HDP, seçim bürolarını yapılan saldırıyı kınadı

Beykoz Halkların Demokratik Partisi (HDP), seçim irtibat bürolarına yapılan saldırıyı bir basın açıklamasıyla kınadı.

Beykoz Halkların Demokratik Partisi (HDP), seçim irtibat bürolarının taşlanarak saldırıya uğramasının ardından bir basın açıklaması g

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Halkların Demokratik Partisi (HDP), seçim irtibat bürolarına yapılan saldırıyı bir basın açıklamasıyla kınadı.

Beykoz Halkların Demokratik Partisi (HDP), seçim irtibat bürolarının taşlanarak saldırıya uğramasının ardından bir basın açıklaması gerçekleştirerek durumu kınadılar.

Saldırının gerçekleştiği seçim bürosunun önünde yapılan basın açıklamasına; HDP İl Başkanı Şamil Altan, BDP Beykoz İlçe Başkanı İzzettin Yaman , HDP İlçe Eşbaşkan Adayları Birgül Hakan ve Davut Demir’in yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

HDP Beykoz Belediye Eşbaşkan Adayı Birgül Hakan tarafından okunan basın açıklaması ise şu şekilde:

25 Şubat 2014 günü saat 02:20 sıralarında Çamlıbahçe seçim büromuza ırkçı saldırı yapılmıştır. Bu saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyoruz.

Son günlerde Halkların Demokratik Partisi’ne yapılan Urla, Kadıköy ile süren faşist saldırıların devamı Beykoz’da yapılmıştır.

Biz biliyoruz ki, amaçları barış sürecine zarar vermek ve HDP’nin yükselen başarısına gölge düşürmektir.

Bu saldırı halkların kardeşliğine, halkların eşitliğine, halkların özgürlüğüne yapılmıştır.

Tüm siyasi partilere, demokrasi güçlerine ve devleti oluşturan tüm kurumlara buradan sesleniyoruz. Bu saldırılar ülkemize, demokrasiye, halkların birlikteliğine zarar vermektedir. Bu saldırılar bizi yıldırmayacak, inadına barış, inadına özgürlük, inadına halkların eşitliği ve kardeşliği, An Azadi An Azadi (ya özgürlük ya özgürlük).

HDP, seçim bürolarını yapılan saldırıyı kınadı
Bizi Takip Edin