Hamzaçebi, muhtarları dinledi köyleri gezdi

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili olan Akif Hamzaçebi, muhtarları dinledi, ardından Beykoz'un köylerini dolaştı.

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili olan Akif Hamzaçebi, Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi'nde muhtar ve partilile

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili olan Akif Hamzaçebi, muhtarları dinledi, ardından Beykoz’un köylerini dolaştı.

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili olan Akif Hamzaçebi, Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi’nde muhtar ve partililerle buluştu ve ardından Beykoz’un köylerini dolaştı. Sabancı Öğretmenevi’nde kahvaltı ile başlayan programda CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’da katılırken kısa bir süre sonra başka bir programa katılmak üzere erken ayrıldı. Programa Akif Hamzaçebi’nin yanı sıra CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa AKSU, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayları, muhtarlar ve parti üyeleri katıldı. Beykoz’un muhtarları ile bir araya gelen Hamzaçebi ve beraberindeki parti üyeleri daha sonra Elmalı Köyü Kamil’in Kahvehanesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Hamzaçebi: Bizim amacımız üzüm yemektir, bağcı dövmek değildir!

Elmalı Köyü toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP’yi sorunları çözme noktasında ayrı ayrı projeler üreten bir parti olarak değerlendirdiğini belirtti. Beykoz’da 2B ve mülkiyet sorunları gibi daha birçok sorunun mevcut olduğunu ifade eden Hamzaçebi: “Beykoz’daki sorunları çözen, Türkiye’deki sorunları çözer. Beykoz’un sorunlarına Beykoz’un muhtarları da sahip çıkmıştır. Bugün Beykoz’da CHP Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Cavit Gül, Muhtarlar Birliği Başkanı iken Beykoz’daki sorunları Ankara’da meclise kadar taşımış, sorunlara çözüm istemiştir. Bizler CHP olarak meclise 5 kanun teklifi sunduk. 2B konusuna gelince, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, mülkiyet konusunda 2B Barış Projesi olsun istedi. Devlet vatandaşa elini uzatsın istedi. Bizim bu konuda yola çıkış nedenimiz bu oldu. Biz CHP olarak ‘vatandaşımız işgalci değil, hak sahibidir’ dedik. Vatandaş buralara yerleşirken en başında bir bedel ödemiştir. Zamanında Beykoz da birçok fabrika vardı ve Beykoz’a binlerce insan göç etmişti. Vatandaş barınma sorununu kendisi çözmüştür. Biz dedik ki bu arazileri ‘Emlak Vergi değeri’ üzerinden verelim. Diğer ticari yerleşim alanlarını da ‘piyasa rayiç bedel’ üzerinden’ verelim. Biz vatandaşın sorunu çözülsün istedik. Bizim amacımız üzüm yemektir, bağcı dövmek değildir” şeklinde konuştu.

CHP’ye inanın, 2B sorununu çözeceğiz!

Ocak 2013 tarihinde bir kanun çıkardıklarını söyleyen Hamzaçebi sözlerini şöyle tamamladı: “Çiftçilik yapanlara %50, diğerlerine %50 dediler. Mart 2013’de bir kanun daha çıkardılar, vadeyi uzattılar. Daha sonra Özel Proje Alanı ile kat karşılığı düşündüler. Attıkları her adım bizler ve sizlerin zoruyla olmuştur. Bu 2B sorununu Buralarda biz çözdük diyorlar. Bu sorunu çözen CHP’dir bunu herkes bilsin. Masa başında kanun hazırlanmaz. Vatandaşı dinlemeden sorun da çözülmez. Eline kağıt-kalem almadan, bu sorunları not almadan bu sorunlar çözülmez. 169. ve 172 maddeler çok açıktır. Anayasa değişikliği gerekmiyor. Ben 2B sorunu yaşayan her tarafa gidiyorum ve sorunları parlamentoya taşıyorum. Beykoz’da Hızır Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Mustafa Sarıgül bu 2B sorunları üzerine canlarını bu yola koydular. Ben son olarak diyorum ki ‘bize inanın, bize güvenin arkadaşlar”.

Yılmaz: Çelikbilek’in 5 yıldır yaptıkları ortada!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz ise, Beykoz’daki sorunları çözeceğine değinerek; “Tam adımın üzerine geldim. Ne demişler, ‘kul sıkışmayınca Hızır gelmez’. Yıllardır bu AKP zihniyeti buraları yönetiyor. Çelikbilek’in 5 yıldır yaptıkları ortada. Biz yine Beykoz Belediye Meclisi kararı ile alınmış 10-15 kat arttırılmış emlak vergisi yasasını yok hükmünde saymak için, belediyeyi aldığımız zaman ilk meclis toplantımızda bunu gerçekleştireceğiz. Milli Emlak’tan 15 liraya almışsan bende bu yerleri 30 liraya satarım. Vatandaş 60-80 yıldır buraları bekledi, bu vatandaşlarımız asla işgalci değildir” dedi.

Hamzaçebi ve Yılmaz, daha sonra Örnekköy, Zerzevatköy, Cumhuriyetköy, Mahmutşevketpaşa köyünü ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinleyip sohbet ettiler.

Hamzaçebi, muhtarları dinledi köyleri gezdi
Bizi Takip Edin