işte Topbaş'tan Beykoz'u uçuracak yeni projeler

İşte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Beykoz'u uçuracak yeni projeleri..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden Otobüs AŞ, Anadolu Yakası’nda hizmet verecek 149 erguvan rengi otobüsü Beykoz’da düzenlenen bir töre

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Beykoz’u uçuracak yeni projeleri..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden Otobüs AŞ, Anadolu Yakası’nda hizmet verecek 149 erguvan rengi otobüsü Beykoz’da düzenlenen bir törenle hizmete açtı.

Beykoz Belediyesi önünde düzenlenen açılış törenine; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, 5.Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, Otobüs AŞ Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, AK Parti üyeleri ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

İstanbul’un dünya kentleri arasında yer alması için çok fazla yatırım yaptığını ve İstanbul’da gerçekleştirilmeye hazır birçok projesinin olduğuna değinen İBB Başkanı Kadir Topbaş; Beykoz’daki çeşitli projelerinin de müjdesini verdi. Topbaş; Beykoz’un hak ettiği yere gelmesi adına Yücel Çelikbilek’le beraber çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Beykoz’da can bulacak Topbaş’ın projeleri birbirinden iddialı ve yaratıcı. Projeler: Yuşa ve Karlıtepe’ye teleferik, Yoros Kalesi Turizme Açılıyor, Küçüksu Çayırı tarihi günlerine dönüyor, En büyük film platosu Beykoz’da ve Ulaşım için Metro.

Sefer; Beykoz sevdası Kadir Bey’in de sevdası oldu

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Topbaş’a Beykoz’a verdiği önemden ötürü teşekkürlerini belirterek; “Beykoz’umuzu yatırımsal anlamda çok büyük yere getirdi. Başbakanımızın Beykoz sevdası Kadir Bey’in de sevdası oldu. Beykoz’umuza ve İstanbul’umuza yakışır şekilde hizmet veriyorlar. Beykoz’umuzu 2023 vizyonuna alt yapı olarak çok farklı yere taşıdı” dedi.

Çelikbilek; Yatırımlardan dolayı Kadir Topbaş’a teşekkür ederim

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yaptığı konuşmada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beykoz’a ulaşımdan çevreye. altyapıdan tapuya kadar birçok alanda ciddi yatırımlar yaptığını belirterek, “Ne zaman Sayın Kadir Topbaş Başkanımıza gitsek, Beykoz’a ne istesek, bizleri hiçbir zaman kırmadı. Beykoz’a yatırımların gelmesine her zaman destek oldu. Kısa bir süre önce yaklaşık 1 Milyar TL’lik yatırımlarla ilgili açılış gerçekleştirmiştik. Bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı Beykozlular adına kendilerine ve ekibine ne kadar teşekkür etsek azdır. Beykoz’da artık yağmur yağdığında sel olmayacak, çünkü bütün dereler ıslah edildi. Boğaz suyunu Beykoz Deresi’nin kundura fabrikası girişinden Tokatköy’e kadar çıkartacak bir çalışmaya da imza atıyorsunuz. Bir kez daha teşekkür ediyoruz

Beykozlu Beykoz’da kalacak

Beykoz’a Türkiye’nin en büyük film platosu ile Karlıtepe’de Anadolu Yakasının en güzel Mesire alanlarından birinin inşa edileceğini de vurgulayan Başkan Çelikbilek, “Artık Yeşilçam eskilerde kalacak. Beykoz Kılıçlı Film Platosuyla kültür ve sanatın da merkezi olacak. Karlıtepe ile Yuşa’ya teleferik yapılacak. Yine Yuşa’nın otantik yapısıyla uyumlu yeni bir cami ve ağırlama alanları yapılacak. Yalıköy’e kapalı Pazar ve otopark projemizi hayata geçiriyoruz. İSKİ’nin yapacağı çalışmayla da tarihi Onçeşmeler’imizin suyu inşallah bir daha kesilmemek şekilde akmaya devam edecek. Yine Büyükşehir Belediyesi arazilerinin devrinden dolayı Kadir Topbaş başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizim için 10 bin bina yıkacaklar diyorlardı. Biz bugüne kadar bir tane bile bina yıkmadık, yıkmayacağız. Bilakis ilk etapta, 10 bin aileyi tapu sahibi yapacağız. Beykozlular Beykoz’da kalacak. Beykoz yeni dönemde de hizmete doyacak. Ve bugün 149 modern yeni otobüs daha başta Beykozlular olmak üzere İstanbullular’ın hizmetine giriyor. Beykoz ve İstanbul’a hayırlı olsun.” Dedi.

Topbaş: Bazılarının hayalleri dahi yetişmez!

