabeyimiz, bölgemizdeki kendi bakanlığıyla ilgili konularda bizlerden desteğini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce aramızda…Ben buradan tüm Gümüşsuyu Teşkilatına, Gümüşhaneliler Derneğimize ve beraberinde tüm Gümüşsuyululara bugüne kadar en zor seçimde dahi bizleri yalnız bırakmadılar, her zaman buradan başımız dik çıktık. Hepinize saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yücel Çelikbilek: Gelecek 4 yıl içerisinde Beykoz’u çok daha farklı göreceksiniz!

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın ardından sözü, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek aldı. Başkan Çelikbilek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Burası bizim mekanımız, buralar her zaman kullandığımız yerler. Allah razı olsun, buraya geldiğimizde her zaman bizi en iyi şekilde ağırlıyorsunuz, bağrınıza basıyorsunuz. Bu bölgemizin sıkıntıları geçmişte vardı, bugünde belki var. Büyük çoğunluğunu çözdüğümüze inanıyoruz. Eksiklerin çözüm noktasında da inancımızı biliyorsunuz. Konuştuklarımızın arkasında durduk, burada güzel işler yaptık. Sizi hiç yanıltmadık ve inşallah hiç yanıltmayacağız. Bu noktada Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce Bey’in bize gösterdiği ilgiyi söylemeden geçemeyeceğim. Görev yaptığı süre içerisinde bize oldukça ilgi ve yakınlık gösterdi. Hatta şöyle söyleyeyim: Biz bazı konuları atladığımızda kendisi arayıp, haberin olsun şu imzayı attım dediği saat gece 1’de biliyorum. Bu laftan sonra denilebilecek bir şey yok. Tek bir şey var: Allah razı olsun, çıktığı yol açık olsun…Bizlere bu işleri yapma fırsatını sizler verdiniz. Eğer sizler bizi desteklemeseydiniz, belki bizde buraya rahat gelemeyecektik ve belki sizlerde bu güzel rahatlığı göremeyecektiniz. Ama istikrarı seçtiniz ve o tercihiniz Beykoz’un her yerine gümbür gümbür bereket getirdi. İnanıyorum ki, bundan sonra daha güzel şeyler olacak. Gelecek 4 yıl içerisinde Beykoz’u çok daha farklı göreceksiniz. Hizmetkarınız olarak emrinizdeyiz. O niyetle yola çıktık. Sizlere hizmet etmek bizim için bir ibadettir. Halka ibadet, Hakka ibadettir diye düşünüyoruz. 7 Haziran önemli bir seçim. Türkiye’ye dar gelen elbiseleri daha büyütmek istiyoruz. Bu milletin önüne çıkan engelleri kaldırmak istiyoruz”.

İdris Güllüce: Yapamayacağımız şeylerin vaadinde hiçbir zaman bulunmadık!

Gümüşsuyu Teşkilatına ve Gümüşsuyululara seslenmek üzere sözü, Başkan Yücel Çelikbilek’ten sonra devralan İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı olan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz’un sorunlarını Yücel Çelikbilek’in buradan, kendilerinin ise Ankara’dan çalışarak, planları dakikası dakikasına, adım adım takip ederek çözüldüklerini belirtti. Konuşmasının devamından Güllüce şunları söyledi: “Tapu konusunda da önemli bir kısım çözüldü. Bu arada tabi mahkemelik olan belli bir sayıda kişi olmuş olabilir. Ama aşağı yukarı o bölgenin ağırlıklı olarak planları çözüldü. Bu konuda Yücel Çelikbilek’in de ciddi gayretleri oldu, Bakanlığımızın personeli Beykoz’a öncelik tanıdı. Bu çok zor bir şeydi. Bu yapılan plan, herhangi bir plan gibi sıradan bir plan değildir. Siz bölgede bir plan yapıyorsunuz, başka dengeler söz konusu sonuçta karşınıza böyle mertçe, sözüne güvenmiş bir insan olarak belediye başkanımız, biz, ilçe başkanımız, partililerimiz çıkıyoruz, çok şükür alnımız açık olarak işimizi yaptık! Biz AK Parti kurulduğu günden beri hiçbir zaman yapamayacağımız şeyi söylemedik. Yapmamızın mümkün olmayacağı şeyi vaad etmeyiz. Anadolu’da bir söz var: Bekara karı boşamak kolaydır. 7 Haziran 2015 günü saat 19.00’da yeniden hükümet olacağımızı bildiğimiz için hep konuştuklarımız yapabileceklerimizle ölçülüdür. Hükümet olmayacak birisi şu an çıkıp şunu diyebilir: ‘Asgari ücret 9 bin lira olsun’. Olsun, ne olacak? Nasıl olsa hükümet olmayacaksın, nasıl olsa kimse senden bir şey istemeyecek, neden böyle dedin diyen yok, bütçe dediğin bir derdin yok…Hükümet olacaksanız, dengeleri düşünüp, ona göre vaat de bulunacaksınız. Seçim bittikten sonrada 13 senedir nasıl bütün söylediklerimizi yapmışsak, bundan sonrada seçim beyannamesinde söylediğimiz şeylerin altında Sayın Başbakanımızın imzası var, hükümetimizin imzası var, milletvekillerimizin imzası var, AK Parti’nin imzası var, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası var! Seçim yaklaştıkça neler duyacaksınız. Bu Başbakana sığınırsam iktidar olurum diyen, 60 senedir hükümet olamıyor. Sayın Başbakanı astırsam da hükümet etmeyeceğim diyen bir Anadolu var karşısında. Çünkü milletin frekansıyla konuştukları hiçbir zaman örtüşmeyen, bu 60 sene içerisinde bir kaç kualisyonun dışında hiç olmamış, olamayacakta”.

