Hayırsever iş insanı Beykoz’a 12 milyonluk okul kazandırdı

Beykoz’un mahalle statüsü verilen köylerinden Görele’ye hayırsever iş insanı Miktat Kütükde tarafından yaptırılan okulun açılışı devlet protokolünün katıldığı törenle gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un mahalle statüsü verilen köylerinden Görele’ye hayırsever iş insanı Miktat Kütükde tarafından yaptırılan okulun açılışı devlet protokolünün katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Beykoz’un mahalle statüsünde bulunan Görele Köyü’nde hayırsever iş insanı Miktat Kütükte tarafından “Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi” kapsamında yapılan Neriman ve Miktat Kütükde İlkokulu’nun resmi açılış töreni yapıldı.

Mahalleye yaklaşık 8 yıl ilkokul yaptırma hayali kuran Görele Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu’nun girişimlerinin sonucu ve mahallede yaşan iş insanı Miktat Kütükde’nin desteğiyle ilçeye kazandırılan, 2 bin 800 metrekare alana kurulan 14 öğretmen, 215 öğrenci ile 8 derslik ve 2 sınıflık anaokulunun bulunduğu ilkokul, devlet erkânının katıldığı törenle açıldı.

Düzenlenen törene, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Giresun Milletvekili Necati Tığlı, İstanbul İl Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, iş insanı Miktat Kütükde ve eşi Neriman Kütükde ile kızı Kübra Kütükde Akçay katıldı.

Açılışta, Görele Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu ile il ve ilçe milli eğitim müdürleri, birim amirleri, iş insanları, öğrenciler, öğretmenler ve ilçe sakinleri de hazır bulundu. Alana çeşitli kişi ve kurumlar adına da birçok çelenk gönderildi.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayarak folklor gösteriyle devam etti.

Folklor ekibi, renkli gösterileriyle protokolden alkışları topladı.

“AMACIMIZ YÜKSEK DONANIMLI OKULLAR OLUŞTURMAK”

Açılış konuşması yapan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, “Okulumuz 8 derslik ve 2 anasınıfıyla 10 derslikli çok güzel bir ilkokul oldu. Bizlerin amacı, her zaman çocuklarımız için yüksek donanımlı güzel okullar oluşturmaktır. Bu okulun oluşumunda bize yardımcı olan, bu okulu bize kazandıran, Neriman Kütükde ve Mithat Kütükde’ye sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunuyorum. Okulumuz başta sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, mahallemize ve Beykoz’umuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“MİKTAT KÜTÜKDE EĞİTİM CAMİASINA HİZMET EDEN ERDİR”

Akabinde, bağışçı ve hayırsever iş insanı Miktat Kütükde kürsüye çıkarak kendini tanıttı ve eğitimin önemine ilişkin konuştu. 

Hayatının en mutlu ve en onurlu gününü yaşadığını belirten Kütükde, “Yeni okulumuzun hepimize hayırlı olmasını dilerim. Miktat Kütükde kimdir? Miktat Kütükde, Sivas’ın ücra bir köyünde 10 çocuklu bir ailenin 5. çocuğu olarak 1960 yılında dünyaya gelmiştir. Gençliğini ve çocukluğunu fakirlik içerisinde geçirmiştir. Tekstil konusunda 50 yıldır hizmet etmektedir. Miktat Kütükde, eğitim camiasına hizmet eden bir erdir.” dedi.

“EĞİTİM BİR MEMLEKET MESELESİDİR”

Eğitimin bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç olduğundan bahseden Kütükde, “Eğitim, bir memleket meselesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, eğitim bir milleti ya özgür, ya bağımsız şanlı yüksek bir toplum halinde yaşatır ya da esarete terk eder. Bu noktada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yeni kuşaklar yetiştirme görevini değerli öğretmenlerimize vermiştir.” dedi.

İstanbul İl Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, bir hayırsever tarafından okula bağışlanan bilgisayarı Okul Müdürü İbrahim Ünal’a teslim etti.

Ardından, Neriman ve Miktat Kütükde çiftine eğitime sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

“EĞİTİM BU SAHADA EN ÖNEMLİ ESERDİR”

Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, “Bugün bu güzel Cuma gününde, hayırlı bir hizmetin açılışı münasebetiyle bir aradayız. Hayırseverlerimiz eğitim sahasındaki heyecanlarını en güzel şekilde değerlendirmek devlet olarak bize çok büyük sevinç kaynağı oluyor. Devlet yatırımlarına ilave olarak, hayırseverlerimizin bu sahada yapacağı yatırımlara büyük önem vererek onlarla mütemadiyen birlikte çalışmak süratiyle eğitim alt yapımızı daha nitelikli bir seviyeye çekmeye çalışıyoruz. Eğitim yatırımı bu sahada en önemli eserdir. Öğrencilerimize en nitelikli eğitimi vermeye çalışıyoruz.” dedi.

“RABBİM VERMİŞ OLDUKLARINI BEREKETLENDİRSİN”

Çok mutlu ve çok gururlu olduğunu aktaran AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise “Öncelikli Neriman Hanım’a ve Miktat Bey’e ve Kütükde ailesinin bütün fertlerine şükranlarımı arz ediyorum. Allah razı olsun. Rabbim vermiş olduklarını bereketlendirsin. Kendilerine kat ve kat iade etsin. Tekrardan böyle güzel, eğitime, geleceğe ve yarınlara yatırım yapmalarını nasip eylesin. Devletlerin yazılı kuralları, milletlerin ise yazılı olmadığı inandığı kurallar var. Ne derler? Sizin en hayırlınız birbirinize faydalı olanınız. Bundan dolayı hayırseverlerimizi tebrik ediyoruz.” diye konuştu.

“UNUTAMAYACAĞIMIZ ANILAR GELECEĞİMİZE YÖN VERİR”

Herkesi sevgiyle selamlayan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Giresun Milletvekili Necati Tığlı ise “Hayatımızda en unutamadığımız anlar okullarda geçer. Bu okullarda unutamayacağımız anılar geleceğimize yön verir. Buradaki çocukların, devletimize ve cumhuriyetimize, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla yetişeceğinden hiç şüphem yok. Sayın Neriman Kütükde’ye ve Miktat Kütükde’ye sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, dualar eşliğinde kurdele kesimi gerçekleştirildi.

Temsili açılışın sonrasında protokol üyeleri tarafından okulun gezilmesiyle tören son buldu.

Hayırsever iş insanı Beykoz’a 12 milyonluk okul kazandırdı
Bizi Takip Edin