Gümüşsuyu'nda yollar genişleyecek, evler yenilenecek

Beykoz Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, Gümüşsuyu Mahallesi sakinlerini 2B konusunda bilgilendirdi.

Beykoz Belediye Başkanı ve aynı zamanda yeni dönem Ak Parti Belediye Başkan Adayı Yücel…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, Gümüşsuyu Mahallesi sakinlerini 2B konusunda bilgilendirdi.

Beykoz Belediye Başkanı ve aynı zamanda yeni dönem Ak Parti Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, Gümüşsuyu Mahallesi sakinleri ile 2B Bilgilendirme Toplantısı etkinliğinde buluştu.

Muhalefet kirletiyor biz temizliyoruz

Mahallelinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda Başkan Çelikbilek; Gümüşsuyu’nda herhangi bir tapu sorunu yaşanmadığını belirterek; ‘’ Sadece komşuluk ilişkilerinden kaynaklanan birkaç itilaflı davanın varlığı söz konusu. Bu mahkeme davalarının sonuçlanması halinde davalı yer sahipleri de belediyeden rahatça tapularını gelip alabilecekler. Kısacası Gümüşsuyu’nda yaşayan sakinlerin tapularını alamamaları için önünde bir engel bulunmamaktadır.” dedi.

Başkan Çelikbilek’in bu açıklaması toplantıya katılan mahalle sakinleri tarafından sevinçle karşılandı.

Yalanlara inanmayın

Başkan Çelikbilek ayrıca; yerel seçimlere kısa bir süre kaldığını hatırlatarak bu dönemde çok dikkatli olunması yönünde mahalleliyi uyardı. Başkan Yücel Çelikbilek 2009 yılında bazı çevrelerin kendisi hakkında yalan yanlış beyanlarda bulunduğunu belirtti ve ‘’ Biz göreve geldiğimizde ‘’Yücel Çelikbilek 10.000 binayı yıkacak” dediler; tek bir evin tuğlasına dokunmadık. ‘’Arsaları halka satmayacak” dediler; arsaları halkımıza satmaya başladık, bu yalanlarını da ortaya çıkardık. Şimdi de ‘’ Tapularınızı alabilmeniz için size söylenen fiyattan daha aşağıda fiyatlara bizler sizlere tapularınızı dağıtacağız” diyorlar. İşi iyice pazarlığa döktüler. Sakın bu yalanlara kanmayın, yoksa ki kaybeden Beykoz olur” dedi.

Hiç kimse hakkı olandan azını almayacak

Hükümetin uyguladığı yasa değişikliği sayesinde ilk defa Beykoz Belediyesi olarak milli bir plan hazırladıklarını belirten Başkan Yücel Çelikbilek; önceki dönemlerde ilçe belediyesi olarak sadece 1000’lik planlar hazırlayabildiklerini ama bu dönem hem 1000’lik hem de 5000’lik planları hayata geçirdiklerini ifade etti. Başkan Çelikbilek ‘’ Biz bu hazırladığımız planları kendimiz hazırladık çünkü belediyeler genelde bu planları bir harita bürosuna ihale usulü ile yaptırırlar. Ama çoğu zaman harita bürolarının hazırladığı planlarda suiistimaller ortaya çıkabiliyor. Beykoz’da hiç kimse hakkı olandan azını almasın, kimsenin hakkı kimseye geçmesin diye bu planları hazırlamak için geceli gündüzlü çalıştık” dedi.

Başkan Çelikbilek yapılan planlar sayesinde Gümüşsuyu’nun yollarının genişleyeceğini, evlerinin yenilenebileceğini, Gümüşsuyu’nun Beykoz’un gözbebeği bir mahalle haline geleceğini söyledi.

2B Bilgilendirme Toplantısı mahallede bir eve misafir olan Başkan Çelikbilek burada mahallenin ileri gelenleri ile sohbet etti. Ev ziyaretinde mahalleli Başkan Çelikbilek’e taleplerini ileterek, yerel seçimler öncesi destek sözü verdi ve başarılar diledi.

Gümüşsuyu'nda yollar genişleyecek, evler yenilenecek
Bizi Takip Edin