İBB müdürleri Beykoz'un sorunlarını dinledi

İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü tarafından, Beykoz muhtarları ile 2'inci istişare toplantısı düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlıklar Müdürlüğü, “Beykoz İlçe Muhtarları ile II. İstişare Toplantısı”nı gerçekleştirdi. Muhtarların kendi m

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü tarafından, Beykoz muhtarları ile 2’inci istişare toplantısı düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlıklar Müdürlüğü, “Beykoz İlçe Muhtarları ile II. İstişare Toplantısı”nı gerçekleştirdi. Muhtarların kendi mahalleleriyle ilgili taleplerinin dinlendiği toplantıda Beykoz’un ortak sorunları da masaya yatırıldı.

Beykoz Koru Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya, İBB Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, İBB Muhtarlıklar Müdürü Mustafa Erol, İBB Muhtarlıklar Müdür Yardımcıları Ali Öztürk ve Suna Üstüner, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile mahalle muhtarları, İBB birimleri ve iştiraklerin ilgili müdürleri ile diğer kamu/özel kurumların temsilcileri katıldı.

İBB birimleri ve iştiraklerin ilgili müdürleri, yapılan hizmetleri ve proje aşamasında olan çalışmaları aktardı. Beykoz’un muhtarları ise kendi mahalleleri ile ilgili sorunları aktarırken Beykoz’un ortak sorunu haline gelmiş olan sokak hayvanları, ulaşım, uyuşturucu, imar gibi konular da dile getirildi.

Toplantıda; Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü 7 tane devriye ekibi, iki tane mobil okul timi olduğunu ve okul giriş çıkışlarını herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için mıntıka karakollarının ve devriye ekiplerinin takip edeceğini, Park Ekibi de parklardaki olumsuzluklar için çalışma yapacağını ve daha sık kontrol edeceğini, yedi güzergahta çarşı mahalle bekçilerinin görev yaptığını söyledi. İlçe Sağlık Müdürlüğü, sağlık ocağı talebinin çözüme ulaştırılacağını, İETT Müdürlüğü, kapalı durak ve durak saatleri ile ilgili taleplerinin alındığını, İSKİ Müdürlüğü, bütün kanalların yerin altından görüntülenmesi ve eksik ve sıkıntılı yerlerin kaplama yapılması konusunda görüntü temizlik imalatı yapıldığını, muhtarlara bu konularda da yardımcı olacaklarını, Çiğdem Mahallesi’ne üç katlı İSKİ Şube binası yapılacağını dile getirdi. Park ve Bahçeler müdürlüğü, ağaç budama çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

Beykoz muhtarları yapılan çalışmalardan ve toplantılardan memnun olduklarını dile getirirken toplantı, Muhtarlıklar Müdürlüğü yöneticileri ve muhtarların hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

İBB müdürleri Beykoz'un sorunlarını dinledi
Bizi Takip Edin