İBB Beykoz’a yeni bir kütüphane açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, (İBB) “150 Günde 150 Proje” çalışması kapsamında Anadolu Hisarı’na “Feza Gürsey Kütüphanesi” kazandırdı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “150 Günde 150 Proje” kapsamında depreme karşı güçlendirme ve konservasyon çalışmalarını tamamladığı “Anadolu Hisarı Feza Gürsoy Kütüphanesi”nin açılışını gerçekleştirdi.

İBB Anadolu Hisarı Kütüphane

BEYKOZ’A FEZA GÜRSEY KÜTÜPHANESİ

Teorik fizik alanına yaptığı katkıları ile fizik dünyasının evrensel bir değeri olan Prof.Dr. Feza Gürsey’in ismini taşıyan kütüphane, 550 metrekare alanı ve 80 kişi kapasitesiyle tarihi Anadolu Hisarı’nın konumlandığı alanda İstanbulluların hizmetinde.

Aynı zamanda Anadolu Hisar’ında büyüyen bir bilim insanı olan Feza Gürsey’in ismini taşıyan kütüphane, bilimin ve aydınlanmanın temsil ettiği bir değeri bu tarihi alanda yaşatacak.

İBB Anadolu Hisarı Kütüphane

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı bir törenle açılacak olan kütüphanenin tarih, edebiyat, mimarlık gibi çeşitli disiplinlerden  seçili 7 bin kitaptan oluşan dermesi okuyucuya sunulacak.

İBB Anadolu Hisarı Kütüphane

İBB’nin yeni nesil kütüphaneciliği yaygınlaştırma hedefini yansıtan kütüphane, kitaba, bilgiye ve kültüre ulaşımı kolaştıracak.

Adres: Göksu Cd. 50-54, Göksu, 34815 Beykoz/İstanbul

Çalışma saatleri her Gün: 09.00 – 21.00

Harita için tıklayınız.

.

.

İBB Beykoz’a yeni bir kütüphane açtı
Bizi Takip Edin