Hisarlılar, oy birliğiyle Ferda Kazancıbaşı dedi

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği'nin iki yılda bir gerçekleştirdiği ‘Olağan Kongresi‘ dernek lokalin de üyelerin bir araya gelmesiyle tekrarlandı.

37 yıllık bir geçmişi geride bırakan Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği, lokalin de düzenl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği’nin iki yılda bir gerçekleştirdiği ‘Olağan Kongresi‘ dernek lokalin de üyelerin bir araya gelmesiyle tekrarlandı.

37 yıllık bir geçmişi geride bırakan Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği, lokalin de düzenlediği ‘Olağan Kongresi’ nde görev dağılımlarını yeniledi. 25 Aralık 2011 ile 22 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirmiş oldukları hizmetleri  ‘Faaliyet Raporu’ adı altında dernek üyelerine sundular.

Dernek lokalin de gerçekleşen kongre, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongreye, CHP Belediye Başkan Aday Adayı Haşim Aydın, CHP Belediye Meclis Üyesi Adnan Güner, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç, Göztepe Mahalle Muhtarı Ahmet Duran, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu ve dernek üyeleri katıldı.

‘Olağan Kongre’nin Divan Kurulu Başkanlığını Mehmet Tevfik Başara üstlenirken, Başkan Yardımcılığını ise Ali Can ve Hamdullah Kozan paylaştı.

Kongre, ‘Faaliyet Raporu’nun Eski Dernek Başkanı Mustafa Babuz tarafından okunmasıyla başladı. Babuz, dernek başkanlığı seçimine değindi ve: “18 Aralık 2013 Çarşamba günkü toplantımızda faaliyetlerimizde daha verimli olabilmek için itici güç olarak Sayın Ferda Kazancıbaşı’nın  Genel Başkanlık görevine davet edilmesine yönetim kurulumuzca ihtiyaç duyulmuştur. Kazancıbaşı’nın derneğin genel başkanlık görevine getirilmesine yönetim kurulunun oy birliğiyle karar verilmiştir” şeklinde ifade etti.

Derneğimiz, siyaseti dışında tutarak başarıdan başarıya koşacaktır!

Mustafa Babuz, açıkladığı raporların sonrasında sözü Genel Başkan Ferda Kazancıbaşı’ na devretti. Kazancıoğlu: “ Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği, turizmi amaç edinmiş Beykoz’un tek derneğidir. Dernek aynı zamanda bölgenin özelliklerine uygun olan doğal, tarihsel, kültürel ve turistik değerlerini amaç edinmiş ve bu doğrultuda da alabildiğine emek ve faaliyet göstermiştir. Asıl önemli olan genç kuşaklar olarak Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği eğitim hizmetlerini sunmuştur. Derneğin bir özelliğini daha açıklamak istiyorum. Hepimizin siyasi görüşleri vardır, siyasi düşüncelerimiz doğrultusunda siyasi parti tercihlerimiz vardır. Ama Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği hep birlikte siyasi düşünceleri kapının dışında bırakılmış, hiçbir surette siyasete bulaştırılmamıştır. İşte onun için Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği, 37 yıllık bir geçmişi geride bırakmış oluyor ve bundan sonra da yine siyasetin dışında durarak başarıdan başarıya koşacaktır” dedi.

Küçüksu’nun kendi kaderine bırakılmış olduğu izlenmektedir!

Kazancıbaşı, Anadoluhisarı’nın turizm özelliğini vurgulayarak:  “Turizm potansiyelini oluşturan üç unsur var: doğa, tarih ve kültür. Bu üçü de Anadoluhisarı’nda var. Doğanın, tarihin ve kültürün müştereken oluşturduğu turizm potansiyelinin olduğu yerde Türkiye turizminin bereketinden pay alabilme şansı var. Tarihi Küçüksu mesire yerinin yeniden halk yaşamına geri kazandırılması için projelendirilmesi gerekir. Projeyi yapmak durumunda olan yetkili makam ise en başta İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanlığı’dır.  Bundan 4 yıl evvel doğal, tarihsel, kültürel, turistik ve halk yaşamına özgü özelliklerini içeren ve geleneksel kimliğine uygun olarak Beykoz Belediyesi Başkanlığı tarafından Küçüksu mesire yeri projelendirildi. Ancak bu projenin tam hayata geçirileceği an da Marmara Üniversitesi’nin karşıt projesi ortaya çıktı ve Anadoluhisarı Küçüksu mesire yerinin projesinin hayata geçirilmesinin önünü tıkadığını görüyoruz. Bu aşamada bakıyoruz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı son derece vurdumduymaz bir hava içinde Küçüksu’nun kendi kaderine bırakılmış olduğu izlenmektedir” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Kazancıbaşı’ nın konuşmasını tamamlamasının ardından, ‘Meshir Silahçılar’ adlı Türk Sanat Müziği grubu üyelere müzik şöleni yaşatırken ikramların sunulmasıyla kongre sona erdi.

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Olağan Genel Kurul Listesi:

Başkan Ferda  Kazancıbaşı

Başkan Yardımcısı  Mustafa Babuz

Başkan Yardımcısı  Halit Recep Hisli

Muhasip  Hüseyin Durmuş

Üye Gülişan Özdemir

Üye Selçuk Yılmazer

Üye  Kezban Kasarcı

Üye  Nihal Kır

Üye  Gamze Özdemir

Üye  Uğur Ayhan

Üye  Mustafa Zodamalı

Üye  Mehmet Başara

Üye  Orhan Taga

Üye  Cemaynur Demirtaş

 

Hisarlılar, oy birliğiyle Ferda Kazancıbaşı dedi
Bizi Takip Edin