İBB Başkanı Kadir Topbaş, süregelen problemlerin çözümünün gurunu burada yaşamakta olduğunu ifade etti. Geçmişte olan problemlerin bir kader olmadığını, bir şekilde ortadan kaldırılarak güzel bir kente dönüştüğünü anlatmaya çalıştıklarını söyleyen Topbaş:” Dünya, ülkemiz ve şehirlerimiz de hızla değişimler yaşamaktadır. Hıza ayak uydurabilenler, ülkesine mesafe aldırırlar. Bizim yaptığımız gayretli çalışmada bu. Verdiğiniz yetkiyi bir emanet bilinciyle kuruşuna halel getirttirmeden hizmete dönüştürmenin gururunu yaşamaktayız. İstanbul gelişerek dünya ülkeleri arasına girdi. Bizim yaptığımız işleri bırakın yapmayı, hayalleri dahi yetişemez birilerinin. Bu şehirde birilerinin yapmış olduğu eksiklikleri, yanlışlıkları, kirlilikleri de temizleme işi bize düştü. Susuz bir İstanbul, suya kavuştu. Barajların dengelenmesi için Beykoz’dan 135 metre derinlikten, denizden de 60 metre daha derinden, 11 metre çapındaki tünelle bütün sistem birbirine bağlandı. Hayalleri yetmez! Asya ve Avrupa’nın tam orta noktasında 135 metrenin dibinden çıkan taşları noter marifetiyle tevsik ettirdik ve hediyelik eşya yapmak için bir çalışma yürütüyoruz. Allah aşkınıza kimin hayali yeter. Sadece laf üretmek, hayal dünyasında gezmekten başka bir şeyleri yok. Sadece medyatik olmaktan öteye gitmezler. Kirli havayı temizledik, su bulmak ganimet bulmak gibiydi. Biz yapacaklarımızı söyledik. Eğri dalın gölgesi eğri olur. Bizim gölgemiz eğri düşmez. Sözümüzü namus bildik, emaneti namus bildik ve hizmetimizi bu çerçevede yapmaya devam ettik ve ettiriyoruz” dedi.

Beykoz’a yeni projeler!

“Beykoz’a yapılan yatırımların toplamı 1 milyarı geçti” diyen Topbaş, Çelikbilek’in hangi projeyi getirdiyse sahiplendiklerini söyledi. Topbaş:“ ‘Beykoz Çayırı’ndan Karlıtepe’ye teleferik’ dedi. Tamam dedik. 3 gün önce kararını verdik, onun da müjdesini vereyim. Yine aynı şekilde Yuşa Tepesi’nin düzenlenmesi ve oraya yakışır tarzda bizim geleneksel mimarimizi yansıtacak tarza bir proje çalışması istediler, teleferikle birlikte olsun dediler. Onun da talimatını verdik, yapılıyor. Yoros Kalesi var. Bir kısmının mülkiyeti bizim, bir kısmı Deniz Kuvvetlerimizin. Genel Sekreterime söyledim, inşallah Yoros Kalesi’ni onarıp, turizme açacağız. Yoros Kalesi’ne çıkışı da yüzeysel bir finükülerle yapacağız. Beykoz’un turizm merkezi haline gelmesini istiyoruz. Küçüksu Çayırı önemli bir mesire alanıdır. Çocukluğumda bisiklete bindiğim, top oynadığım, mısır yediğim, ailemizle geldiğimiz yerler. Buraların tekrar eski günlerine kavuşturulmasıyla ilgili başkanın talebi oldu, çalışmayı başlattık. Beykoz’a metroyu hayal eder miydiniz? Metro çalışmalarını başlattık. CHP’den diyorlar ki, yıllardır İstanbul’da ne yaptılar? Ne yaptığımızı siz sandıkta gösterin. 60 katrilyon yatırım yapmışız. Geçmişte bu paralar nereye gidiyordu, kimlerin elinde buharlaşıyordu? Bu sorulmalı. Türkiye’nin en borçlu belediyesi Şişli çıktı. Bizim hiç iç borcumuz yok. Metro için aldığımız dış borçlar var. Kasamızda para da var hamdolsun. Melen Barajı’nın temelini atacağız. Bütçemizin büyük bir kısmını toplu taşımaya yatırdık. Metroyu İstanbul’un her yerinde yaygınlaştırıyoruz. AK Parti demek biz demek metro demek. 3 bin üzerinde otobüsümüzü yeniledik. Bütün otobüslerimizi internet bağlantılı ve telefon şarj imkanlı hale getireceğiz. Otobüs duraklarını da akıllı hale getireceğiz. Mekke Belediyesi ile yapılan anlaşma sonucunda belediyenin temizlik işlerinin kontrolünü de biz yapacağız” şeklinde konuştu.

Çelikbilek, Beykoz’un simgeselleşen cam eşyasını da Topbaş’a hediye sundu. Çocuklarla birlikte açılış kurdelesini kesen Topbaş, bir otobüsün direksiyonuna geçti ve otobüsü hareket ettirdi. Topbaş, direksiyon başında “Otobüs kullanmak ne ki İstanbul’u yönetiyoruz” diyerek espri yaptı. Kendisini görmek için gelen vatandaşlara nezaketen karanfil dağıtan Topbaş, Gümüşsuyu Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. İkindi namazını Gümüşsuyu Merkez Cami’nde vatandaşlarla birlikte kıldı.

İŞTE BEYKOZ’U UÇURACAK YENİ PROJELER

Yuşa ‘ya teleferik projesi;

Yoroz Kalesi Turizm Merkezi

Küçüksu Çayırı tarihi günlerine dönüyor

En büyük film platosu Beykoz’da

Karlıtepe’ye teleferik projesi

işte Topbaş'tan Beykoz'u uçuracak yeni projeler
Bizi Takip Edin