Hanefi Dilmaç: AK Parti Beykoz’da açık ara önde

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.
  • 10.01.2023 00:00:00

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yerel basın mensuplarıyla buluştu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Toplantıya, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, İlçe Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Fatih Yılmaz,  Kadın Kolları Medya Başkan Rukiye Aydemir ve Gençlik Kolları Medya Başkanı Furkan Eray Öztoprak ile basın temsilcileri katıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

MAHALLE TEMSİLCİLERİ “TAMAM”

Açılış konuşmasını yapan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Beykoz’da teşkilatlanmaya değinen Dilmaç, bütün kademelerin ayrı ayrı ama birlikte çalıştıklarını ve her mahallede, Mahalle Başkanı ve + 10 kişilik ekiplerinin olduğunu söyledi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç

“HER SANDIKTA 6 ARKADAŞIMIZI GÖREVLENDİRDİK”

AK Parti Teşkilatı’nın dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunun altını çizen Dilmaç, “Cumhurbaşkanımızın parti kurulduğundan beri her sandıkta en az 9 görevlimiz olsun şeklinde hedefi var. Bu doğrultuda sandıklarda şuan Ana Kademe, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları olmak üzere şuanda her sandıkta partiyi temsil eden 6 arkadaşımız var. AK Parti olarak yarın seçim var denilse biz sadece ilan etmek durumdayız. 2 saat içerisinde organize olabiliriz.” dedi.

Bunun çok ciddi bir çalışma olduğuna değinen İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, seçimlerde okul sorumluları ve okullara sorumlu 51 tane avukat olduğunu söyleyerek kadrolaşmaya değindi.

Hanefi Dilmaç: Beykoz’da en yüksek oyu alacağız

BEYKOZ TEŞKİLATI İKİ KERE ÖDÜL ALDI

Dilmaç, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda kentte yapılan çalışmalar sonucunda en çok üye çalışması kapsamında Beykoz Teşkilat’nın 1. olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden iki kere ödül aldığını vurguladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

“İNSANLARIN BEKLENTİSİ AK PARTİ”

İlçe Başkanı Dilmaç, “Benim İlçe Başkanı olarak Beykoz’da evine gidemeyeceğim kimse yoktur. Çünkü o kadar çok hizmetlerimiz var ki. Herkese dokunmuşuzdur. İl teşkilatı bizden bu sene yine üye çalışması istedi. Bizden 1600 tane üye yapmamızı istediler. Beykoz Teşkilatı olarak 3 bin 300 üye yaptık. Ben bu güne kadar son çalışmada öncekilerden daha fazla verim aldım. %86’nın üzerine çıkmışız. İnsanların beklentisi hala AK Parti.” dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

2023 SEÇİMLERİNE KADAR DEVAM

“Yüz Yüze 100 Gün” projesi kapsamında ilçenin dört bir yanında kapı kapı, sokak sokak, mahalle mahalle gezerek vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirten İlçe Başkanı Dilmaç,  “Her Üye Bir Üye” sloganıyla başlatılan çalışmalarda 15. haftayı geride bıraktıklarını söyledi.

BİR GÜNDE 808 YENİ ÜYE

“Beykoz’un kendine has problemleriyle ilgili çözüm üretmek zorundayız” diyen Muhammed Hanefi Dilmaç, üye ziyaretleri kapsamında ilçeye gelen 8 Milletvekili ile birlikte bir günde iki mahallede 808 yeni üye kaydı gerçekleştirdiklerini vurguladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı

184 BİN SEÇMEN ZİYARET EDİLECEK

Üye ziyaretleri hakkında bilgi vermeye devam eden Dilmaç, 15 haftalık çalışmayla 32 bin haneyi ziyarete ettiklerini, 74 bin tanede 184 bin seçmeni de ziyaret edeceklerini belirtti.

Hanefi Dilmaç: Beykoz’da en yüksek oyu alacağız

“BEYKOZ’DA EN YÜKSEK OYU ALACAĞIZ”

Dilmaç, “Bu çalışamadan önce AK Parti’nin Türkiye genelinde 10 milyon 500 bin üyesi vardı. Şuan 11 milyon 240 bin civarında var. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Diğer tüm partilerin toplamda 4 katı kadar üyemiz var. Yine Beykoz’da biz en yüksek oyu alacağız. Yapmış olduğumuz çalışmaları tane tane anlatacağız. Yapılan araştırmalarda Beykoz’da vatandaşlarımızın yüzde 70’i yerel veya genel seçimlerde bir şekilde AK Parti’ye oy vermiş. Bu ne demek yüzde 70 AK Parti’ye ilgi duymuş. Biz bunun yüzde 55’ini almak durumundayız. Biz bu oyu alabileceğimize inanıyorum ve bunu becerebilecek bir teşkilat yapılanmamız var.” dedi.

