İstanbul'un en güzel sahil yolu Beykoz'da kuruluyor

“Çubuklu-Kanlıca Sahil Yolu Projesi” yle  İstanbul'un en güzel sahil yolu Beykoz'da kuruluyor  

Beykoz'da hayata geçecek olan “Çubuklu-Kanlıca Sahil Yolu Projesi” yle sahil şeridi 10 m genişleyecek,  ilçe sakinleri düzenli, ferah…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Çubuklu-Kanlıca Sahil Yolu Projesi” yle  İstanbul’un en güzel sahil yolu Beykoz’da kuruluyor  

Beykoz’da hayata geçecek olan “Çubuklu-Kanlıca Sahil Yolu Projesi” yle sahil şeridi 10 m genişleyecek,  ilçe sakinleri düzenli, ferah yürüyüş parkurlarına ve aktivite alanlarına kavuşacak.

Beykoz sahilinin çehresini değiştirecek ve ilçeyi çekim merkezi haline getirecek projenin  ilk etabında Çubuklu-Kanlıca arasındaki 1200 m’lik alan düzenlenecek. Burunbahçe’ye kadar olan kısmın projeye dâhil edilmesiyle toplamda 3 km’lik sahil yolu kazanılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle geliştirilen proje 2014 yılı içerisinde başlıyor.

Sahil 10 m genişliyor

Beykoz’un prestij projeleri arasında yer alan çalışma kapsamında sahil, çift taraflı olarak ve kazıklar çakılarak denize doğru 10 metre genişletilecek.  Bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş parkurları, balık tutma iskeleleri, 2,5 metre genişliğinde peyzaj düzenlemeleri, dinlenme alanları ve sahile görsel güzellik katacak aydınlatma sistemleri yapılacak.  

Turizm, eğitim, spor ve kültür kenti olarak gelişen ilçemizde önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bu proje turizmin gelişmesi kadar, sahili kullanan araçlar ve özellikle yayalar için de çok önemli.  İnsanımız artık herhangi bir saatte güven içerisinde ve keyif alarak sahil boyunca yürüyebilecek. Bununla birlikte İSKİ arıtma tesislerinden başlayarak 200-220 dönümlük alanda Şehir Parkı’nın yapılması planlanıyor. Beykoz Anadolu Yakası’nın en güzel sahil yoluna kavuşmuş olacak. Sahilimiz sosyalleşen bir mekân haline gelecek.  Doğaya ve çevreye uygun malzemeler, ürünler kullanılacak. İlçemize ve kıymetli vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

İstanbul'un en güzel sahil yolu Beykoz'da kuruluyor
Bizi Takip Edin