Partili arkadaşlarına değer vermek zorunda!

İstifa eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz'ın yapmış olduğu açıklamalara tepki gösterdi.

Meclis üyesi adayları ile ilgili listenin adil temsilinde sıkıntılar oluşmasından ötürü istifa eden…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstifa eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ın yapmış olduğu açıklamalara tepki gösterdi.

Meclis üyesi adayları ile ilgili listenin adil temsilinde sıkıntılar oluşmasından ötürü istifa eden İlçe Başkanı Bahadır Yavuz Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ın yapmış olduğu açıklamalar üzerinde yeni bir basın açıklaması yayınladı.

BEYKOZ KAMU OYUNA AÇIKLAMA,

CHP Beykoz İlçe Başkanı olarak istifa metnimi siz değerli basın mensupları aracılığı ile paylaşmış bulundum ve polemiğe yol açmamasına özen gösterdiğim bu metin aynen Beykoz basınında yer almıştır.

Siyasetin önemli noktalarında görev alan liderlik konumundaki kişiler bazı açıklamalarında birleştirici ve bütünleştirici ve de parti çıkarlarını kollayıcı hareket etmek zorundadırlar.

Liste kargaşasının açıklama savunması yapılırken, olayın boyutlarının kişiselleştirilmesi, direk isimlerle anlatımda bulunulması yanlış veya doğru bazı diyalogların basına açıklanması parti ilişkilerini daha da bozacaktır.

12 kişi üzerinde ittifak sağlandığı iddia olunan listenin yarısı ancak listede yer bulabilirken Yalova’dan, Ataşehir’den, vs. ilçelerden (muhtemelen Beykoz’da kendine dahi oy veremeyecek) kişilerin listede yer bulması Beykoz örgütünü kargaşaya sürükleyeceğini uyarabilmek için, detaylara girmeden istifa ettim.

Siyasi partiler her anlamda iktidar olmak için çalışmalar sergilemek zorundadır. Beykoz’da da CHP’nin yerel seçimleri kazanması söz konusu iken basit polemiklerle bunu zora sokmak rakiplerimizin ekmeğine yağ sürmek hatalı davranışlardır.

Ön seçim olmazsa aday olmam anlayışındaki bir düşünce önce yıllardır partisine emek ve gönül veren partili arkadaşlarına gerekli değeri vermek zorundadır.

CHP Beykoz örgütünü adil temsil etmeyen bir listeye yönetim kurulunun karar verdiğini ima etmek bile doğru değildir. Bu doğru ise Beykoz dışından adaylarla yönetim kendi kendiyle tenakuza düşmüş olmaktadır.

Tartışmayı uzatmanın, kaosu büyütmenin yanlış doğru bazı detaylarla, basın üzerinden cevap yetiştirmenin partimize anlamıda faydasıda yoktur.

İstanbul’da ve Beykoz’da CHP kazanacaktır.

Bahadır YAVUZ

Partili arkadaşlarına değer vermek zorunda!
Bizi Takip Edin