İBB Başkanı Topbaş'tan Çelikbilek'e plaket

İBB Başkanı Kadir Topbaş, törende Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e İSMEK'e katkıları dolayısıyla teşekkür plaketi takdim etti.

İSMEK, 2013-2014 Eğitim Dönemi'ne Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen görkemli bir açılışla başladı. İBB…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB Başkanı Kadir Topbaş, törende Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e İSMEK’e katkıları dolayısıyla teşekkür plaketi takdim etti.

İSMEK, 2013-2014 Eğitim Dönemi’ne Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen görkemli bir açılışla başladı. İBB Başkanı Kadir Topbaş, törende Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e İSMEK’e katkıları dolayısıyla teşekkür plaketi takdim etti.

Bu yıl 230 kursiyer sayısıyla bir rekora imza atan İSMEK, yeni yılda 235 kurs merkezinde 250 farklı branşta hizmet verecek, kursiyerler yıl boyu katıldıkları eğitim faaliyetleriyle hem yeteneklerini geliştirecek hem de meslek edinecek.

İSMEK’in 2013-2014 eğitim yılı açılış törenine İBB Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş’ın yanı sıra, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, İBB yöneticileri, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçe belediye başkanları, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSMEK kursiyerlerinde ilkokul heyecanına şahit olduğunu belirterek, “Burada tercih ettiğiniz alanlarda meslekler edineceksiniz. İSMEK, dünyada yoksulluğun tartışıldığı bir süreçte, kadın ayrımcılığının, eşitsizliğin had safhaya çıktığı bir dünyada yeni bir umut ışığı olarak 1996’da Sayın Başbakanımız tarafından başlatıldı. Başbakanımıza bu gelecek vizyonu için çok teşekkür ediyorum. 3 branşta 165 öğrenci ile başlatılan İSMEK, dönemimizde bir halk üniversitesine dönüştü” dedi.

İSMEK Dünya Modeli

Globalleşen dünyada bir ülkenin gücünün yetişmiş insan gücüyle ölçüldüğünü vurgulayan Başkan Topbaş, sözlerinin devamında şöyle konuştu;

“Bireylerin kendilerini ihmal ettiği şehir hayatında bir nevi rehabilite merkezi olarak da hizmet veren kurs merkezlerinin önemi artık çok daha iyi anlaşılıyor. İSMEK artık eğitimiyle ve bu özelliğiyle Türkiye sınırlarını aştı, dünyaya model oldu. Gittiğim her ülkede İSMEK’i anlatıyorum. Tanıtımımızla bu sistem birçok şehirde ve dış ülkede model olarak alınıyor. Hanım kardeşlerimizin eğitim aldığı geleneksel eğitimlerin ev ekonomisine katkı sunar hale gelmesi ve atıl işgücünü istihdama kazandırmasından da büyük bir memnuniyet duyuyorum.”

Konuşmasında gelecek nesillerin gelişen İstanbul’da yaşamaktan gururu duyacağını söyleyen Topbaş, İSMEK markasını oluşturduğunu belirten tüm kursiyerlere ve usta öğreticilere yeni eğitim yılında başarılar diledi.  

İl Milli Eğitim  Müdürü Muammer Yıldız da eğitime katkılarından dolayı Başkan Topbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Törende Japonya’dan Türkiye’ye iğne oyası ve tel kırma öğrenmek için geldiğini söyleyen Kanako Sasaki’nin konuşması da kursiyerlerce coşkuyla alkışlandı.

Konuşmaların ardından Başkan Kadir Topbaş, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de aralarında yer aldığı ilçe belediye başkanlarına ve İSMEK’e değerli katkılarından dolayı plaket takdim etti.  

Törende mehteran ekibi de bir gösteri sundu.

İBB Başkanı Topbaş'tan Çelikbilek'e plaket
Bizi Takip Edin