İBB kentsel dönüşüm için Beykoz’da ilk adımı attı!

İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, “Çubuklu Mahallesi A Bölgesi Riskli Alanı”nda gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesine ilişkin hak sahibi vatandaşlar için bilgilendirme toplantı
  • 4.10.2022 00:00:00

İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, “Çubuklu Mahallesi A Bölgesi Riskli Alanı”nda gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesine ilişkin hak sahibi vatandaşlar için bilgilendirme toplantısı yaptı.

galeri isibb kentsel donusum icin beykoz da ilk adimi atti 3788

İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, Çubuklu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için bir adım attı.

İBB ve BİMTAŞ tarafından yürütülen ve “Çubuklu Mahallesi A Bölgesi Riskli Alanı”nda gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesine ilişkin hak sahibi vatandaşlar için bilgilendirme toplantısı yapıldı.

galeri isibb kentsel donusum icin beykoz da ilk adimi atti 9056

Toplantıya, İstanbul İmar A.Ş. Genel Müdürü Onur Soytürk,  İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Özlem Tut, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Mahalle Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu, meclis üyeleri ve hak sahibi vatandaşlar katıldı.

Çubuklu Mahallesi’nde “riskli alan” ilan edilen 117 bağımsız bölümde yaşayan vatandaşlara bugüne kadar yapılan çalışmalar, mevcut durum ve kentsel dönüşüm modelini aktarıldı.

Dönüşüm modeline ilişkin de genel bilgilendirme yapılan toplantı sonrasında vatandaşlara parselleri hakkında detaylı bilgi almak için İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi’nde birebir görüşmeye davet edileceklerinin bilgisi verildi.

Proje Alanı, doğusunda Kiremitdere Caddesi, batısında Yayla Çiçeği Sokak, kuzeyinde Şehit Mehmet Ali Fırat Sokak ve İlker Sokak arasında kalan bölgeyle sınırlanıyor.

galeri isibb kentsel donusum icin beykoz da ilk adimi atti 7540

“ÇÖZÜM GELİŞTİRİYORUZ”

İmar A.Ş. Genel Müdürü Onur Soytürk, “Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz Beykoz / Çubuklu mahallesi Vatandaş Bilgilendirme Toplantısı’nda hak sahibi komşularımız ile buluştuk. İBB Dönüşüm ve İBB BİMTAŞ ile birlikte yürüttüğümüz toplantıda, yıllardır süren sorunlara vatandaşlarımızla beraber çözüm geliştiriyoruz.” dedi.

“EKİP OLARAK HAZIRIZ”

Daire Başkanı Özlem Tut, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, “Çalışmalarımızı ve anlaşma kriterlerimizi anlattık. Mimari tasarımlarımızı gösterdik. İsteğimiz bu sürecin yüzde yüz uzlaşıyla ve kısa zamanda tamamlanması. Bizler ekip olarak hazırız.” dedi.

PROJEDE AKSAMALAR YAŞANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili 2018 Nisan ayı Beykoz mitinginde verdiği talimat ve direktiflerinin ardından adım atılmıştı. Yerel seçimlerin ardından yaşanan değişiklik sonrası projede aksamalar yaşanmıştı.

İBB MECLİSİ’NDE GÜNDEME GELDİ

İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu ise 2021 Mart ayı meclis konuşmasında, Beykoz’da “riskli alan” ilan edilen ve İBB’nin sorumluluğunda olan Çubuklu Mahallesi’nin acil yenilenmesi gerektiğini söylemişti.

İlgili Haberler