Haziran meclisi yoğun gündemle başladı

Beykoz Belediyesi Haziran ayı ilk meclis oturumu, yoğun gündemle başladı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Hollanda da olmasından ötürü Haziran ayının ilk oturumunu 1.Başkan Vekili Manolya Demirören yönetti. Meclise tam katılım sağlanırken…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Haziran ayı ilk meclis oturumu, yoğun gündemle başladı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Hollanda da olmasından ötürü Haziran ayının ilk oturumunu 1.Başkan Vekili Manolya Demirören yönetti. Meclise tam katılım sağlanırken gündem oldukça yoğundu.

Söz hakkı alan CHP Grup Başkan Vekili Aydın Düzgün, ilk olarak kısa bir süre önce yaşamını yitiren Ferit Mevlüt Aslanoğlu ile ilgili paylaşımda bulunan Çavuşbaşı’ndan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Suphi Uçak’ı CHP grubu olarak kınadıklarını belirtti. Düzgün, Kavacık’ta bulunan Opet akaryakıt tesisi alanının insan sağlığı açısından tehlike oluşturduğunu, bu yüzden gerekli tedbirlerin daha dikkatli alınması gerektiğini de ifade etti.

CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel ise, Soma’ya yardım konusunda hassas davranan Beykozlulara teşekkürlerini belirtti. Günümüz gençlik sorunu haline gelen uyuşturucu konusuna da değinen Demirel, gençleri korumak adına bir takım çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayarak köylerdeki ulaşım sorunlarına değindi.

Demirel’e cevap veren Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu; “Uyuşturucu ülkemizin genel bir sorunu. Beykoz’da da maalesef kullanım yaşı oldukça düşük.Bu çerçevede AK Parti belediyelerinin en temel politikalarının başında gençlik merkezleri almaya başlamıştır. Tokatköy’de açılan Gençlik Evi’de bunun bir örneği niteliğindedir. Yeni yerlerin açılması da planlanmaktadır. Köylerimizdeki ulaşım sorunlarına karşı hassasiyet gösterdik, görevimiz olmadığı halde yardımcı olmaya belediye olarak çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP Meclis Üyesi Deniz Yıldız ise, Riva Köyü için çalışan minibüs hatlarının Çukurçayır’a kadar gitmesi gerekirken Sultaniye Parkından dönmesinin Çukurçayır’da oturan vatandaşları mağdur ettiğini söyledi. Buna karşılık AK Parti Meclis Üyesi Engin Yıldız, Çukurçayır’ın stratejik olarak minibüslere uygun olmadığını ve Sultaniye Parkı’nın da Çukurçayır’a 1,5km mesafede olduğunu vurgulayarak önergenin geri çekilmesini talep etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ise, Nisan ayında belediye tarafından düzenlenen erkek berberlerle istişare toplantısında, berberlerin Pazar günü çalışıp çalışmamayı oyladığını söyledi. Pazar günlerinin tatil olmasından ötürü berberlerin daha verimli çalıştıklarının bilgisini de aldıklarını belirten Öztürk, bu kararın berberlere ve ailelerine huzur getirmesini temenni etti.

Gündemde olmayan müdürlük teklifleri gündeme alınarak 4 işyerine Hafta Tatil Ruhsatı verilmesi hakkındaki Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü teklifi; Alibahadır, Bozhane, Paşamandıra Mahallelerinde Atıksu Arıtma Tesisi yapılması hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğü teklifi, Polonez Mahalle isminin Polonezköy Mahallesi olarak isim talebi hakkındaki teklifi; ilçemiz dahilindeki mükerrer cadde ve sokak isimleri hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edilirken Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne Tuncer Dede’nin asil üyeliğe Yılmaz Özdemir’i ise yedek üyeliğe alınması teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Haziran meclisi yoğun gündemle başladı
Bizi Takip Edin