Yücel Çelikbilek, seçim çalışmalarına start verdi

AK Parti tarafından Beykoz Belediye Başkanlığı için tekrar  aday gösterilen Yücel Çelikbilek, yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AK Parti Genel Merkezi'nce Beykoz Belediye Başkanlığı için tekrar aday gösterilen Yücel Çelikbilek,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti tarafından Beykoz Belediye Başkanlığı için tekrar  aday gösterilen Yücel Çelikbilek, yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AK Parti Genel Merkezi’nce Beykoz Belediye Başkanlığı için tekrar aday gösterilen Yücel Çelikbilek, Beytaş’da düzenlediği kahvaltıda yerel basın mensuplarıyla buluştu.

Çelikbilek, gerçekleştirilen toplantının proje anlatmak maksatla olmadığını sadece seçim başlangıcı vermek amacı taşıdığını belirtti. Demokrasinin gücüne inandığını ve sandığa gidildiği sürece demokrasinin de var olacağının altını çizen Çelikbilek, AK Parti kadroları olarak niyetlerinin Beykoz’u geliştirmek ve büyütmek olduğunu söyledi. Belediye yönetimi olarak sadece muhafazakar kesime hizmet etmediklerini tam aksine tüm halkı kucaklayarak hizmet verdiklerini belirtti. Düzenlenen toplantı da Çelikbilek’e İlçe Başkanı Adem Sefer, SKM Başkanı Mustafa Gürkan, Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Zülküf Sönmez eşlik etti. SKM Başkanı Mustafa Gürkan, Seçim Koordinasyon Merkezi olarak 1 ay önceden seçim çalışmalarına başladıklarını belirtti. Gürkan, adaylarının belli olmasının ardından ilk resmi programı yerel basınla gerçekleştirdiklerini de söyledi.

Sefer: Beykoz’u önemli noktalara getirdik!

İlçe Başkanı Adem Sefer, adaylarının geç açıklama sebebini 17 Aralık operasyonunun izleri olarak değerlendirdi. Sefer: “Mahallelerde kurulan seçim irtibat bürolarımızın sayısı 25’e ulaştı. Seçim çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. 10 yıllık süreç içerisinde yapılan hizmetlerle Beykoz’u önemli noktalara getirdik. Son 5 yıl içerisinde Beykoz’da kangren olan mülkiyet sorunuyla birlikte çok büyük adımlar atıldı. Seçim politikamız gereğince asla başka partilere atıfta bulunmadan kendi yaptıklarımızı anlatacağız. Seçime 2 ay gibi bir süreç kaldı ve bu süreçte anlatmayla bitiremeyeceğimiz kadar çok fazla hizmet yapıldı. Ama buna rağmen yaptığımız hizmetleri yeterli bulmuyoruz, yapılması gereken daha çok şey var. Mülkiyetle ilgili bütün kademelerin çalışmaları sonuçlandırılmış durumda. Muhalefetin sürecin başından beri ‘Sürgün Projesi’ dediği ancak tam tersi olan projemizle birlikte çok yakında tapusuz kimse kalmayacak. Beykoz’un en önemli problemlerinden biri olan işsizlikle ilgili sorunu da çözeceğiz. Ancak bu sorunu çözmek için, yeni iş sahaları açmak yeterli değil. İstihdamı sağlayacak kalifiyeli personelin de olması şart. Diğer proje ve yatırımların hayata geçirilmesi an meselesi. Bölge insanının da hayat standartlarının yükseleceği ve Beykoz çevresindeki insanların yararlanacağı projeler hazır. İnanıyorum ki Beykoz halkı da gerekli desteği verecek” dedi.

Çelikbilek: Hedefimiz 2014 değil, hedefimiz 2024!

