Hırsız kim?

Merhaba Değerli Okurlarım;

Geçen sayıdaki yazımda 31 Mart seçimlerinde sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın iptal edilmesinin saçma gerekçelerini sizlerle paylaşmıştım. 06/05/2019 seçim iptalinden 23 Haziran arasında geçen süreçte iddialı iki ada

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba Değerli Okurlarım;

Geçen sayıdaki yazımda 31 Mart seçimlerinde sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın iptal edilmesinin saçma gerekçelerini sizlerle paylaşmıştım. 06/05/2019 seçim iptalinden 23 Haziran arasında geçen süreçte iddialı iki adayın söylemlerine ve etkinliklerine şöyle bir baktım.  

Binali Yıldırım daha çok halkla iç içe olmaya çalıştı. Fakat samimi içtenliği veremedi. Söylemlerinde özellikle ‘’oylar çalındı”cümlesini çok kullandı. Ama hırsızın kim olduğunu söylemedi.

İmamoğlu 17 günlük Belediye Başkanlığı süresince güzel projelere imza attı. Mağdur olmasına rağmen üslubunu bozmadı. Sevecenliğiyle sadece İstanbul halkını değil tüm Türkiye’de insanların gönlünde taht kurdu. Bana göre seçimdeki en büyük başarısı OBJEKTİF olması, KOLEKTİF çalışma ve GÜVEN vermesi idi.

Kısa fakat hareketli bir kampanya sonucu takvimler 23 Haziran’ı gösterdiğinde tüm TÜRKİYE ve DÜNYA İstanbul seçimlerine kitlendi. Sandıklar açıldığında CHP ve gönüllüler grubunun başarı ile yürüttüğü veri akışları ile sonuçlar bir saat sonra kamuoyuyla paylaşıldı.

Sonuç olarak 806 bin 456 fark ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu seçimin galibi oldu ve de CHP 31 Mart seçimlerinde geride olduğu birçok ilçede önde çıktı. Tıpkı ilçemiz Beykoz gibi.

Şimdi benim merak ettiğim bir şey var. AKP sözcüleri ve Sayın Binali Yıldırım ‘oylar çalındı’ diye çok kere söylemde bulundular. Ama hırsızın kim olduğunu söylemediler.

Aradaki oy farkı 17 bin den 806 bine çıkınca hırsızın kim olduğunu daha çok merak eder oldum. Söylemlerde bulunan HIRSIZ kim acaba!!!

Saygılarımla

Hırsız kim?
Bizi Takip Edin