Halka hizmet için hangi akla hizmet ediliyor!

İstanbul'da en büyük sorun trafik sorunu. Bu konuda Anadolu'dan İstanbul'a gelen ve sitem etmeyen yok.

Hele belli bölgeler var ki iş girişi iş çıkışı tam bir işkenceye dönüşüyor. Trafiğin azalmasının tek…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da en büyük sorun trafik sorunu. Bu konuda Anadolu’dan İstanbul’a gelen ve sitem etmeyen yok.

Hele belli bölgeler var ki iş girişi iş çıkışı tam bir işkenceye dönüşüyor. Trafiğin azalmasının tek çaresi trafiğe çıkmamak. Fakat bir akıl var ki neye hizmet ediyor anlamış değiliz.

Beykoz Vergi Dairesi Ümraniye’ye taşındı hemde plazaların ortasına, trafiğin en yoğun olduğu bölgeye. Burdan amcam kalkacak gidecek Ümraniye’de işlem yapacak. Hem de Beykoz Vergi Dairesi ayni personelle Ümraniye’de görev yapacak. Hadi tasarruf personel azaltması falan deseler acaba diyeceğim o bile mazeret değil.

Sen Beykoz, Ümraniye, Çekmeköy, Ataşehir, Üsküdar ve bir kaç ilçe daha birleştir Ümraniye’nin en yoğun olduğu bölgeye taşı ve millete işkence çektir.

İstanbul’un trafiğine katkı yap, biraz daha yoğunlaşmaması için elinden geleni yap.

Vergi dairesindeki yetkililerden acaba böyle toplanınca personelden mi tasarruf ediliyor diye merak ettim. Hiç alakası yok, Beykoz’daki ayni personel Beykoz için çalışıyor. 

O zaman ne alaka buna bir açıklama gelmesi lazım. Her an trafik çilesi çekilen bir bölgeye düşünün sekiz ilçeden personel hariç her gün elli araba gitse bu çok komik rakam dört yüz arabayı daha trafiğin en yoğun olduğu bölgeye sokuyorsun ve eziyet çektiriyorsun.

Çok merak ediyorum hangi akla hizmet ediliyor ve niyet ne?

Tabii fazla merak etme diyende olabilir fakat bakanlıkların ödeneklerine baktığımızda da aslan payının maliye bakanlığında olduğunu da görüyoruz. İste bu yüzden bu ne perhiz diyoruz.

Beykoz’daki muhtarlarımız bu konuda hep bir ağızdan ortak basın açıklaması yaptılar fakat yetmez diye düşünüyorum. Bütün ilçelerin bir araya gelip bütün muhtarlar yani üç yüz bes yüz muhtar bir araya gelebilir. Bu yalnız Beykoz’un değil birçok ilçenin çektiği çile o yüzden hep bir araya gelinse daha gür ses çıkar diye düşünüyorum.

Bende kendi çapımda maliyeden bir kaç kişiyle istişare etim. İlk söyledikleri binanın maliye binasına uygun bir bina olmadığı.

İlçeleri sorunca sıraladılar; 

Beykoz

Sarıgazi

Üsküdar

Çekmeköy

Ataşehir

Ümraniye

Kadıköy

Sancaktepe

Nakil Vasıtaları

Nakil vasıtaları ayrı bir olay zaten. Bes vergi dairesine eşit yoğunlukta olan bir büro Ve günlük bin personel bu idareye İstanbul’un değişik ilçelerinden Ümraniye’ye geliyor. Tahmini iki bin beşyüz kadar mükellefte bu ilçelerden buraya geliyor. Bu rakamlar ay sonları daha da katlıyor. Ve burası Ümraniye trafiğinin en yoğun olduğu, bir tarafı sanayii bir tarafı plazalarla dolu olan bir bölge. Acaba bu ilçe maliyeleri tek bir noktaya toplanınca ne amaç edildi.

Tamam, halka hizmet için yapıldı da bu halka eziyeti hangi akla uyup yaptılar merak ediyorum.

Halka hizmet için hangi akla hizmet ediliyor!
Bizi Takip Edin