Göksu halkından da İBB’ye çağrı! Sözünüzü tutun!

Turizm kenti olma yolunda önemli adımların atıldığı Beykoz’da tarihi Göksu Deresi yine salınan kimyasal atıklarla zehirlenirken bölge halkı İBB’nin verdiği sözleri yerine getirmesini istiyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turizm kenti olma yolunda önemli adımların atıldığı Beykoz’da tarihi Göksu Deresi yine salınan kimyasal atıklarla zehirlenirken bölge halkı İBB’nin verdiği sözleri yerine getirmesini istiyor.  

Turizm kenti olma yolunda önemli adımların atıldığı Beykoz’da tarihi Göksu Deresi yine salınan kimyasal atıklarla zehirlenirken, dere kenarında ki batık tekneler de tehlike saçıyor. Beykoz Güncel Haber’in geçtiğimiz günlerde “Beykoz’un tarihi Göksu Deresi hem zehir hem tehlike saçıyor!” başlığıyla kamuoyuyla paylaştığı görüntülerin ardından tepkiler çığ gibi büyüdü.

İstanbul’un su kaynakları arasında yer alan Elmalı Barajı'ndan beslenen tarihi Göksu Deresi, yine yok olma tehlikesi ile baş başa kaldı. Turizm kenti olma yolunda önemli adımların atıldığı Beykoz’da yıllardır halkın ve STK’ların tepkisine rağmen tarihi derenin zehirlenmesi engellenemiyor.

Göksu sakinleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunarak verilen sözlerin tutulmasını ve görevlerini yerine getirmesini istedi. Gürcan Öztürk adlı vatandaşın İmamoğlu’nun 'Dünya Çevre Günü Mesajı'na atıfta bulunarak yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi.

Sayın, Ekrem İmamoğlu… Bugün Dünya Çevre Günü Mesajınızı okudum… Ne güzel demişsiniz….

“Yaşadığımız birkaç aylık süreçte tüm dünya, doğanın kıymetini bir kez daha derinden hissetti. Daha yeşil şehirler ve doğaya saygı duyan yaşam alanları tek seçeneğimiz.

Şimdi doğa zamanı”…

Sayın Ekrem İmamoğlu… Elmalı barajları 2016 tarihinden itibaren, sözde temizlenirken.. Barajın tüm pisliklerini, balçık, çamur ve kumu Göksu deresine ve boğaza attılar…

Sizden, Göksu deresinin temizlenmesini istiyoruz….

Seçme ve seçilme ve oy hakları olmasa da, Göksu deresinde, yaşayan, balıkların, su samurlarının, kuşların, kaplumbağalar ve kurbağaların da yaşam hakkı var. Ayrıca, olta balıkçılığından, turizmden ve tekne yapım ustalığından bir çok insan geçimini bu dereden sağlıyor…

Her şeyin çok güzel olması için, hepimizin elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerektiğini biliyorum… Ve sizi, verdiğiniz sözleri tutmanıza ve görevinizi yapmaya davet ediyoruz

Powered by Froala Editor

Göksu halkından da İBB’ye çağrı! Sözünüzü tutun!
Bizi Takip Edin