Hayırla Gel 2021

Bitmekte olan 2020 yılı ülkemizde ve Dünya’da birçok acıya sahne oldu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitmekte olan 2020 yılı ülkemizde ve Dünya’da birçok acıya sahne oldu;

2020 dünyada ve ülkemizde hala devam etmekte olan koronovirüs (Covit-19) hastalığının başı çektiği felaketler yılı olarak hafızalarımıza kazınmış durumda. 

Elazığ’da yaşanan deprem sonrası  41 vatandaşımız hayatını kaybetti 

Van’da peş peşe  yaşanan iki çığ faciasında toplam 41 vatandaş ve Mehmetçiğimizi  şehit vererek kaybettik. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda pisten çıkan uçakta 3 vatandaşımız hayatını kaybetti onlarca  yaralı. 

Van ilimiz ve İran sınırında yaşanan deprem sonrası 10 vatandaşımız hayatını kaybetti. 

İdlip’te 33 askerimizi şehit 32 askerimiz yaralı verdik. 

Havai fişek fabrikasında patlama sonrası 6 işçi hayatını kaybetti, yüzlerce işçi ve vatandaşımız yaralandı. 

Giresun’da sel felaketi sonrası 6 vatandaşımızı kaybettik. 

İzmir Seferihisar depreminde 117 vatandaşımızı kaybettik, 1.035 vatandaşımızda  yaralandı. 

Yılın son günlerine geldiğimiz bu günlerde Covit 19 hastalığı neticesinde 2 milyonun üzerinde vaka ve 20 bin vefat ile yakın akrabalarımızı, komşularımızı ülkemizin her yöresinde vatandaşlarımızı kaybetmenin acısını yaşadık, hala yaşamaya devam ediyoruz. 

Bu yüzden hastalığın, depremlerin, sel felaketlerinin, orman yangınlarının bol yaşandığı on binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz 2020 yılı hafızalarımıza felaketler yılı olarak girmiş durumda. Allah daha beterinden saklasın diyerek  2021 yılına hayırla gel diyorum. 

Yüce Allahtan temennim 2021 yılı Covit -19 hastalığından dünyanın ve ülkemizin kurtulduğu yıl olsun. Acıların yerini mutluluklar alsın, mazlumların yüzü gülsün, zalimler döktükleri kanda boğulsun, hiç kimse aç ve açıkta kalmasın ülkemiz bolluk ve bereket içinde üreten insanlarla refaha  ve huzura kavuşsun.  

İktidar ve muhalefet kayıkçı kavgasına son versin; Amerika ve Avrupa devletlerinin ülkemize uygulamak istedikleri yaptırım ve baskılara tek vücut olarak gereken birlik mesajı verilsin. Ne güzel demiş Mehmet Akif Ersoy, “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez” 

2021 yılı, ekonomide, demokraside, özgürlüklerde, güvenlikte, adalette ve yönetimde her alanda lider Türkiye’nin yükselişi olsun.  

Geçmişte ve bu günlerde gördük ki bize bizden gayrı dost yok. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok.  Allah’ım sen ülkemize ve insanlarımıza birlik ve beraberlik ver.

 

2021 yılı ülkemize ve milletimize  hayırlar getirsin. 

 

Hayırla Gel 2021
Bizi Takip Edin