İlk kez Beykoz’da düzenleniyor: 15 ülke 1000 bisikletsever

Beykoz’da Türk bisikletine yeni bir heyecan getirecek Turkcell GranFondo Serisi başlatıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Türk bisikletine yeni bir heyecan getirecek Turkcell GranFondo Serisi başlatıyor.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, 2021 Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı Serisi, 30 Mayıs’ta Beykoz’daki yarışla start verecek.

BEYKOZ BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ İLE 

Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle Beykoz’un şehir, doğa, deniz dolu atmosferinde gerçekleştirilecek Turkcell GranFondo İstanbul’da, 15 ülkeden 1.000 bisikletsever pedal çevirecek.

40 ve 80 kilometrelik kısa ve uzun parkurdan oluşan yarış, aynı zamanda düzenlenecek ilk GranFondo bisiklet yarışına Beykoz ev sahipliği yapacak. Yerli ve yabancı sporcuları ağırlayacak yarışın startı Beykoz Belediyesi’nin önündeki Expo Alanı’ndan verilecek.

Yoros Kalesi, Yuşa Tepesi, Kaynarca ve Polonezköy‘den geçecek bisikletçiler, finişi yine Expo Alanı’nda yapacak. Etap tırmanma eğimiyle de dikkati çeken Turkcell GranFondo İstanbul’da, her kategoride kadın ve erkek birinciler belli olacak.

Beykoz’da gerçekleştirilecek etkinlik geçen yıl olduğu gibi Turkcell GranFondo “Hareket Et” vurgusu yapılacak. Sosyal mesafe kurallarına uygun, sağlık önemleri artırılmış olarak düzenlenecek mücadelenin sembolik start’ında sporcular maskeleriyle yer alacak.

BEYKOZ’DA BİSİKLETSEVERLER BİR ARAYA GELECEK

Turkcell GranFondo Serisi’nin ilk yarışı için çok heyecanlı olduklarını dile getiren Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, “Pandemiyle mücadeleye devam ettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Bu süreci aşmamız için gerekli olan kısıtlamalar hareket etmemize engel olmamalı diye düşünüyoruz. Biliyoruz ki sporun motive edici ve birleştirici gücüne çok ihtiyacımız var. Bu nedenle herkesi spor yapmaya teşvik etmeyi sürdüreceğiz. Turkcell GranFondo İstanbul da bunlardan biri. Tabii ki hem hareket edeceğiz hem spor yapacağız hem de bunları sosyal mesafemize dikkat ederek gerçekleştireceğiz. Bu sebeple 1000 kişilik sınırlı katılımla bu heyecanı yaşayacağız. Önümüzdeki dönemde de farklı şehirlerde bisikleti sporseverlerle buluşturup hareketi teşvik etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

İlk kez Beykoz’da düzenleniyor: 15 ülke 1000 bisikletsever
Bizi Takip Edin