İSKİ müdürü Beykoz’da işi bitirdi! Otopark 20 TL

Beykoz Zerzevat Köyü’nde İSKİ tarafından Kelebek Çiftliği’ne yapılan özel düzenleme tamamlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Zerzevat Köyü’nde İSKİ tarafından Kelebek Çiftliği’ne yapılan özel düzenleme tamamlandı. 

Beykoz Zerzevat Köyü’nde İSKİ tarafından Kelebek Çiftliği’ne yapılan özel düzenleme tamamlandı. İki arsa arasından geçen derenin büyük menfezlerle kapatılmasının ardından, atıl durumdaki diğer arazi de belediyenin iş makinalarıyla dereden çıkarılan toprakla yol seviyesine yükseltildi. Otopark olarak kullanmaya başlanan tesis, 20 TL’lik ücretli otopark tabelasını da astı.

Kelebek Çiftliği’nin sahibi Nafiz Ünlü’nün İSKİ’de müdür olmasının ardından başlayan ıslah çalışmaları kapsamında, dere menfezle kapatılarak turistik tesisin arazisi tek parçaya dönüştürüldü. Geçtiğimiz haftalarda tartışmalara yol açan düzenleme, tüm tepkilere rağmen devam ettirildi. Arsaya özel çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte ücretli otopark tabelası da konuldu.

İSKİ MÜDÜRÜNÜN TESİSİNE ÖZEL ÇALIŞMA

Zerzevat Köyü’nde 2018 yılında Kelebek Çiftliği tarafından dereyi küçük borularla kapatması nedeniyle yaşanan sel felaketi sonrasında yolun altından geçen menfezin genişletilmesi için mahalle sakinleri ve muhtarlık tarafından 2019 yılında İSKİ’ye başvuru yapıldı. 2020 yılında Kelebek Çiftliği’nin işletmecisi Nafiz Ünlü’nün İSKİ’ye müdür olmasından sonra, dere ıslahı çalışmasına başlandı. İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz haftalarda, yolun altındaki menfezler genişletilerek yenisi konulurken, Kelebek Çiftliği’nin içindeki dere kısmı da özel olarak tesisin iç kısmına kadar yenilendi.

ARSA YOL SEVİYESİNE YÜKSELTİLEREK 20 TL’YE OTOPARK YAPILDI

Mahalle sakinleri dere ıslahının yapılacağını hayal ederken, iş makineleri yolun sadece Kelebek Çiftliği tarafındaki bölümde çalışmayı sürdürdü. Kelebek Çiftliği’nin iki arsası arasında kalan dere temizlenerek, üzeri geniş menfezlerle kapatıldı. Tek parça araziye dönüşen tesisin, atıl durumda olan yol kenarındaki bölümü de, dereden çıkarılan toprakla yol seviyesine yükseltildi.  Turistik tesisinin kapasitesini yükselterek yeni alan ekleyen Kelebek Çiftliği, İSKİ’nin iş makinelerine yaptırdığı özel arazisini otopark olarak hizmete açtı. Araç başına 20 lira otopark ücreti alan tesisin, düğün, eğlence ve etkinlik için kullanabileceği yeni bir alanı daha ortaya çıktı.

SELDEN EN ÇOK ETKİLENEN ARAZİDE ÇALIŞMA YAPILMADI

İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından şahsa özel yapılan çalışmaya yönelik tepkiler sürerken, 2018 yılında selden en çok etkilenen yolun diğer tarafında başka bir vatandaşın arsasından geçen dere için ise herhangi bir çalışma yapılmadı.  

İLGİLİ HABERLER; 

İSKİ müdürünün tesisine özel hizmet

Beykoz’da su baskınlarının sebebi Kelebek Çiftliği mi?

İSKİ müdürü Beykoz’da işi bitirdi! Otopark 20 TL
Bizi Takip Edin