Hızır Yılmaz'dan SİYAD Beykoz'a ziyaret

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Sinop İli ve İlçeleri Kültürel Yardımlaşma Derneği (SİYAD)'ne ziyarette bulundu.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, 30 Mart yerel seçim çalışmalarını Beykoz'da yorulmadan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Sinop İli ve İlçeleri Kültürel Yardımlaşma Derneği (SİYAD)’ne ziyarette bulundu.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, 30 Mart yerel seçim çalışmalarını Beykoz’da yorulmadan sürdürmeye devam ediyor. Tekstil işçileriyle bir araya gelerek onların sorunlarını özenle dinleyen Hızır Yılmaz, gün içinde Sinop İli ve İlçeleri Kültürel Yardımlaşma Derneği (SİYAD)’ne de ziyarette bulunarak, ilk dernek ziyaretini de böylece gerçekleştirmiş oldu. 

Hızır Yılmaz, dernek başkanı ve yöneticileri tarafından kalabalık bir şekilde karşılandı. Seçim süreci sonuçlanana kadar SİYAD Başkanlık görevini Başkan Vekili olan Erdoğan Uslu’ya devrettiğini belirten Adnan Çeliker, bu durumun derneğin ortak kararı olduğu bilgisini verdi. Beykozlu Sinoplular ve Hızır Yılmaz samimi bir konuşma tablosu çizdiler.

Başbakanın özel proje yalanına son vereceğim!

Belediye’nin tapu vermek için insanlara sözleşme imzalatılmasını doğru bulmadığını ifade eden Yılmaz: “Başbakan bile Türkiye’de hukuk olmadığını söylüyor. Bence de öyle. Ama ben Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a öyle bir iyilik yapacağım ki bir hemşeri başka bir hemşeriye bu kadar büyük iyilik yapamaz. İyiliğim de şu; 2B fiyatları ve özel proje yalanından dolayı Beykoz’da bulunan evlerden her gün binlerce beddua yiyor. Ben de Başbakanın özel proje yalanına son vereceğim. Projeyi çöpe atacağım. Böylece onun için edilen bedduaya son vereceğim. Başbakan Erdoğan’ın bana bir iyiliği daha dokundu. Yapılan anketlere göre Beykoz Belediye Başkanlığı için aday gösterilmemesi gereken Yücel Çelikbilek’i yeniden aday olarak belirledi. Belediye Başkan aday adayı Mustafa Tahmaz veya önceki dönemlerde Belediye Başkanlığı görevini yapan Muharrem Ergül çıksaydı çok üzülürdüm. Başbakan Erdoğan bana hemşeri kıyağı yaptı” dedi.

Belediye Başkanı olunca bir damladan bile yargılanmaya hazırım!

Yılmaz, Beykoz nüfusunun artması sonucunda Meclis Üyesi sayısının 31’den 37’ye çıkacağını ve İller Bankası’ndaki payın artacağı durumunun olumlu bir gelişme olarak belirtti.  SİYAD yönetim kurulu üyelerinden biri olan Adnan Çeliker, vatandaşların verdiği sözü tutması üzerine siyasilerin de sözünü tuttuğunu belirterek bazı siyasilerin ise seçildikten sonra bir daha derneklerine uğramadıklarını söyledi. Beykoz genelinde işsizlik oranının çok fazla olduğunu dile getiren dernek üyeleri, narkotik şubenin en fazla Beykoz’da operasyon gerçekleştirdiği bilgisini de hatırlattı.

Belediye Başkanı olduktan sonra bu sorunları çözeceğini vurgulayan Hızır Yılmaz, 24 aydır Beykoz’un sokaklarını yılmadan tek tek gezdiğini söyleyerek; “Elini sıkmadığım, derdine derman olmadığım, mutluluğunu paylaşmadığım’ hiç kimseden oy beklemeyeceğim. Sorunların halkla birlikte çözüldüğü, belediye bütçesinin idareli kullanıldığı, kültür ve inanç turizminin canlandırıldığı, Beykoz’da cam ve saya gibi değerlerin işlendiği, imar sorunu önündeki engellerin kaldırıldığı sürece Beykoz’u yönetmek daha kolaydır. Belediye Başkanı olduktan sonra evinde oturan çocuğun başına bir damla dahi düşmesi durumunda yargılanmaya hazırım” dedi.

Hızır Yılmaz'dan SİYAD Beykoz'a ziyaret
Bizi Takip Edin