AK BEYKOZ’DA HALK GÜNÜ BULUŞMALARI

Her Salı “Halk Günü” buluşmaları kapsamında randevu almaksızın gelen vatandaşlarla birebir görüşüp sorun ve talepleri dinlediklerini Dilmaç, “Hiçbir ilçede hiçbir siyasi partinin ilçe başkanı yürütme kurulu üyeleri ve kademe başkanlarını alıp haftanın bir günü vatandaş gelsin bize istediğini söylesin diye halk günü yapmaz. Ben yapıyorum. Vatandaş ‘Biz ilçe başkanıyla görüşmek istedik, görüşemedik’ diyemez.” dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı

AK PARTİ BEYKOZ’DA AÇIK ARA ÖNDE

Son yapılan anket çalışmalarında Beykoz’da AK Parti’nin açık ara 1. parti olduğunu belirten Dilmaç, “AK Parti’nin Beykoz’da oy oranı ise yüzde 48. Türkiye’de 2023’de seçime Beykoz’da girse açık ara alıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Beykoz’da aldığı yüzde 55 oy oranını hala korumaya devam ediyor.  Bizim çalışmalarımız 2 ayak üzerine kurulu. Genel politika ve yerel. Yerel anlamda biz üstümüze ne düşüyorsa yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız da genel politikada üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır ve biz 2023’ü alacağız. Bunu samimi duygularımla ve inanarak söylüyorum. Görüyorum, ağustos ayı itibarıyla da bizim oyumuzun da yükseliyor.” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

“VATANDAŞLAR YAPARSA AK PARTİ YAPAR DİYOR”

“Seçime çok rahat gireceğiz. Vatandaşlarımızla sürekli temas halindeyiz.” diyen Dilmaç, enflasyona değinerek, “Vatandaş, düzeltirse yine AK Parti düzeltir. 6’lı masadan bir şey olmaz. Her geçen gün bu daha fazla artıyor. Yine yaparsa AK Parti yapar, Erdoğan yapar diyorlar.” diyor.

İMAR SORUNLARI SEÇİME KADAR “TAMAM”

Son gelinen noktada Beykoz’un mülkiyet anlamında çığır atladığını söyleyen Dilmaç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yetkisinde olan imar sorunlarını bir bir çözdüklerini ve imarları seçime kadar tamamlayacaklarını vurguladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

“İBB BAŞKANI İMAMOĞLU BEYKOZ’DA NE YAPTI?”

AK Parti’nin 20 yıl uğraştık mülkiyet problemi ile uğraştıklarını ve bu problemin çözüldüğünü söyleyen İlçe Başkanı Dilmaç, “Şuan işin önü açıldı. İBB’nin yetkisinde olan Boğaziçi Öngörünüm Alanı’nda kısıtlamalar var. O kısıtlamalar doğrultusunda yapılacak olan imar planları vatandaşı kısmen sıkıntıya sokabileceği için İBB imar planlarına el atmıyor. Vatandaş bunu da bize sorar hala. Yapmış olduğumuz anketlerde Beykoz’un öncelikli problemi şuan hala imar ve hemen dibinde toplu taşıma, İETT’dir. Vatandaşlar İETT ile ilgili sorunları da bize soruyor. Bizden çözüm bekliyor. Boğaziçi Öngürünümü yapmak zor iş. Çubuklu’yu mesela İBB çok zor halleder. Geldi bir imar çözüm ofisi açtı şovunu yaptı. Yapıyoruz, şöyle yapacağız dediler. Yapamazsın, bak yapamıyorsun.” dedi ve şunları ekledi:

“İBB Başkanı İmamoğlu Beykoz’da ne yaptı? Beykoz’a bir çivi bile bakmadı. Bir tane iş söyleyin bana. Bana çıkıp biri desin Beykoz’a şu yatırımı yaptı. Ben söyleyeyim size. Bir tek yaptığı iş Çekmeköy’den Çavubaşı’na giden Mezarlık denen yeri yapmışlar. Bir tek orası.”

Basın mensuplarının karşılıklı soru cevaplarıyla ardından İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, gazetecilerin gününü tebrik ederek ve hediye takdiminde bulundu. Düzenlenen toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

.

.

İlgili Haberler