Bu millet yolunu yapanla, yolunu keseni tanır!

AK Parti hükümetinin 2002, 2007, 2011, 2015  yılları arasında Türkiye’ye bir çok hizmet yaptığına değinen Güllüce: “Uçağa gidiyorsunuz, uçak otobüs fiyatından daha ucuz. Ne diyor bu 60 senedir iktidar olamayan Ana Muhalefet Partisi: ‘Uçaklar, köy kokmaya başladı’. Biz bu uçakları köylü kokutturacağız ve herkes uçağa binecek diyoruz! Anadolu insanına; kolları kısa, bacakları uzun, vücudları kıllı, göbeklerini kaşıyan, bidon kafalı diyelenlere, bu Anadolu insanı da diyor ki, ‘Bidon kafalı dediğin ben seninle uzlaşamıyorum, o yüzden sende hiçbir zaman hükümet olamayacaksın’. Dikkat edin hep muhalefettekiler neyi konuşuyorlar: AK Parti bu yıl 400 almaz, 360’ı zor alır; diğeri ne 360’ı 350’yi zor çıkartır…Neyi konuşuyorlar, oyumuzu konuşuyorlar da kendilerinin hükümet olacaklarını konuşmuyorlar. Biliyorlar ki, 3’ü bir arayada gelse, 3’ünün toplamı hükümet etmeyecek. İşte HDP’ye oy verirsek, barajı aştırırsak, Güneydoğu’daki milletvekili fazla olursa AK Parti hükümetinin alacağı 330 değil, 327 olur, böylelikle anayasa oylamasının değiştirecek güce ulaşamaz. Yahu kardeşim; sen AK Parti’nin 327 almasına uğraşana kadar, AK Parti’nin yapmak istediği en büyük havaalanının önüne engel olmaya çalışana kadar,  İzmir-İstanbul arası 3 saat olacak diyen AK Parti’nin projesini iptal ettirmek için İdris Güllüce’yi mahkemeye şikayet edene kadar, Marmaray’ı 3 sene geciktirtmeye çalışıncaya kadar, oturupta millete ne yapabilirim diye biraz kafanı yorsan belki oyunu 24’ten, 24.5’a çıkarırsın…Böyle yaparak AK Parti’nin daha da güçlenmesini sağlarsın. Bu millet yolunu yapanla, yolunu keseni tanır! Onun da yanında olur!” şeklinde konuştu.

7 Haziran seçimleri Türkiye’nin ilerlemesi ve gelişimi açısından önemli!

Ana Muhalefet Partisi’nin, AK Parti’nin projelerine engel koymaya çalıştığına dikkat çeken Güllüce, hükümetin devamlılığı süresince yakın zaman içerisinde gerçekleşecek ulaşım ağının gelişmesinden ve kolaylaşmasından bahsetti. Güllüce, bunların birer hayal olmadığını ifade ederek; “Türkiye seni bu projeleri durdurmaya bırakır mı? Bırakmaz! 13 senedir nasıl bırakmadıysa, şimdi de bırakmaz. Neler yapıyoruz…150 senedir kendi silahını yapamayan bir Türkiye idik. İlk defa kendi silahını yapan bir ülke haline geldik. Şimdi bundan hepimizin kıvanç duyması gerekmiyor mu? Bu seçim; bu projeler dursun mu, devam etsin mi? Tercihlerinin oylaması. Yani Türkiye Cumhuriyeti devleti Altay adındaki tankını kendi yapmak üzere yola çıktı. Devam etsin mi, kapansın yapmasın mı? Kendi uçağını yapmaya yeltenmiş bir Türkiye’yiz. Şahin adında uçak yapacağız. Bu proje devam etsin mi, etmesin mi?…7 Haziran bu yüzden önemli. Bu toprak bize bedava gelmedi. Biz kanımız pahasına bin yıl bu topraklarda direndik. Bu topraklarda kalmanın yolu; güçlü bir ekonomi, istikrarlı bir hükümet ve orduyla olur. Allah hepinizden razı olsun. Bugüne kadar destek verdiniz, destek vereceğinizide biliyoruz. Ama sizin desteğinizle olmaz bu iş. Buradan çıkıp, hepimiz arı gibi dağılacağız. Bu milleti daha yücelt, daha yücelt diyorum” dedi ve konuşmasını noktaladı.

Konuşmaların sonrasında Beykoz Gümüşsuyu Derneği tarafından İdris Güllüce’ye hediye takdim edildi. Daha sonra Güllüce, Tokatköy Danışma Meclisi’ne katılmak üzere yola çıktı. 

Gelecek 4 yıl'da Beykoz'u çok daha farklı göreceksiniz!
Bizi Takip Edin