Harika bir komedi oyunu: “Bu filmi görmüştüm”

Tiyatro Karnaval tarafından sergilenen “Bu Filmi Görmüştüm” Acarkent Doğa Koleji’nde büyük alkış aldı.

Tiyatro Karnaval tarafından sergilenen “Bu Filmi Görmüştüm” Acarkent Doğa Koleji’nde büyük alkış aldı. Oyuna BEDES gönüllüleri ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tiyatro Karnaval tarafından sergilenen “Bu Filmi Görmüştüm” Acarkent Doğa Koleji’nde büyük alkış aldı.

Tiyatro Karnaval tarafından sergilenen “Bu Filmi Görmüştüm” Acarkent Doğa Koleji’nde büyük alkış aldı. Oyuna BEDES gönüllüleri ve bir çok tiyatro sever katıldı. Bricaire&Lasaygues’nin yazdığı ve Tolga Yeter tarafından yönetilen “Bu Filmi Görmüştüm” isimli bu komedi oyunu tiyatro severlere bol kahkaha attırdı. Her şey normal bir şekilde sürerken birdenbire değişen şartların eğlenceli bir şekilde ele alındığı Fransız usulü bir oyun. Fransız izlerini; sahne dekorları, oyuncuların kostümleri, davranışları ile adeta bütünleşmiş bir şekilde seyirciye sunuyor. Hayata biraz ara verip iki saatinizi ayırabileceğiniz, toplumsal sorunları mizahi bir yaklaşımla eleştirmeye sizi de davet eden harika bir komedi oyunu. Oyuncuların, olaylar karşısında gösterdikleri doğal tepkiler komedinin daha da ön planla çıkmasını sağlıyor. Performans konusunda bütün güçlerini harcayan oyuncuların isimleri; Eraslan Sağlam, Tolga Yeter, Yelda Serbes, Ulukan Özpolat, Kardelen Akbay, Eyüphan Güvercin. Oyuncular, beden dilini ve ses tonunu etkin kullanmasıyla sahnede sanki devleşiyor.

“Bu Filmi Görmüştüm” ün konusu; Fransa’nın önde gelen siyasetçilerinden olan ve eşi, yıllar önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Albert Lamart, daha fazla oy toplamak düşüncesiyle, seçimler öncesinde tüm dikkatleri üzerine çekmek için oğlu Louis ile birlikte çifte düğün hazırlığı yapmaktadır. Ancak Amerika’dan gelen bir albay, onun bütün planlarını alt üst eder.

Oyunda yer alan karakterler ise; “Albert Lamart rolünde Tolga Yeter; Albay Frank Harder rolünde Eraslan Sağlam, iddialı siyasetçinin evlenmeyi planladığı kişi rolündeki Yelda Serbes, Marcel rolünde Eyüphan Güvercin, sekreter Ingrid rolünde Kardelen Akbay, Louis rolünde Ulukan Özpolat” şeklindedir.

Bu Filmi Görmüştüm; “Anlatılmaz, yaşanır” denebilecek ender tiyatro eserlerinden birisidir. Oyun bitiminde BEDES gönüllüleri, BEDES adına oyunculara teşekkürlerini sunarak çiçeklerini takdim etti.

Harika bir komedi oyunu: “Bu filmi görmüştüm”
Bizi Takip Edin