İstanbul’da festivallerin merkezi de Beykoz oldu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğaz’ın en güzel sahiline kavuşan ilçesi Beykoz’da, halka açık ödüllü yarışmalar, konserler ve deniz gösterilerinin yer aldığı “Beykoz Su Sporları Festivali” (1-3 Temmuz) eğlenceli ve nostaljik anlara sahne oldu.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçe tarihinde önemli yere sahip su olan sporları geleneğini yeniden canlandırmak, vatandaşlar ve turistlerin sahilden daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla düzenlenen festival 2.gününde ilçe sakinlerinden yoğun ilgi gördü.

BOĞAZ’DA YÜZME YARIŞI HEYECANI

Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde sabah saatlerinde Açık Deniz Yüzme Yarışı’yla başlayan festivalde Boğaz’ın mavi sularında sporcuların heyecanlı rekabeti yaşandı.

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

Hizmete yeni açılan sahil kumsalı ve Gümüşsuyu Restoran arasında kurulan 3 bin metrelik parkurda akıntıya karşı kulaç atan 85 yarışmacıdan Genel Klasmanda kadınlarda Ecem Kemer, erkeklerde ise Özkan Dizar birinci oldu.

Sporcular birincilik için kıyasıya mücadele ederken sahile gelen vatandaşlar da yarışı izleyerek keyifli vakit geçirdi.

Dereceye giren sporculara ödül ve madalyaları Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ile Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam tarafından verildi.

DALGIÇ GÖSTERİLERİNDE NEFESLER TUTULDU

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın da kutlandığı festivalde, yüzme yarışının ardından Boğaz Komutanlığı, Kurtarma ve Sualtı Grup Komutanlığı dalgıçları tarafından nefeslerin tutulduğu dalış gösterileri sunuldu, alanda kurulan stantlarda insanlı ve insansız arama-kurtarma ekipmanları tanıtıldı.

Sahilde ilçe sakinleriyle birlikte gösterileri izleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın festivale coşku katan dalgıçlara teşekkür etti.  

ÇOCUKLAR EĞLENCEYE DOYDU

Mavi sularda heyecanlı yarışma ve gösteriler sürerken sıcak havanın etkisiyle sahile gelen ilçe sakinleri kendileri için hazırlanan alanlarda eğlenceli vakit geçirdi.

Beykoz Belediyesi’nin alanda çocuklar için kurduğu şişme oyun parkları büyük ilgi görürken sahil kumsalı sıcak havada serinlemek isteyenleri ağırladı.

KANOLAR RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU

Beykozluların ilgisiyle tarihin canlandığı festivalde akşam saatlerinde Kano Yarışı ile Geleneksel Yağlı Direk Yarışı nostaljisi vardı.

Boğaz’da kürek çeken kanocuların rengârenk görüntüler oluşturduğu yarış 14 yaş üstü kadın ve erkek katılımcıların çekişmesine sahne oldu.

Boğaz açıklarında verilen yarışın startını Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli birlikte verdi.

Kano Yarışı’nda Genel Klasmanda kadınlarda Reyhan Fatoğlu, erkeklerde ise Hasan Lütfü Aslan birinci oldu.

YAĞLI DİREK NOSTALJİSİ

Beykozluların cesaretlerini sergilediği Geleneksel Yağlı Direk Yarışı’nda da eğlenceli ve renkli anlar yaşandı. Yağlı direkte yürüyerek uçtaki bayrağı almayı başaran Samet Gazi Toprak ve Mehmet Gürel ödülün sahibi oldu.

Kadın Plaj Voleybol Müsabakası’nın yarı final karşılaşmaları da festival kapsamında gerçekleşti.

EMRE KAYA KONSERİ

Festivale katılan ziyaretçiler ve yarışmacılar havanın kararmasıyla birlikte Pop Müzik sanatçısı Emre Kaya’nın şarkılarıyla hem yorgunluk attı hem de güzel bir yaz akşamı yaşadı.

Beykoz Su Sporları Festival’nin 3. ve son gününde, ilçe sakinlerine yönelik kano etkinliği, deniz muzu, ringo eğlenceleri, çocuk oyunları, plaj voleybolu ve futbol final müsabakaları ve ödül törenleri yer alacak.

İstanbul’da festivallerin merkezi de Beykoz oldu!
Bizi Takip Edin