Haftasonu Beykoz'da voleybol heyecanı var!

Voleybol sporunda her geçen gün daha da büyük ilginin muhatabı olan Beykoz'da, özel bir turnuva heyecanı başlıyor.

Voleybol sporunda her geçen gün daha da büyük ilginin muhatabı olan Beykoz ilçesinde, özel…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Voleybol sporunda her geçen gün daha da büyük ilginin muhatabı olan Beykoz’da, özel bir turnuva heyecanı başlıyor.

Voleybol sporunda her geçen gün daha da büyük ilginin muhatabı olan Beykoz ilçesinde, özel bir turnuva heyecanı başlıyor. TED İstanbul Koleji Spor Salonu ve Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda gerçekleşecek müsabakalara şu ana kadar 8 takım katılacağını bildirdi. Halen İstanbul Mahalli Voleybol müsabakalarındaki Gelişim Ligide dikkate alınarak yapılacak maç program listesi beraberinde müthiş bir maç heyecanı da yaşatacak gibi.

Şu ana kadar 8 Kulüp temsilcisi takım karşılaşmalara katılacağını beyan etti. TED İstanbul Kolejinde gerçekleşen toplantının ardından dörder takımdan oluşan iki grup belirlendi. Ancak toplamda 8 takıma iki de ilave olması muhtemel.

Beykoz Belediyespor Voleybol Altyapı Takımlar Antrenörü Aykut Aydın yaptığı açıklamada, ‘ Türk Volebolunun markalaşmış kulüp takımlarının altyapıları ile birlikte Beykoz İlçesinde tam anlamı ile bir volebol şöleni olacağı düşüncesindeyiz. Ted İstanbul Kolejinde yaptığımız toplantının ardından 8 takımın 4’erli 2 gruptaki dağılımları netleşti. 1.Grupta Beykoz Belediyespor-Eczacıbaşı Vitra SK-Ted İstanbul Koleji SK-Kartal Anadolu SK, 2.Grupta ise Ekol Sk-Boğaziçi Yıldızları SK-Fener Erenköy-Net Volebol takımları yer alacak. Bu sekiz takıma büyük bir ihtimal ile Vakıfbank SK ve Ataşehir Yıldızları Takımları da eklenecek. Maçlar İstanbul Mahalli Voleybol Liglerindeki maçlar ile çakışırsa, hafta içine kayabilecek. İlk müsabakalar Özel Ted İstanbul Koleji Spor Salonunda başlayacak. Final müsabakaları ise Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda yapılacak. İlk karşılaşmalar 9 Mayıs Cumartesi günü başlayacak.’ diye konuştu.

Beykoz Belediyespor Voleybol Altyapı Antrenörü Aykut Aydın, gerçekleşecek Turnuvanın takımdaki sporcular için son derece yararlı ve deneyim kazanımı da beraberinde getireceğini söylerken, ‘Bu turnuvanın ardından, Okulların kapanmasına yakın zaman diliminde bir de Mini Voleybol Turnuvası gerçekleşecek. Bu tür turnuvalarda ayrıca ciddi, bu işte markalaşmış kulüp temsilcileri ile maçlara çıkılması da sporcularımızın kişisel gelişimlerien pozitif katkı sağlayacaktır‘ diye konuştu.

Öte yandan hafta sonunda başlayacak Turnuvada kişisel ödüllerin verilecek olması sporcuları da bireysel bazda heyecanlandıracak gibi. En Değerli Oyuncu MVP, En İyi Smaçör, En İyi Pasör, En İyi Defansçı, En İyi Blokçu gibi dallarda en başarılı sporculara özel ödülleri turnuvanın final müsabakasının ardından taktim edilecek.

BEYKOZ BLD.SPOR MEDYA İLETİŞİM

Haftasonu Beykoz'da voleybol heyecanı var!
Bizi Takip Edin