Hızır Yılmaz, TokatIılar 'Keşkek Günü'nde konuştu

Tokatlılar Derneği'nin düzenlediği ‘Keşkek Günü'ne katılan CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, meclis üyesi listesi hakkında konuştu.

Tokatlılar Derneği'nin Tokatköy Mahallesi'nde düzenlediği ‘Keşkek Günü'ne katılan CHP Beykoz Belediye Başk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tokatlılar Derneği’nin düzenlediği ‘Keşkek Günü’ne katılan CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, meclis üyesi listesi hakkında konuştu.

Tokatlılar Derneği’nin Tokatköy Mahallesi’nde düzenlediği ‘Keşkek Günü’ne katılan CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, meclis üyesi listesi hakkında konuştu. Yılmaz, CHP’nin meclis üyesi aday kadrosunu duyanların; “Siz meclis üyesi kadrosu kurmamışsınız, resmen bakanlar kurulunu kurmuşsunuz” diye yorumladıklarını ama bunun doğru bir ifade olmadığını tam aksine kurdukları liste ile Beykoz halkını kucaklayacaklarını söyledi.

Düzenlenen Keşkek Günü’ne; CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, CHP Belediye Meclis Üyesi Adayları,   Beykoz Tokatlılar Dernek Başkanı Ömer Şahin, CHP Tokat Eski İl Başkanı Kadim Durmaz ve çok sayıda Tokatköy mahalle sakinleri katıldı.

İşte o gün geldi!

Hızır Yılmaz, şu an Beykoz’u yöneten yerel iktidarın, halkın sorunlarından ve çözümlerinden uzak kaldığını ve Beykoz’daki belediye anlayışının ‘ben yaptım oldu kabul edersen et, etmezsen istediğin yere git’ zihniyeti içerisinde olduğunu belirtti. Yılmaz: ”Ben inanıyorum ki, 30 Mart’ta bu zihniyeti taşıyan Yücel Çelikbilek’e sandıkta cevabı önce Tokatköylüler verecektir. Bundan altı ay önce Yücel Çelikbilek, Tokatköy’e gelmişti. Vatandaş, ‘bizi yok sayıyorsunuz bunun hesabını seçimlerde sorarız‘ demişti. Bunun üzerine Çelikbilek ise demişti ki, ‘ben bir daha aday olmayacağım ki, olursam oy vermeyin’ demişti. İşte gün geldi” şeklinde konuştu.

Başbakan’ı seviyorum, beni düşündü!

Yıllardır Beykoz’un mülkiyet sorunu çözülemediğini söyleyen Yılmaz, bunun bilerek yapıldığına değinerek aslında ‘Beykozlu Beykoz’u terk etsin’ anlayışı ile örtüştüğünü söyledi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e trafik  sorunu sorulduğu zaman ‘beş yıl önce bu kadar araba yoktu’ diye kolay yanıt verdiğini ifade eden Yılmaz: “Hatta özellikle, ‘cami imamlarımız ve müezzinlerimiz sabah ezan okumaya giderken sokak köpeklerinden bıkıyoruz’ dediklerinde cevabı yine aynı şekilde veriyor. ‘Bırak sen o işleri 10 yıldır hangi köpek hangi vatandaşı ısırdı da ölen var mı?‘ diyerek işi kolaylıkla kapatıyor. Yıllardır bize tek dedikleri, ‘biz müslümansız biz çalmayız’. Bize de, ‘bunlar solcudur bunlar müslüman değil’ diyorlar. Siz Allah’tan daha mı iyi biliyorsunuz? İki oy alacağım diye, rakiplerini dinsiz ilan ediyorlar. Artık bunların halka anlatacak doğruları kalmadı ki, zaten doğruları hiç yoktu. AK Parti’nin işi gücü ayakkabı kutularını doldurmak. Başbakan’ı bir yandan çok seviyorum beni düşündüğü için benim karşıma kazanamayacağını bile bile Yücel Çelikbilek’i çıkardı. Buradan Başbakan’a teşekkür ediyorum. Ben de ona bir iyilik yapacağım. O özel proje yalanını yırtıp çöpe atacağım ve Başbakan’ı bedduadan kurtaracağım” dedi.

Hızır Yılmaz, TokatIılar 'Keşkek Günü'nde konuştu
Bizi Takip Edin