Giresunluları yok saymak kimsenin haddi değildir!

Beykozlu Giresunlular Derneği yaklaşan yerel seçimşler öncesi siyasilere mesaj gönderdi.

Beykozlu Giresunlular Derneği, Hasan Karakaya'nın aday adaylığı süreci ile ilgili ve yaklaşan yerel seçim öncesi izleyceği politikaları yazılı olarak kamuoyu ile.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Giresunlular Derneği yaklaşan yerel seçimşler öncesi siyasilere mesaj gönderdi.

Beykozlu Giresunlular Derneği, Hasan Karakaya’nın aday adaylığı süreci ile ilgili ve yaklaşan yerel seçim öncesi izleyceği politikaları yazılı olarak kamuoyu ile paylaştı.

Saygıdeğer Beykozlu Hemşehrilerimiz,

Bilindiği gibi “Beykozlu Giresunlular Derneği” Beykoz’un en aktif sivil toplum kuruluşlarından olup, kendi memleketlerinden Beykoz’a göç etmiş en büyük nüfusa sahip Giresun’luların çatı kuruluşudur.

Dernek Başkanımız Hasan Karakaya her medeni kişinin kullanabileceği kişisel hakkını  kullanıp bir siyasi partiden Beykoz Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştur. Sayın Karakaya aday adaylığı sürecinin başlamasıyla Dernek Başkanlığından istifa etmiş, ancak bu istifa Yönetim Kurulumuz tarafından kabul edilmemiştir.

Aday adaylığı sürecinin sona ermesinden sonra bazı nahoş sayılabilecek olayların da meydana gelmesi temsil ettiğimiz toplumu ve derneğimizi derinden yaralamıştır. Dernek Başkanımız defaatle bu süreçten sonra hiçbir siyasi partiden ne başkan adayı ne de meclis üyesi adayı olmayacağını ilan etmiştir.

Ancak Beykoz’daki Giresun toplumu bu badireyi de  Cumhuriyetimizin temellerine koyduğu asil şehit kanları gibi vakur bir şekilde aşmasını da bilecektir.

Beykoz’da yaşayan Giresunlular Beykozluluk bilinci içinde bu şehirde varlıklarını sürdürmeğe devam edeceklerdir. Giresunlular toplumun her kesiminde, hem sosyal, hem siyasal hem de ekonomik olarak eskisinden daha güçlü ve daha kenetlenmiş olarak çalışmalarına devam edecek olup, demokrasinin gereği olan hiçbir hakkından da vazgeçmeyecektir.

Dernek Yönetim Kurulumuz görevinin başındadır, olağan kongre sürecine kadar da Giresunluların bize tevdii ettiği bu asil görevi sürdürmeğe devam edeceğiz. Nisan 2014 tarihinde yenilenecek olan Dernek Yönetim Kurulumuz, inanıyoruz ki savunduğumuz ilkelerimize daha çok sahip çıkacak ve bu ilkelerin hayata geçme noktasında daha da başarılı olacaktır.

Bu bağlamda Giresunlular, çoğunlukçu demokrasi tarifine göre siyasi haklarından mahrum bırakılmamalıdır. Çünkü çoğunlukçu demokrasi veya mutlak demokrasi çoğunluğun kararlarının uygulandığı ve bu kararların mutlak olduğu demokrasi çeşididir.

Yerel seçim arifesinde siyasi partiler Beykoz’da en çok nüfusa sahip olan Giresun gerçeğini göz ardı edemezler, etmemelidirler.

Giresunluları yok saymak kimsenin haddi değildir. Dernek Yönetim Kurulumuz hiçbir siyasi partiye yakın ya da uzak durmadan Beykoz’daki siyasi partilerin bize uzaklığı, bizim onlara uzaklığımıza eşit prensibinden hareketle tarafsız duruşumuzu koruyup Giresunluların haklarını sonuna kadar koruyacağımızdan kimsenin şüphe duymamasını Beykoz Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

BEYKOZLU GİRESUNLULAR DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU

Giresunluları yok saymak kimsenin haddi değildir!
Bizi Takip Edin