Hızır Yılmaz şehit ve gazi aileleri ile buluştu

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, düzenlediği kahvaltı etkinliğinde şehit ve gazi ailesi yakınları ile bir araya geldi.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, 18 Mart Çanakkale Savaşı Şehitlerini…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, düzenlediği kahvaltı etkinliğinde şehit ve gazi ailesi yakınları ile bir araya geldi.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, 18 Mart Çanakkale Savaşı Şehitlerini Anma Günü’nde Beykoz’da yaşayan şehit ve gazi ailesi yakınları ile bir araya geldi.

Sabancı Öğretmenlerevi’nde düzenlenen kahvaltıya, çok sayıda şehit ve gazi ailesi katıldı. Hızır Yılmaz, şehit ve gazi ailelerine, yakın ilgi gösterip, sohbet etti. Hızır Yılmaz’ın yanında; CHP Meclis Üyesi Adayı Gülay Demirel ve parti üyeleri de hazır bulundu.

Şehitlerin ve gazilerin Türkiye tarihinde unutulmaz bir yere sahip olduğunu ifade eden Yılmaz, belediye başkanı olsa da olmasa da her zaman onların yanında olacağının sözünü verdi.

Altunparlar: Bu Cumhuriyeti, dünyanın hiçbir gücü ortadan kaldıramaz!

Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Sefa Altunparlar, öncelikle Hızır Yılmaz’a böylesi önemli bir günde şehit ve gazi ailelerini buluşturmasında ötürü teşekkürlerini sundu. Altunparlar: “Bugün sıradan bir gün değil, bugün dünyanın kaderini değiştiren bundan yüzyıl önce ekonomi ve teknolojiye sahip büyük devletlerin dünyayı paylaşım savaşının 100. yıl dönümü. Osmanlı İmparatorluğu’nun dağılmasının, Atatürk ve Cumhuriyet’in kurulmasının ilk günleridir. Bugünde büyük devletlerin dünyayı paylaşmaları devam etmektedir. Birinci Dünya Savaşı, bu topraklarda yaşayan insanların olağanüstü kahramanlık yaptığı günlerdi. Çanakkale Savaşımız, 4 sene kahramanlıklarla doludur. 100 binlerce insanımız şehit olmuş, 10 binlerce insanımız sakat kalmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, milletine ve bayrağına sahip çıkan bir liderdir. O bizim baş tacımız. Çanakkale Savaşı’nda, Türkiye’nin de tohumlarını atmıştır. Bu Cumhuriyeti, dünyanın hiçbir gücü ortadan kaldıramaz” ifadelerini kullandı. Türkiye Cumhuriyeti’ne herkesin sahip çıkması gerektiği uyarısında bulunan Altunparlar, Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözünü hatırlatarak önce içte barışın sağlanması gerektiğinin mesajını verdi ve aynı toprakta yaşayan herkese birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Yılmaz: Çanakkale Savaş’ında destan yazıldı!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, konuşmasına başlamadan önce herkesi şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. Bugünün, çok anlamlı bir gün olduğuna değinen Yılmaz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü. Bu topraklarda gözü olanlar, önce Çanakkale’yi geçmek istedi. Ama Çanakkale geçilmez diye destan yazıldı. O destanları yazanların, mekanları cennet olsun. Şehitler adına konuşmak kolay ama onun gururunu, yokluğunu yaşamakta o kadar zor. Bize düşen, onların yakınlarına sahip çıkmaktır. Bir şehit annesi ile konuştum, yerini alçak durumu yokmuş. Belediye Başkanı olsam da olmasam da o şehidin doğduğu yeri annesine hediye edeceğim. Çünkü, benim için o şehidin doğduğu yerde kutsaldır, yattığı yerde kutsaldır. Her siz üzüldüğünüzde biz gülüyorsak kendimizi adamlıkta çıkmış sayarız. Belediye Başkanı olsam da olamasam da bir evlat bir kardeş gibi sizlerin yanınızdayım”.

Konuşmaların sonrasında Hızır Yılmaz, şehit ve gazi ailesi yakınlarıyla sohbet etti, fotoğraf çekindi.

Hızır Yılmaz şehit ve gazi aileleri ile buluştu
Bizi Takip Edin