Güner ve Kutupoğlu'da AK Parti'den aday adayı

ANAP Eski İlçe Başkanı Burhan Güner ve Mimar Çetin Kutupoğlu AK Parti'den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

AK Parti'de Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinin tamamlanmasına saatler kala ANAP Eski İlçe…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANAP Eski İlçe Başkanı Burhan Güner ve Mimar Çetin Kutupoğlu AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

AK Parti’de Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinin tamamlanmasına saatler kala ANAP Eski İlçe Başkanı Burhan Güner ve Mimar Çetin Kutupoğlu, AK Parti Beykoz İlçe Binası’na gelerek resmi başvurularını yaptı. İlçe Başkanı Adem Sefer tarafından karşılanan aday adayları birer konuşma gerçekleştirdi.

ANAP Eski İlçe Başkanı Burhan Güner yapılan başvuru esnasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Burhan Güner: Beykoz için hep birlikte mücadele vereceğiz!

“ Bugün benim için çok mutlu bir gün. Çünkü uzun yıllardır Beykoz’ umuza çok hizmet ettim. Bu anlamda bu hizmetimi devam ettirmek için bugün itibariyle belediye başkanlığı aday adaylığı için müracaatımı yaptım. Sağolsun başkanımda kabul etti. İnşallah hepinizin desteği ile Beykoz’ umuzu daha iyi yerlere taşımak için hep birlikte mücadele vereceğiz. Çok fazla sözü uzatmak istemiyorum. Çünkü heyecanlıyım bugün. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. “ diye konuştu.

Burhan Güner’ in hemen sonrasında başvurunu gerçekleştirmek üzere Mimar Çetin Kutupoğlu İlçe Başkanı Adem Sefer’ e evraklarını teslim etti. Ve Kutupoğlu kendisini şöyle ifade etti:

Çetin Kutupoğlu: Burada görev yapmam Beykoz için bir şanstır!

“ İstanbul Teknik Üniversitesi mezunuyum. Aynı zamanda mimar ve yüksek mühendisim. Beykoz Belediyesi’ nde 9 yıl görev yaptım. İmar ve planlama müdürlüğünde. Beykoz’ un sorunlarını çok iyi biliyorum. Beykoz ile ilgili alt yapıları ve belediyenin yaptığı hizmetleri bizzat içinde yaşandım. Belediyenin her kademesinde görev yaptım. Kendim bir belediyeci olarak 31 yıl 7 ay görev yaptım. Büyükşehir Belediyesi’ nde göreve başladım. İstanbul’ un çeşitli ilçelerinde Beykoz’da, Şişli’ de, Adalar’ da, Sarıyer’ de görev yaptım ve en son Beykoz’dan emekli oldum. Beykoz’ un en önemli sorunu kentsel dönüşümle ilgili sorunlarıdır. Beykoz da biliyorsunuz, karmaşık bir yapılaşma vardır. Gecekonduların çoğunluğu nedeniyle buralarda imar planları uygulanamamış. Ve belediyemiz elinden gelen çalışmaları yapmasına rağmen halen bu sorunlar devam ediyor. Beykoz’ da yapılan yapılar maalesef yenilenemiyor. Beykoz’ da acilen yeni imar planlarının yapılması ve Beykoz’ un çağdaş bir ilçe görünümü alması gerekiyor. Bizde tüm bilgi ve birikimlerimizi Beykoz’ un geleceği için yapmaya hazırız. Partimiz ve ben bu işin mutfağında yetiştim. Bu işi de iyi bilen insanlardan birisiyim. Çeşitli kuruluşlarda, kurumlarda ismim geçmektedir. Benim buraya gelmem burada görev yapmam Beykoz için bir şanstır. Çalışmaya talibiz, hizmete talibiz.” şeklinde konuştu.

İlçe Başkanı Adem Sefer ise her iki adayın başvurusundan sonra yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Adem Sefer: Genel merkezimizin göstereceğiz adayın arkasındayız

“Bu medeni cesaretinden dolayı tüm aday adayı olan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bir hizmet yarışına talip olunması bile mutlu ediyor bizi. Önümüzdeki süreçle de ilgili elimizden geleni çok daha iyi yapmaya çalışacağız. Mülkiyetle ve diğer sorunlarla ilgili belli bir noktaya geldik. Ve bu sürecin devamlılığı için genel merkezimizin göstereceğiz adayın arkasında Beykoz Teşkilatı olarak duracağız. Rabbim utandırmasın, hayırlısı ne ise o olsun. “ dedi.

Güner ve Kutupoğlu'da AK Parti'den aday adayı
Bizi Takip Edin