İlim geride kaldı ille edep ille edep…

Sevgili Beykoz Güncel okuyucuları sizinle tanışalı bir ay oldu, fakat yaklaşık yirmi yıldır sizin gibi, on çeşmelerden su içmekteyim. Konuya girmeden bütün  samimiyetimle bu satırları yazarken ilk günkü yazımda yaşadığım…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgili Beykoz Güncel okuyucuları sizinle tanışalı bir ay oldu, fakat yaklaşık yirmi yıldır sizin gibi, on çeşmelerden su içmekteyim. Konuya girmeden bütün  samimiyetimle bu satırları yazarken ilk günkü yazımda yaşadığım heyecanımı ve mutluluğumu bu yazımın satır aralarında da hissedeceksiniz.

Hepimizin bildiği gibi kişi veya kişiler doğduğunda dinini, dilini, ırkını ve mezhebinin seçme lüksüne sahip değildirler. Tabi belli bir zaman içerisinde bu durumdan şikayetçi ve rahatsız olanlar mutlaka oluyordur, öyleleri vardır ki yaşadığı ve doğduğu toprakları inkar edecek kadar nankörlerdir. Rabb’im cümlemizi inkârcı ve nankör olan kullarından korusun.

Özellikle son bir iki yıldır Beykoz’da hiç alışık olmadığımız eylem ve söylemler içimizi yaralamaktadır. İçimizi yaralayan ve bizi söylemleri ile kuşkuya düşüren ise ne yazık ki Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten bir yöneticiden  bahsetmekteyim. İşin en ilginç ve vahim olan kısmı da bu ya, topluma örnek olması gereken bir kişinin daha önce vefat eden Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, sonrasında hızını alamayarak yakın zamanda vefat eden yine Cumhuriyet Halk Partisi eski Milletvekili Kamer Genç ve aynı zamanda ülkenin ekonomisine ciddi katkıda bulunan rahmetli Mustafa Koç içinde ağza alınmayacak sözler sarfeden bir yöneticiden bahsediyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2 dönem milletvekilliği yapmış aynı zamanda Ayyıldız bayrağa aşık olan bir insana yani tek başına muhalefet görevini yürüten sayın Kamer Genç’e “Allah düşmanları Tek Tek gidiyor” diye söyleyen bu Belediye Başkan Yardımcısı ölünün arkasında konuşacak kadar korkak, kullarını cennet ve cehennemle yargılayacak kadar şirk koşmaktadır. Ama emin olsun ki bu söylediği sözler hiçbirimizin, uzun süre hafızalardan silinmeyecek ve kendisi öldüğünde toprağına eğilerek fısıldayacağımızı belirtmek isterim.

Burada Beykoz halkı ve şahsım adına belediye başkanımızdan bir ricada bulunmak isterim bu kişinin bir an önce Beykoz Belediyesi ile ilişkisinin kesilmesi ve görevinden derhal uzaklaştırılmasını rica ederiz. Hiç bir şekilde ne aile nede örf ve adetlerimize yakışmayan bu söylemleri söyleyen bir kişinin belediyede görev yapması hiç bir Beykozlunun vicdanı kabul etmemektedir…

Sonsuz bir güce sahip olan yaradan varken kullarını Cennet ve Cehennemle yargılamak bu kişinin ne haddine..

Saygı, hoşça ve dostça kalın…

İlim geride kaldı ille edep ille edep…
Bizi Takip Edin