İl ve Bölge Dernekler Birliği'nden nezaket ziyaretleri

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, Kaymakamlık, SGK ve Emniyet’e nezaket ziyaretlerinde bulundu

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, makamlarına yeni atanan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) Müdürü…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, Kaymakamlık, SGK ve Emniyet’e nezaket ziyaretlerinde bulundu

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, makamlarına yeni atanan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) Müdürü Mürsel Baki ve Emniyet Müdürü Erkan Demirci’ye nezaket ziyaretleri gerçekleştirdi.

Katılan dernekler

Yapılan ziyaretlerde İl ve Bölge Dernekler Birliği Dönem Başkanı ve Batum Havalisi Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç’a; Beykozlu Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, KAS- DER Başkanı Süleyman Çalık, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, Beykoz Gümüşhaneliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Keleş, Kars- Ardahan-Iğdır Yardımlaşma Derneği Başkanı Zeki Avşar, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği İkinci Başkanı Naci Candaş, Beykozlu Giresunlular Derneği İkinci Başkanı Hayrullah Usta, Çankırılılar Dernek Başkan Yardımcısı Kadir Akbaş, Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Uzun ve Beykozlu Giresunlular Derneği İstişare Konseyi Başkanı Yahya İpek eşlik ettiler.

İlk ziyaret noktası: Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın makamı

İl ve Bölge Dernekler Birliği, ilk ziyaretini Kaymakam Süleyman Erdoğan’a gerçekleştirdi.

Kaymakam Erdoğan’a çalışmalarında başarılar dileyen Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç; “ Derneklerinin bundan beş sene önce kurulduğunu ve siyasi amaç gütmeksizin, Beykoz ve civarında kurulan il ve bölge derneklerinden oluştuğunu” belirterek, “ Halihazırdaki üye sayılarının da 15 olduğu” ifade etti.

Üyeleri ile ayda bir sürekli olarak bir araya geldiklerini belirten Dernek Başkanı, amaçlarını ise; “ Birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi ve Beykoz’un kalkınmasına destek ve ortak olmak” şeklinde sıraladı.

Kılıç’ın ardından ise dernek temsilcileri kendilerini tek tek tanıtarak, Beykoz’un yeni Kaymakam’ına görevinde başarı dilediler.

Kimse kimsenin sağlığı ile oynamasın!

Sohbet sırasında “ Gıda Güvenliği ve hijyen” konusunu çok önemsediğini belirten Kaymakam Süleyman Erdoğan, bu konuya “ İnsan hakları ve insan haklarının ihlali boyutundan baktığını” ifade ederek, “ Hassas olduğum birinci konu eğitim; ikinci konu ise gıda güvenliği ve hijyendir; kimse kimsenin sağlığı ile oynamasın” dedi.

Arkamızda değil, yanımızda yürüyün!

Bir dernek temsilcisinin; “ Üzerimize düşecek çalışmalara sizlerin arkasında yürüyerek, destek sunmaya hazırız” sözüne karşılık, Kaymakam Erdoğan da; “ Arkamızda değil; birlikte yan yana yürüyelim” karşılığını verdi.

Gözümüz kulağımız olun!

Erdoğan, karşılıklı sohbet sırasında; “ Yapılacak olan her işte fazlasıyla koşarım; kendime zarar vereceğini de bilsem, toplum için faydalı olacağını bildiğim sorun varsa çözerim” açıklamasını yaptı.

Sivil toplum kuruluşlarını çok önemsediğini ifade eden Erdoğan; “ Sivil toplum kuruluşlarını ve işbirliğini çok önemserim; sözde değil, özde” dedi ve yöre derneklerinin yardıma ihtiyacı olan hemşerilerine yardım etmelerinin önemine değinerek; “ Derneklerin gücünün yetmediği yerde ise Kaymakamlık olarak kendilerinin yardımda bulunacağını” belirtti.

Beykoz Kaymakamı Erdoğan; “ Derneklerin muhtaç insanlara ulaşma noktasında kendilerinin gözü kulağı olmalarını” da istedi.

Konuşmadan ziyade icraat!

Zamanı doğru kullanmanın önemine de değinen Beykoz Kaymakamı; “ Bir araya gelip sohbet ettiğimizde bir sorun çözelim” dedi ve “ Küçük değil, büyük şeyler hedeflemenin önemine” vurgu yaptı.

Bu şekilde birçok sorunun çözüleceğine işaret eden Erdoğan, “ Konuşmadan ziyade icraat!” yorumunda bulundu.

Yapılan haksız yardımlar var ise, rapor edin!

İhtiyaç sahiplerine Kaymakamlık olarak yaptıkları devlet yardımlarının doğru yerlere ulaşmasının çok önemli olduğuna işaret eden Süleyman Erdoğan, dernek temsilcilerinden tanık oldukları “ Haksız” yardımları kendilerine “ Örnekleri ile” raporlamaları ricasında da bulundu ve “ Var ise, haksız yardımları bilelim!” dedi.  

İkinci ziyaret noktası: SGM

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği’nin Kaymakamlık makamından sonraki ikinci ziyaret noktası ise, Temmuz ayında ataması yapılan Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) Müdürü Mürsel Baki oldu.

Kendisine yeni görevinde başarılar dileyen heyeti selamlayan Mürsel Baki,               misafirlerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek; kendileriyle “ Elinden geldiğince her zaman işbirliği içinde çalışacaklarını” ifade etti.

Üçüncü ziyaret makamı: Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü

Ali Kemal Kılıç başkanlığındaki İl ve Bölge Dernekler Birliği heyetinin son ziyaret mercii ise, Beykoz İlçe Emniyet yeni Müdürü Erkan Demirci’nin makamı idi.

İlçe Emniyet Müdürü’ne görevinde başarılar dileyen ve sonrasında derneklerini ve kendilerini tanıtan heyetin ardından ise Beykoz İlçe Emniyet Müdürü söz aldı.

Misafirlerine; Beykoz’a Sarıyer’den geldiğini hatırlatan İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, “ Beykoz’un Sarıyer’den daha farklı sıkıntıları var; bu sıkıntıları hep birlikte aşacağız” dedi ve bu bağlamda “ Dernekler ile tanışmalarının çok önemli olduğuna” işaret etti.

Beykoz’da uyuşturucu sorunu var

Demirci; Beykoz ile ilgili olarak şunları söyledi: “ Beykoz, çok güzel bir ilçe. Kendi içine kapanık ve dışarıdan bakıldığında emniyet açısından çok sorunsuz görünüyor ancak bazı sorunları var.”

Beykoz’da “ Ufak” bir uyuşturucu sorunu bulunduğunu kaydeden İlçe Emniyet Müdürü; “ Uyuşturucu maalesef çocuklarımıza kadar inmiş. Bu konunun operasyon boyutu ile de üzerinde duracağız. Ufak yaşta çocukların kullanması çok acı; bunu elimizden geldiğince engellemeye çalışacağız” açıklamasını yaptı.

İlçe Emniyet Müdürü, bu konuda dernekler ile yapılacak işbirliğinin ise altını çizdi.

İl ve Bölge Dernekler Birliği temsilcileri, yapılan sohbetin ardından toplu bir hatıra fotoğrafı çektirerek, İlçe Emniyet Müdürlüğü makamından ayrıldılar.

Haber: Arzu Başlantı

İl ve Bölge Dernekler Birliği'nden nezaket ziyaretleri
Bizi Takip Edin