Adem Sefer’in konuşmasının ardından sözü alan Yücel Çelikbilek, seçim süresini ahlaki değerlere, kurallara uyarak sürdüreceğini ifade etti. Projelerine başka bir toplantıda bir araya gelerek açıklayacağını söyleyen Çelikbilek: “İktidarda olan partinin karşısında diğer partilerin hepsi birleşir ve birlikte hareket ederler. Bu yüzden bizim daha fazla çalışmamız gerekiyor. Farklı düşüncelerin mensupları olsak da yaklaşık 250 bin nüfusa sahip bir ilçeyiz. Sokakta veya herhangi bir ortamda birbirimizin yüzüne bakacağız, herkes kardeş olduğunu unutmasın. Kimsenin kişisel veya yöresel özelliklerini dikkate alarak siyaset yapmayacağım. Ta ki herhangi bir kimsenin etik olmayan bir beyanı olana kadar. Ancak ben aday arkadaşlarımın benden daha özenli olacaklarına inanıyorum. Ak Parti’nin 5 yıllık gibi bir hedefi yok. Hedefimiz 2024. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e geldiğimizde ‘Beykoz’u nerede görmek istiyoruz?’ diye düşünerek Şubat ayı içerisinde projelerimizi tanıtacağız. Hedefimiz, Beykoz’da kalıcı olmak. Milletin hakkını verirseniz, onları üstün tutar ve onların iyi niyetle emrinde olmak için seferber olursanız, milletin sizi dışlayacağını da düşünmüyorum. Seçim süreci boyunca Beykoz’da kimsenin gönlünü kırmak istemiyorum. Zaman zaman yapılan çalışmalarda tabi ki eksikliklerimiz oldu, insanız. Halkın, çalıştığımız süre içerisindeki değerlendirmeleri toplu olarak yapmalarını diliyorum. Görevde olduğum 5 yıl boyunca Beykoz halkına istemediğim halde bir kusurum olduysa önce Allah’tan bağışlanmayı dilerim sonra Beykoz halkından özür dileme gereğini yerine getiririz. Demokrasi, millet sandığa gittiği sürece vardır. Eğer millet sandığa gitmiyorsa küsüyorsa, sandıktan kendisine fayda gelmeyeceğine inanıyorsa o ülkede sıkıntı başlar. Allah’a hamd olsun 11 yıldır her seferinde artan bir katılımla halk sandığa gitmiştir. Bu da Türkiye demokrasisi için çok önemlidir. Halkın sözünün olduğu yerde, vesayet rejimleri de bitmeye başlar. Bu vesayet rejimleri, bazen askeri sistem olur, bazen günümüzde de olduğu gibi yargı olabilir, bazen medya, bazen bürokrasi veya siyasi partilerin kendisi olabilir. Ancak hepsine karşı olmalıyız. Çünkü vesayet rejimlerinde, kişisel çıkarlar halkın çıkarlarının önüne geçer” şeklinde konuştu.

AK Parti, büyük zorlukların üstesinden geldi!

“Boyundurukları kırmaya başladık, halk zincirleri koparttı” diyen Çelikbilek, 11 yıldır birçok vesayet rejimlerini yıktıklarını ve güçlü bir parti olduklarına değinerek; “17 Aralık süreciyle birlikte vesayet rejimlerinden biri görüldü. Derinden niyetli olduğu gibi zannedilen ama içten içe halkın getirdiği kadroları dışlayabilecek, onları bile kendi anlayışlarına göre hesaba çekmeyi düşünecek bir tavır ortaya konulunca 17 Aralık süreci de başlamış oldu. Bu, yeni bir vesayeti kırma süreci. Adayın belli olma süreci de bu sebepten dolayı uzadı. Türkiye 11 yılda çok büyük badireler atlattı. 2007 seçimlerinde % 47 oy almış olan bir partiyi, daha 1 ay geçmeden Anayasa Mahkemesi’ne başvurarak kapatılması için dosyalar hazırlandı. Böyle bir baskıya rağmen o siyasi partinin idame ettirmesi, ülke ekonomisini yönlendirmesi, dünya siyasetinde söz sahibi olmasını bekleyebilir miydiniz? Ama ne oldu? Bu siyasi parti içerisinde demokratik bir yönetim hakim ve geleceğe bakmak için sağlam bir irade var. Parti hiçbir telaşa kapılmadan 9 ay boyunca Türkiye’nin menfaatlerini her şeyin önünde tutarak yoluna devam etti. İşte, AK Parti bu kadar büyük zorlukların üstesinden gelmiş olan bir partidir. 17 Aralık’ı da 25 Aralık’ı da atlatırız. 30 Mart seçimlerine; Türkiye’de demokrasinin yerleşmesi, halkın oyunun tekrar hakim olması ve Türkiye’nin istikrarı anlamında baktığımız için çok önem veriyoruz. Yerel seçimlerde bir önceki seçimlere göre daha az oranda oy alırsak dış güçler veya içerideki menfaat çeteleri bayram edecekler. Beykoz’daki 30 Mart seçimlerine, referandumda elde edilen %58 oyu hedefleyerek yola çıktık. Bu oranın üzerinde oy alabilirsek kendimizi başarılı sayacağız. Beykoz’daki tüm yüreklerin birlikte atmasını, yekvücut olmalarını, iradelerindeki büyüklüğü ortaya koymalarını bekliyoruz” dedi.

Yücel Çelikbilek, seçim çalışmalarına start verdi
Bizi Takip Edin