İBB Başkanı Beykoz köylerinde vatandaşlarla buluştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’un köylerinde vatandaşlarla buluşup, köy kahvelerinde çay sohbetleri gerçekleştirdi.
  • 24.11.2023 22:35:21

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’un Mahmutşevketpaşa, Alibahadır, Bozhane ve Cumhuriyet köylerini ziyaret edip, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Köy ziyaretlerinde İmamoğlu’na; İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Atalık ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık eşlik etti.

Mahmutşevketpaşa Köyü Muhtarı Kemal Özmen, Alibahadır Köyü Muhtarı Ali İhsan Aydın, Bozhane Köyü Muhtarı Evren Önal ve Cumhuriyet Köyü Muhtarı Ali Durmuş da yönettikleri yerleşim yerlerinin sorunlarını, birinci ağızdan İmamoğlu ve İBB bürokratlarına aktarma fırsatı buldu.

Vatandaşların soru ve taleplerine detaylı yanıtlar veren İmamoğlu, yanında bulunan yardımcılarıyla söz alan vatandaşları buluşturdu. İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da Mahmutşevketpaşa Köyü’nde yanıtladı.

“KÖYLERİMİZİN KÖY KALMASINI VE KÖY OLARAK ANILMASINI DOĞRU BULUYORUZ”

Köy sakinleriyle renkli sohbetler gerçekleştiren İmamoğlu, ziyaretiyle ilgili değerlendirme konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Biz, köylerimizin büyük bir bölümünün köy kalmasını ve köy olarak anılmasını doğru buluyoruz. Çünkü, köyün hepimizde ayrı bir maneviyatı var. Bu konuda özellikle Beykoz'un daha hassas bir durumu olduğunun altını çizmek lazım. Beykoz’da köylerimizin büyük bir bölümü, bir kısım sorunlarla yüzleşen yerler. Ciddi bir tapu, mülkiyet, imar sorunuyla yüzleşen bir bölge. Çok yoğun bir çalışma sürdürüyoruz. Bir bölümü Boğaz ön görünüme tabii. Dolayısıyla engelleri bu anlamda da çok yüksek. Burada ilçe belediyemizle de yaptığımız bazı görüşmelerde, bu işin topyekun bir çözüme kavuşması gerektiğini ve hatta Beykoz'un tabiri caizse İstanbul'un örnek bir semti olması noktasında bütünlükçü bir bakış açısıyla ele alınmasının şart olduğunu söylemiştim.”

“İSTANBUL'A BİR BÜTÜN OLARAK BAKIYORUZ”

“İstanbul'a bir bütün olarak bakıyoruz. Türkiye'nin ana gücü olan, motor gücü olan İstanbul'da iyileşen, güzelleşen her şey, Türkiye'nin de iyileşmesine, güzelleşmesine bir temel oluşturacaktır. Artık 2024’e dönük süreçte, bir yandan vatandaşlarımıza hesap verirken, bir yandan vatandaşlarımızın, başta muhtarlarımızın olmak üzere taleplerini dinleyip, onlara cevap verirken, bir yandan da 2024 sonrasındaki ikinci dönemimize hazırlık yapacağız. İnşallah beni hemen hemen her gün 2,3,4, bazen 5 mahallede ya da köyümüzde gezerken, ziyaret ederken, sohbet ederken buluyor olacaksınız. Zaten sürekli sahadaydık. Bu sefer daha etkin bir şekilde sahada olmaya gayret edeceğiz. İnşallah güzel şehrimizin mahalleleri, köyleri, her yeriyle cıvıl cıvıl, yaşamla iç içe, mutlu, huzurlu insanlarla dolu olsun.”