İBB 2020’de Beykoz’u Pas Geçti

Kabus gibi bir yılı geride bıraktık. Dünya öylesine bir buhrana sürüklendi ki; neredeyse bir yıl oldu henüz kimse önünü net olarak göremiyor.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kabus gibi bir yılı geride bıraktık. Dünya öylesine bir buhrana sürüklendi ki; neredeyse bir yıl oldu henüz kimse önünü net olarak göremiyor.

Koronavirüs sürecini en iyi yöneten ülkelerin en başında Türkiye var. Türkiye bu süreçte yerli solunum cihazından tutun da özellikle Milli Savunma ve Milli Teknoloji alanlarında çok ciddi üretimler yaptı.

Yüz kırktan fazla ülkeye yardım elini uzattı. Vatandaşa Gayri Safi Milli Hasılamızın neredeyse %15’i kadar doğrudan mali destek sağladı. 

Karadeniz’de ve Akdeniz’de sismik araştırmalar, bulunan doğalgaz rezervi, Mavi Vatan açılımı, Libya, Suriye’nin Kuzeyi ve Azerbaycan’ın Karabağ’da elde ettiği tarihi başarı 2020 yılına damga vurdu.

Bir de Ayasofya var. 86 yıllık hayalimiz gerçek oldu. Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet’in vasiyetine uygun olarak yeniden Cami olarak ibadete açıldı.

Aslında zamanın içerisinde yaşarken belki de hakiki manada idrak edemiyoruz. Zaman ilerledikçe şu zamanlarda şahit olduğumuz tarihi sürece biz bile hayret edeceğiz.

“Allah devletimizi ilelebet payidar eylesin” duasıyla gelelim Beykoz’a..

Beykoz 2020 yılını pandemi şartlarına rağmen dolu dolu geçirdi. Koronavirüsle mücadele anlamında en ince detaylara kadar çalışmalar büyük titizlikle yürütülmeye devam ediyor.

Beykoz Belediyesi, belediyecilik hizmetleri açısından çok önemli işler başarıyor. Yapımı biten ve devam eden tesis ve uygulamalar ilçemize değer katıyor.

Beykoz Sahili eşsiz bir güzelliğe kavuştu. Karlıtepe ve Kanuni Kent Ormanı adeta sadece ilçemize değil İstanbul’a nefes oluyor. 

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi, Kavacık’ta yapımı bitmek üzere olan Nikah Salonu ve Millet Kıraathanesi, Cumhuriyetköy Doğal Ürünler Pazarı, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, Hafız Mehmet Efendi Tekkesi ve daha bir çok eser inşallah 2021 yılında hizmete girecek.

Belediye Başkanımız Murat Aydın tecrübesini konuşturuyor. Belediye yönetimi ve çalışanları 2020 yılının zor şartlarına rağmen gece gündüz durmadan çalıştılar. Hepsine gönülden teşekkür ediyorum.

2021 yılında Beykoz’da hizmet kervanı yoluna doludizgin devam edecek.

Burada bir durum tespiti yapmak gerekirse; 

Malumunuz İBB’de Cumhuriyet Halk Partisinin başını çektiği Millet İttifakı var. Beykoz’da ise AK Parti öncülüğünde Cumhur İttifakı iş başında. 

Önceki dönemler gibi Cumhuriyet Halk Partisi “sadece muhalefet ederiz; eleştirir geçeriz” mantığıyla hareket etmemelidir/edemez. İstanbul halkı sorumluluk vermiştir ve iş/hizmet beklemektedir.

Beykoz, geçen 1,5 yılda İBB’den hizmet alamamıştır. 1,5 yılda 1,5 km asfalt dökmekle, Beykoz Belediyesinin yaptığı işleri sahiplenmeye çalışmakla olmaz bu işler.

İBB’nin 1,5 yıllık bütçesi 37,5 Milyar lira. Eski para ile 37,5 katrilyon. Beykoz’un payına düşen 1,5 km asfalt mıdır?

Bu dönem Beykoz’da belediyecilik hizmetlerinin iktidarı veya muhalefeti yoktur. Bütün siyasi partiler ve bütün sorumlular birlikte ve beraberce daha çok iş ve hizmet üretebilmek için çalışmalıdır.

Beykozlu hemşerilerimiz bütün çalışmaları çok yönlü takip etmektedir. 

Sosyal medya illüzyonlarıyla, algı oyunları dolu cümleleriyle kimse Beykozluyu kandıramaz. Çünkü Beykozlu her şeyi çok net görüyor ve değerlendiriyor.

2021 yılı Beykoz için çok önemlidir. Mazeret üretmek, faydasız tartışmalarla gündemi meşgul etmek doğru değildir. 

2021 yılı İBB bütçesi 28,9 milyar liradır. 28,9 Milyarlık bütçeden Beykoz’a düşen pay Beykoz’a gelmelidir.

Selam ve saygılarımla…

İBB 2020’de Beykoz’u Pas Geçti
Bizi Takip Edin