Hızır Yılmaz'dan Muharrem Kaşıtoğlu'na cevap

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, “Kastamonu gezisi polemiği” ile ilgili olarak gazetemize sıcağı sıcağına yorumda bulundu.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bir heyet ile birlikte Kastamonu’ya yaptığı gezinin CHP İlçe Başkanı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, “Kastamonu gezisi polemiği” ile ilgili olarak gazetemize sıcağı sıcağına yorumda bulundu.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bir heyet ile birlikte Kastamonu’ya yaptığı gezinin CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz tarafından, “ Kastamonu’ya köçek oynatmaya gittiler” şeklinde yorumlanmasının yankıları sürüyor. CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, “Kastamonu gezisi polemiği” ile ilgili olarak gazetemize sıcağı sıcağına yorumda bulundu.

Hızır Yılmaz, Kaşıtoğlu’nu locadan izledi

Beykoz Belediye Meclisi’nin 3 Eylül Pazartesi günü (bugün) gerçekleşen oturumunda, AK Partili Meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu bir konuşma yaparak, Hızır Yılmaz’ın söz konusu açıklamasını “talihsiz” olarak nitelemiş ve bu sözü dolayısıyla Kastamonulular’dan özür dilemesini istemişti.

Kaşıtoğlu, bu açıklamalarda bulunur ve CHP İlçe Başkanı’nın özür dilemesi talebini dile getirirken, Hızır Yılmaz da kendisini Meclis’in loca bölümünden izlemekteydi.

Beykoz Güncel Haber, Meclis oturumunun sonunda CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın yanında giderek, kendisine Muharrem Kaşıtoğlu’nun özür talebi ile ilgili düşüncelerini sordu.

Hızır Yılmaz: Bu, Kastamonu halkı ile ilgili bir söylem değil

CHP Beykoz İlçe örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, tartışma konusu ifadenin kendisi tarafından ilçe örgütündeki bayramlaşma merasimi sırasında kullanıldığını belirterek, “ bu, Kastamonu halkı ile ilişkili bir söylem değildir” dedi.

Hızır Yılmaz, Beykoz Güncel Haber’e şu açıklamalarda bulundu:“ Belediye Başkanı’nın Beykoz Belediyesi’nin gayrimenkullerini yandaşlarına peşkeş çekerken duyduğu sevinci, ‘herhalde Kastamonu’da köçek oynayacak’ şeklinde ifade ettim.”

Gündem sonuçlanmadan Beykoz’u terk ettiği için…

Hızır Yılmaz, Beykoz Belediyesi’nde zimmetine para geçirmesi nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulan mutemet olayına atıfta bulunarak, “  ‘ Beykoz Belediyesi’nde bir hırsızlık varsa bunu süratle araştırıyoruz” ifadesi eğer Belediye Başkanı’na ait ise, kendisi bu gündem sonuçlanmadan Beykoz’u terk ettiği için bu ifadeyi kullandım” dedi.

Bana ‘Kastamonulu Hızır Enişte’ diyorlar!

Konuşmasının devamında, Kastamonulu olarak anılmaktan memnunluk duyduğunu ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: “ Bir köşe yazısında benimle ilgili olarak ‘ Kastamonulu Hızır enişte’ tabiri kullanıldı. Ben bunun üzerine KAS- DER Başkanı Süleyman Çalık’ı aradım. Kendisine, ‘ benim eşim Rizeli’dir. Eğer eşimi sizlerden kabul ederseniz, enişteniz olmaktan gurur duyarım’ dedim. Biz, köşe yazarının ‘ Kastamonulu Hızır enişte’ sözünü gururla karşıladık.”

Beni Kastamonu halkı ile kimse kötü edemez!

Beni Kastamonu halkı ile kimse düşman edemez. Buna ne akılları ne de kurnazlıkları yetebilir. Kastamonu halkı ile beni kötü yapmaya onların aklıda yetmez; çabaları da sonuçsuz kalır. Biz ülkemizin insanını seviyoruz. Biz, Misak-ı Milli sınırları içinde bütün yurttaşlarımızı eşit sayarız.”

Sonuçta emellerine ulaştılar

Hızır Yılmaz, açıklamasının devamında, asıl bölücülük yaratanlar ile ilgili olarak ise şu tarifi yaptı: “Dağa taşa ‘ ne mutlu Türküm diyene’ yazıyorsunuz,  birileri buna alınır’ diyenler, Türk toplumunu ayrıştıran zihniyetin temsilcileridir.  Bunu diyenler sonuçta emellerine ulaştılar. Biz ise toplumu bir bütün görürüz.”

Birlikten bahsedenlere soruyorum!

“ Bana birlikten bahsedenlere, kendi İçişleri Bakanları yurdun bir köşesine giremediği için utanç duyup duymadıklarını soruyorum?”

Kastamonulular pirinç ya da bulgur değil!

Açıklamasında, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, “ Beykoz’da bir miktar hatırı sayılı Kastamonulu vardır” dediğini de ifade eden CHP İlçe Başkanı,  “bu, bir hakarettir. İnsanlar pirinç, bulgur değildir. Bir halk, hangi miktara ulaşılacak ki, kendisine saygı duyulabilir olsun?” diye sordu ve ekledi: “ Beykoz’da saygı duyulmayı hak etmeyen halk hangisidir? İnsanlara ‘miktar’ denmez; ‘şu sayıda hemşerim vardır’ diye hitap edilir. ‘ Miktar’ ise pirinç ve bulgurdur. Bu açıklama, insanları birey olarak görmemenin bir yansımasıdır.”

Belediye Başkanı’nı özür dilemeye çağırıyorum!

Söz konusu bu ifade şeklinin, insanları sadece aldatılabilecek varlıklar olarak gören zihniyetlere ait olduğunu iddia eden Hızır Yılmaz, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e şu çağrıda bulundu: “ Ben, bu ifade dolayısıyla Belediye Başkanı’nı Kastamonu halkından özür dilemeye çağırıyorum!”

Ben özür dilemeyi de bilirim!

CHP İlçe Başkanı, “ ben her ne şekilde olursa olsun birilerini kırdıysam, özür dilemeyi de bilirim. Biz, insanlar üzerinden restleşmeyiz; bundan medet ummayız” dedi.

Muharrem Kaşıtoğlu’ndan da talepte bulundu!

CHP İlçe Başkanı, Beykoz Güncel Haber’e yaptığı özel açıklamada, AK Partili Belediye Meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’na da seslendi:

“ Muharrem Kaşıtoğlu’nun kendi Belediye Başkanı’na sormasını istiyorum: ‘Hatırı sayılır miktarda Kastamonulu’ şeklindeki ifadesinden dolayı kendi Belediye Başkanı’ndan da özür dilemesini isteyecek mi?”

Beykoz CHP İlçe örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, ilerleyen günlerde ilgili konuda bir basın açıklaması yapacağını da duyurdu.

Haber: Arzu Başlantı

Hızır Yılmaz'dan Muharrem Kaşıtoğlu'na cevap
Bizi Takip Edin