Gençlik ve Spor Bakanı ile Beykoz’da spor şöleni!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Beykoz’da düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinliklerine katıldı.
  • 24.09.2023 14:27:20

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye'de son 22 yılda spor altyapısına önemli yatırımlar yapıldığını belirterek, 3'den 93'e herkese yapmaları çağrısında bulundu. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Beykoz’da gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası etkinliklerine katıldı.

Beykoz Sahili Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen organizasyona Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Kerim Çomoğlu katıldı.

Etkinlik alanlarını tek tek dolaşan Bakan Bak, çocukların oyunlarına da eşlik etti.

“HERKES İÇİN SPOR FEDERASYONUNA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, “Avrupa Spor Haftası, 81 ilimizde aktivitelerle, etkinliklerle kutlanıyor. Bugün dünyanın en güzel yerlerinden olan boğazın kenarındayız. Bu güzel organizasyon için Beykoz Belediyesi ve Herkes İçin Spor Federasyonuna da teşekkür ediyoruz. Biz herkesi spor yapmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

“3’TEN 93’E HERKESİ SPORA DAVET EDİYORUZ”

Türkiye'nin son 22 yılda spor altyapısına önemli yatırımlar yaptığını aktaran Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, “Sayın Cumhurbaşkanı'mız önderliğinde çok önemli yatırımlar yapıldı. Kendisi sporun içinden gelen bir Cumhurbaşkanı ve sporu çok iyi anlıyor. Spora yapılan yatırımları destekliyor ve bunun sonuçlarını görüyoruz. Bugün olimpiyat kotası alan ‘Filenin Sultanları’nı kutluyoruz. Bu, spora yapılan yatırımın sonuçları. Tabana yayılan bir spor aktivitesi var. Biz 3'den 93'e herkesi spora davet ediyoruz, herkesin hareket etmesini istiyoruz. Herkesin günde 5 bin adım attığını düşünün; vücutları ve sağlıkları için ne kadar önemli bir durum. Hastalıklardan da uzaklaşmış olacaklar.” ifadelerini kullandı.