Giresunlular, Kaymakdonduran'da buluştu!

Beykozlu Giresunlular Derneği'nin her yıl düzenlediği Kaymakdonduran Yayla Şenliği ile yine tüm Giresunluları bir araya geldi.

Beykozlu Giresunlular Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kaymakdonduran Yayla Şenliği'nin 27.si gerçekleştiri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin her yıl düzenlediği Kaymakdonduran Yayla Şenliği ile yine tüm Giresunluları bir araya geldi.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kaymakdonduran Yayla Şenliği’nin 27.si gerçekleştirildi. Binlerce Giresunlu birlikte piknik yaptı ve horon oynadı. Katılımın oldukça yüksek olduğu etkinlikte, Giresun’un yerli sanatçı sahne alarak, piknik alanını şenlik alanına çevirdi.

Dernek Başkanı Fuat Kuş ve dernek yönetiminin öncülüğünde düzenlenen etkinliğe; Giresun Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Hasan Turan, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Birinci Bölge Milletvekili Adayı Adem Sefer, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ve bir çok STK Başkanı ile Giresunlular katıldı.

Sabah saatlerinde başlayan etkinlik, akşam geç saatlere kadar sürdü. Ayrıca Giresunlular şenlik alanına çeşitli ürünlerinin sergilendiği stantlarını da açarak, yörelerini tanıttı. Görele Dondurması’na ise, ilgi oldukça yoğun olduğu gözlendi.

Günboyu kemençe eşliğinde horon oynanırken, Beykoz’da adeta Karadeniz rüzgarı esti. Alanda olan Giresunlular, günün bir türlü bitmesini istemezken, mutlulukları ve memnuniyetleri yüzlerinden okundu. 

Giresunlular, Kaymakdonduran'da buluştu!
Bizi Takip Edin