Gençler size ne içirdiler?

Bu Saadet Partili gençlere ne içirdiler dersiniz?  Biraz tahlil edelim bakalım ne içirmişler.

Bu gençler galibiyetin oy oranıyla alakalı olmadığını, esas galibiyetin ahde vefa, milletine vefa, davasına ve liderine vefa ile…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Saadet Partili gençlere ne içirdiler dersiniz?  Biraz tahlil edelim bakalım ne içirmişler.

Bu gençler galibiyetin oy oranıyla alakalı olmadığını, esas galibiyetin ahde vefa, milletine vefa, davasına ve liderine vefa ile olduğuna inanıyorlar.

Bu gençler öyle bildik partili gençlerden değil, içinizde görenleriniz olmuştur, bir Pazar günü sabahın ayazında kalkmışlar, üstelik seçim falanda yok, dahası yeni seçimden çıkılmış ve % 0,7 oy almışlar. Neymiş gençlerin sınavı varmış, sınavın yapıldığı okulun önünde sınava giren gençlere çay, simit ikram edeceklermiş. Hatta okulun önüne kurulan saadet standında çay ve simidi görenler parayla çay simit sattıklarını bile sanmışlar, ama hayır! Sakın yanlış anlamayın ikram ediyorlar.

Sizemi kalmış gençlere sahip çıkmak diyenlere inat!

Vatanı kurtarmak sizin görevinizmi?  Zaten oyunuz çok düşük, diyenlere inat!

İmanla, inançla, azimle, kınayanların kınamasını umursamadan inandıkları doğruyu anlatmak ve haykırmak için arazideydiler. Oysa ogün tatil, uyumak, dinlenmek, gününü gün etmek yerine davaları için yorulmayı tercih ediyorlar. Hallerinden ve duruşlarından anlaşılıyor ki, bir dertleri, kutlu bir kavgaları var.

Çünkü onlar, liderleri merhum Prf. Dr. NECMEDDİN ERBAKAN hocalarından şunu öğrendiler;

“ Bir milletin asıl gücü, topu, tüfeği ve ağır silahları değildir. Bir milletin asıl gücü, İmanlı, inançlı ve vatanı için kendini feda edebilecek gençleridir

Ve yine “ Bizim davamızda kimse kendisi için yaşamaz, herkes arkadaşı, kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin en kolay ve etkili yolu budur

Bu şuurla yetişen Saadet gençliğinden başka bir davranış zaten beklenemez.

Birde günümüzün gençliğine bakarsak yazımızın başlığındaki sorunun cevabını verebiliriz.

Günümüzün gençliğine baktığımızda, çok korkunç bir tabloyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu sınırlı köşede istatistik rakamları verecek değilim ama uyuşturucu kullanma yaşı liselere değil ortaokullara indiğini bilmeyenimiz yoktur. Çok cüzi paralarla bonzai ve benzeri uyuşturucu maddelere ulaşılıyor ve böylece bir gençlik, bir nesil bu bela ile yok edilmek istendiği aşikar. Emniyetimiz ve hükümet elbette çeşitli önlemler alıyorlar ama, tam vatana millete faydalı olması gereken yaşındaki gence bu belayı alıştıran zihniyete asıl darbe, Saadet gençliği misali İslam davası şuuruyla İmanlı ve İnançlı genç bir nesil yetiştirilerek vurulmazmı?

İşte yazımızın başındaki sorumuz “Gençler size ne içirdiler?“  sorusuna şu cevabı verebiliriz.

Her köşe başında, metruk mekanlarda uyuşturucu içirilen kurtulmayı bekleyen gençlere inat, Saadetli Milli Görüşçü gençlere, liderleri tarafından, İslam davası şuuru içirilmiş ki, aman banane, ben zaten az oy aldım banamı kalmış demiyorlar.

Alınlarından öpülesi bu gençliği görüpte, üstad Necip Fazılın, Gençliğe hitabesindeki şu seslenişine kulak vermemek mümkünmü?

“Kim var? Diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan, fert fert BEN VARIM! Cevabını verici, her ferdi, benim olmadığım yerde kimse yoktur! Fikrini besleyici bir dava ahlakına kaynak bir gençlik

Genç kardeşlerime, arkadaşlarıma tavsiyem;  Aradığınız ortamı Saadet partili genç arkadaşlarınızın yanında bulabilirsiniz. Akşam eve geldiğinizde televizyon karşısına geçip, ahlakınızı ve öz kültürünüzü hedef alan, maneviyatınzı baltalayan ve tamamen şehevi duygularınızı sömüren (birkaçı hariç) dizilerin esiri olmaktansa veya başka mekanlarda boş vakit geçirmektense, gelin kardeşlerinizle irtibata geçin,  onlara destek olun, onlara can olun güçlerine güç katın. Emin olunki aradığınızı bulacaksınız ve dizi izlemekten daha fazla keyf alacaksınız.

Son nefesine kadar canhıraç bişekilde çalışan o liderin “ ÖNCE AHLAK VE MANEVİYYAT”  ÇAĞRISINA KULAK VERMESSENİZ,  hem sizler hem bizler hemde topyekun bir millet ahlak ve maneviyattan yoksun kalıp yok olacak.

Biz Müslüman Türk milletini, savaşla er meydanında yok edemeyen muarızlarımız, kültürümüzü, imanımızı çalarak yok etmek istediklerini bilmeyenimiz yoktur. Ama kuru kuruya biz imanımızı da kültürümüzü de çaldırmayız demekle olmuyor. Bu kutlu mücadeleye katılmak ve saadet partili gençlerin içtiğinden içmekle pek tabi tam yerinde mücadele etmiş olursunuz. Vesselam.

Gençler size ne içirdiler?
Bizi Takip Edin