Hanefi Dilmaç Bosna’da ölüm yürüyüşüne katıldı!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Bosna Hersek’te ölüm yürüyüşü olarak bilinen Srebrenitsa – Tuzla yolundaki Marş Mira (Barış Yürüyüşü)’ne katıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Bosna Hersek’te ölüm yürüyüşü olarak bilinen Srebrenitsa – Tuzla yolundaki Marş Mira (Barış Yürüyüşü)’ne katıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç,  Srebrenitsa’da 1995 tarihinde gerçekleşen soykırımın 26’ncı yılı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Temmuz 1995’te yaşananlar nedeniyle halk arasında “ölüm yolu” olarak da anılan güzergâhta düzenlenen üç günlük yürüyüşe gönüllü olarak katılan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, farklı ülkelerden üç binden fazla kişiyle birlikte, Srebrenitsa soykırımı kurbanlarını anmak için Bosna’nın doğusundaki ormanlık araziden mezarlığa kadar yürüdü.

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen yürüyüşte her gün yaklaşık 35 kilometre yol yürüyen Dilmaç, orman yolunda kurulan belirli noktalarda mola vererek soykırımdan sağ kalmayı başaran Boşnakların yaşadığı zulümleri kendilerinden dinleme imkânı buldu.

Başkan Dilmaç, Bosna Hersek’in Nezuk kasabasından başlayan üç günlük yürüyüşte 110 km katederek Srebrenitsa Anıt Mezarlığı’nda soykırım kurbanları için dualar etti.

“BU YOL AYAKLA DEĞİL YÜREKLE YÜRÜNÜR”

Barış Yürüyüşü ile ilgili bir açıklama yapan İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “Boşnak kardeşlerimiz Temmuz 1995’de Sırp milisler tarafından Srebrenitsa’da gerçekleştirilen soykırımdan kurtulmak için günlerce aç susuz ormanlık alanlarda yürüyerek güvenli bölgeye ulaşmaya çalıştı. Birçoğu bu yolculuk esnasında katledildi. Bu yıl biz de Boşnakların aziz hatıralarını anmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Marş Mira (Barış Yürüyüşü) etkinliğine katıldık. Halk arasında “ölüm yolu” olarak da anılan yaklaşık 110 km’lik güzergâhı kızım Merve ile birlikte üç günlük yürüyüşle tamamladık. Yürüyüşün ardından Srebrenitsa Potoçari Anıt Mezarlığı’nda soykırım kurbanlarının 26’ıncı yıldönümü için düzenlenen anma törenlerine iştirak ederek dua ettik. Bu yol da yürümeye ayak değil yürek dayanmaz. Bir kez daha bu zulümde şehit düşenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve Boşnak kardeşlerimize sabır diliyorum.” diye konuştu.

Hanefi Dilmaç Bosna’da ölüm yürüyüşüne katıldı!
Bizi Takip Edin